Aöl kredi bilgisi

Diploma ve Mezuniyet Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
lorensia

Aöl kredi bilgisi

Mesaj gönderen lorensia » 08 Oca 2017, 21:40

Arkadaşlar merhaba aranıza yeni katıldım. Ben lise 1 de kalmıştım ve şimdi açıktan okuyorum. Aöl hakkında hiçbişey bilmiyorum desem yeridir. Sınavlara giriyorum fakat şuan kaçıncı siniftayim yada ne zaman mezun olurum hic bir bilgim yok yardimci olursaniz cok sevinirim.
Resim

bakansiz
Doktor

Re: Aöl kredi bilgisi

Mesaj gönderen bakansiz » 09 Oca 2017, 01:04

Toplam dönemin 10 bunun örgün eğitimde karşılığı 5. sınıf yani çoktan bitirmek gerekirdi. Şimdiden sonra sınıf falan düşünme. Zorunlu dersleri bitirip krediyi tamamlaman gerekiyor sadece. Sınavlardan ortalama 20 kredi alırsan seneye ek sınavla kesin bitirirsin.

lorensia

Mesaj gönderen lorensia » 09 Oca 2017, 01:19

bakansiz yazdı:Toplam dönemin 10 bunun örgün eğitimde karşılığı 5. sınıf yani çoktan bitirmek gerekirdi. Şimdiden sonra sınıf falan düşünme. Zorunlu dersleri bitirip krediyi tamamlaman gerekiyor sadece. Sınavlardan ortalama 20 kredi alırsan seneye ek sınavla kesin bitirirsin.
Evet önceden sadece kayıt oldum sınavlara hiç girmedim o yüzden bu şekilde oldu. 20 kredi almam içinde bütün derslerden geçmem gerekiyo sanırım..

bakansiz
Doktor

Mesaj gönderen bakansiz » 09 Oca 2017, 03:03

lorensia yazdı:
bakansiz yazdı:Toplam dönemin 10 bunun örgün eğitimde karşılığı 5. sınıf yani çoktan bitirmek gerekirdi. Şimdiden sonra sınıf falan düşünme. Zorunlu dersleri bitirip krediyi tamamlaman gerekiyor sadece. Sınavlardan ortalama 20 kredi alırsan seneye ek sınavla kesin bitirirsin.
Evet önceden sadece kayıt oldum sınavlara hiç girmedim o yüzden bu şekilde oldu. 20 kredi almam içinde bütün derslerden geçmem gerekiyo sanırım..
Düz lise okuyorsan 35 kredilik ders seçebilirsin tamamı değil neredeyse yarısını geçsen kurtarırsın 20 krediyi ben hiç çalışmadan 20 kredi alıyordum ortalama. Çalışarak 35 kredi almanda mümkün.

lorensia

Mesaj gönderen lorensia » 09 Oca 2017, 07:02

bakansiz yazdı:Düz lise okuyorsan 35 kredilik ders seçebilirsin tamamı değil neredeyse yarısını geçsen kurtarırsın 20 krediyi ben hiç çalışmadan 20 kredi alıyordum ortalama. Çalışarak 35 kredi almanda mümkün.
Peki diyelim ki bir dersin kredisi 3. Ben bu dersten 45 aldım geçtim sonucunda 3 kredi mi almış oluyorum yoksadaha yüksek bi not alırsam 85 gibi mesela, dersin kredisinden fazla kredi mi almış olurum?

bakansiz
Doktor

Mesaj gönderen bakansiz » 09 Oca 2017, 08:12

lorensia yazdı:
bakansiz yazdı:Düz lise okuyorsan 35 kredilik ders seçebilirsin tamamı değil neredeyse yarısını geçsen kurtarırsın 20 krediyi ben hiç çalışmadan 20 kredi alıyordum ortalama. Çalışarak 35 kredi almanda mümkün.
Peki diyelim ki bir dersin kredisi 3. Ben bu dersten 45 aldım geçtim sonucunda 3 kredi mi almış oluyorum yoksadaha yüksek bi not alırsam 85 gibi mesela, dersin kredisinden fazla kredi mi almış olurum?
45 ve üstü sadece ders geçiş notu 45 de alsan 100 de alsan kazanacağın kredi aynı. Yüksek notla geçersen dersi diploma puanın artar sadece.

