sınava çalışmadım 3.dönem hakkında yardım

Sınavlar Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
zuzayli

sınava çalışmadım 3.dönem hakkında yardım

Mesaj gönderen zuzayli » 07 Oca 2017, 04:56

Merhaba ,

ben 12.sınıfta açığa geçtim,tarihe baktığımda çalışmak için biraz geç oldu ortak zorunlu derslerin bazılarından kalma durumum var,

kredim 190 civari,

şimdi ben bu dönemde geçemediğim ortak zorunlu dersleri diğer dönem telafi edebilir miyim 8.dönem dersleri ile,

yoksa 3.döneme girmem mi gerekiyor,

sadece ortak zorunlu dersleri seçtmiştim,

3.dönem girsem bile universtide kayıt konusu ne olur

teşekkürler.

zekeriyakarahan
Doktor
İletişim:

Re: sınava çalışmadım 3.dönem hakkında yardım

Mesaj gönderen zekeriyakarahan » 07 Oca 2017, 21:41

zuzayli yazdı:Merhaba ,

ben 12.sınıfta açığa geçtim,tarihe baktığımda çalışmak için biraz geç oldu ortak zorunlu derslerin bazılarından kalma durumum var,

kredim 190 civari,

şimdi ben bu dönemde geçemediğim ortak zorunlu dersleri diğer dönem telafi edebilir miyim 8.dönem dersleri ile,

teşekkürler.
Merhaba ZUZAYLİ

Hocam şimdi ortak derslerin bitmeden mezun olman söz konusu değil hatta o sene içersinde ortak derslerinin sayısı fazla ise ygs başvurun kabul edilmeyecektir..

Yok ortak ders sayın 6,7 tane ise başvurun kabul edilir fakat bu 7 dersi veremezsen bir sonraki seneye aktarılmaz ..

Yani ortak derslerini veremezsen olayın biter..

Ygs sınavın geçirsiz sayılır(Üniversiteyi Kazanmış dahi olsan.)
Resim Ulû Sultân Abd-ül Hamid Han - Gazi "Tarih değil,hatalar tekerrür ediyor."

Kullanıcı avatarı
Dersatatürk
Uzman Doktor

Re: sınava çalışmadım 3.dönem hakkında yardım

Mesaj gönderen Dersatatürk » 07 Oca 2017, 23:45

zuzayli yazdı:Merhaba ,

kredim 190 civari,

teşekkürler.
Merhaba dostum , geçemediğin dersler varsa önümüzde ki dönem'de telafi edebilirsin. Bu arada kredin 190 YGS başvurun kabul edilecektir öyle bir şey yok. Ama kredini doldursan bile ortak derslerini veremezsen ve ya muaf olamazsın üniversiteye başvuru yapamazsın. Bu arada 3 . dönem için bilgi paylaşayım 3 . dönem sınavlarına girebilmek için 18 yaşında olman gerekiyor. ( Yine vermezsen dönem sonu ekstra sınavlar yapılıyor onlarında zorunlulukları yıldan yıla değişebiliyor takip edip girebilirsin.)
Umarım önümüzde ki sınav derslerini verip mezun olursun hayatında bol bol başarılar dileğiyle. :)
Dünya vatanım, tüm insanlar kardeşim ve iyilik yapmak dinimdir. #Deizm

Resim

Okulun vereceği ilim ve irfan sayesindedir ki Türk Milleti, Türk Sanatı, Ekonomisi, Türk Şiir ve Edebiyatı bütün güzellikleriyle gelişir.

Mustafa Kemal ATATÜRK

“Sınavlar” sayfasına dön