Başarılması En Az Zorunlu Alan Kredisi nedemek olmasada olurmu ?

Yukarıdaki Başlıkların Dışında Kalan Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
ihtilal

Başarılması En Az Zorunlu Alan Kredisi nedemek olmasada olurmu ?

Mesaj gönderen ihtilal » 03 Şub 2017, 22:07

arkadaşlar ben MESLEKİ AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ - 4 YILLIK / ELEKTRİK - ELEKTRONİK TEKNOLOJİSİ ALANI okulunda 12 dönemindeyim

Ortak + Seçmeli 84 Alan Kredi : 132 Toplam Kredi : 216 Yüz Yüze Eğitimi Tamamladı Mı? : EVET
Kalan Zorunlu Ders Sayısı : 1

2016 / 1 Mezuniyet Şartları ise
Okutulacak En Az Alan Kredisi 132 Toplam Dönemi : 8 Yüz Yüze Eğitim : EVET Zorunlu Ders Sayısı : 0
Toplam Kredi : 242 [ Başarılması En Az Zorunlu Alan Kredisi 126]

benim şimdi sorunum şuydu şimdi benim toplam krediyi tamamlam için 26 kredim kaldı fakat 26 krediyi aldığımda ortak ve seçmeli kredim totalde 110 oluyor menzuniyet şartlarındaki toplam kredi 242 oluyor fakat [ Başarılması En Az Zorunlu Alan Kredisi] 110 oluyor 126 olmuyor bu nedemek yani bir türlü anlayamadım peki tamam şöyle hesaplıyalım menzuniyet şartları 132 yüzyüze eğiti kredisi + Başarılması En Az Zorunlu Alan Kredisi 126 toplamda totalde 262 kredi yapıyor şimdi nasıl bir saçmalık mantığını anlıyamadım yani Başarılması En Az Zorunlu Alan Kredisi olayı nedir nedemek 26 kredi alsamda toteli topluyorum fakat Başarılması En Az Zorunlu Alan Kredisi 110 oluyor menzun şartı ise 126 kredi istiyor
kafayi yicem bir yardım edebilirmisiniz . :roll: :roll:

ihtilal

Re: Başarılması En Az Zorunlu Alan Kredisi nedemek olmasada olurmu ?

Mesaj gönderen ihtilal » 05 Şub 2017, 13:45

hala güncel kimse bilmiyormu

Kullanıcı avatarı
foundreform
Doçent

Mesaj gönderen foundreform » 12 Şub 2017, 04:29

Düz açık lise bitirdiğim için maalesef mesleki açık liseyi bilmiyorum.
Mesleki açık lisenin sitesinde alanlara göre mezuniyet kredilerini gösteren liste var.Listeden bakıp anladığıma göre,alınması zorunlu toplam alan derslerinin kredisi 132 ama başarılması gereken 126.Benim anladığım kadarıyla 126 krediyi toplaman yeterli,çünkü başarılması gereken diyor.(???) Ya da saçmaladım mı bilmiyorum.
Aslında yüz yüze eğitim aldığın okuldaki sınıf arkadaşların veya öğretmenler bu konudan anlıyor mudur onlara sorsan?
Ya da olmadı açık liseye mail atarsın bilgilendirme istersin.Mail adresi aciklise@meb.gov.tr
AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ - 4 YILLIK / ALAN YOK
TOPLAM KREDİ : 204 / MEZUN
MEZUNİYET TARİHİ : 10/08/2015

Kullanıcı avatarı
foundreform
Doçent

Mesaj gönderen foundreform » 12 Şub 2017, 05:14

Şöyle bir açıklama var alan kredileri mezuniyet listesinde

Not: Öğrencilerimiz alanının başarmakta zorunlu olduğu derslerinde(yıldızlı derslerini)
mutlaka başarılı olmalı Diğer derslerden de devamsızlıktan kalmaması gerekmektedir.
Öğrencilerimiz aldığı toplam alan kredisinin en az 6 eksiğini başarması gerekir.(Örneğin
Bilişim Teknolojileri Alanında öğrencinin alması gereken alan kredisi 120, başarması gereken
114' tür.)
AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ - 4 YILLIK / ALAN YOK
TOPLAM KREDİ : 204 / MEZUN
MEZUNİYET TARİHİ : 10/08/2015

“Diğer Konular Hakkında Sorularınız” sayfasına dön