lorensia

Mesaj gönderen lorensia » 09 Oca 2017, 15:22

bakansiz yazdı: 45 ve üstü sadece ders geçiş notu 45 de alsan 100 de alsan kazanacağın kredi aynı. Yüksek notla geçersen dersi diploma puanın artar sadece.
Anladım teşekkür ederim..

zekeriyakarahan
Doktor
İletişim:

Mesaj gönderen zekeriyakarahan » 09 Oca 2017, 15:27

lorensia yazdı:
bakansiz yazdı: 45 ve üstü sadece ders geçiş notu 45 de alsan 100 de alsan kazanacağın kredi aynı. Yüksek notla geçersen dersi diploma puanın artar sadece.
Anladım teşekkür ederim..

Üniversite düşünüyorsan diploma notu önemli o yüzden derslerden yüksek geçmeye bak sen 45 i boş ver ne kadar çok çalışırsan o kadar iyi
Resim Ulû Sultân Abd-ül Hamid Han - Gazi "Tarih değil,hatalar tekerrür ediyor."

lorensia

Mesaj gönderen lorensia » 09 Oca 2017, 18:14

zekeriyakarahan yazdı:Üniversite düşünüyorsan diploma notu önemli o yüzden derslerden yüksek geçmeye bak sen 45 i boş ver ne kadar çok çalışırsan o kadar iyi
Peki kalan zorunlu ders sayısı 29 diyo ya, ben o
dersleri verdiğim zaman mezun olmuş mu olurum?

zekeriyakarahan
Doktor
İletişim:

Mesaj gönderen zekeriyakarahan » 09 Oca 2017, 18:24

lorensia yazdı:
zekeriyakarahan yazdı:Üniversite düşünüyorsan diploma notu önemli o yüzden derslerden yüksek geçmeye bak sen 45 i boş ver ne kadar çok çalışırsan o kadar iyi
Peki kalan zorunlu ders sayısı 29 diyo ya, ben o
dersleri verdiğim zaman mezun olmuş mu olurum?

yüksek ihtimal mezun olamazsın 29 ders ortalama 1 ders 3 kredi olsa

3*29
87 kredi ile mezun olamazsın ama zorunlu dersleri bitirmek baya bi yol kat etmek demek bu çok önemli.

Daha önce kaç kredin var bilmiyorum ama 105 kredin varsa bu zorunlu dersler ile birlikte mezun olabilirsin

Şen kalınz. :ders:

lorensia

Mesaj gönderen lorensia » 11 Oca 2017, 04:56

zekeriyakarahan yazdı: yüksek ihtimal mezun olamazsın 29 ders ortalama 1 ders 3 kredi olsa

3*29
87 kredi ile mezun olamazsın ama zorunlu dersleri bitirmek baya bi yol kat etmek demek bu çok önemli.

Daha önce kaç kredin var bilmiyorum ama 105 kredin varsa bu zorunlu dersler ile birlikte mezun olabilirsin

Gördüğünüz gibi alan kredisi:0 yazıyor ve ortak+seçmeli kredi:43. çünkü alansız okuyorum. Sanırım 29 dersi verirsem bir de seçmeli derslerden alıp tamamlarsam mezun olurum.. Çok kafa karıştırıcı ama

zekeriyakarahan
Doktor
İletişim:

Mesaj gönderen zekeriyakarahan » 11 Oca 2017, 13:58

lorensia yazdı:
zekeriyakarahan yazdı: yüksek ihtimal mezun olamazsın 29 ders ortalama 1 ders 3 kredi olsa

3*29

Gördüğünüz gibi alan kredisi:0 yazıyor ve ortak+seçmeli kredi:43. çünkü alansız okuyorum. Sanırım 29 dersi verirsem bir de seçmeli derslerden alıp tamamlarsam mezun olurum.. Çok kafa karıştırıcı ama

Hayat Senin, Gelecek Senin

Not: Denizin Ortasındasın Ve Kara Görünüyor Uzaktan Sence Diğerleri Kendi Kayıklarını İtmeyi Bırakıp Sana Yardım Ederlermi.

Bu Yüzdendir ki herkes kendi kayığından sorumludur ne yaparsan kendine.

“Diploma ve Mezuniyet” sayfasına dön