Muaf derslerinizi kontrol edin

Diploma ve Mezuniyet Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
bakansiz
Doktor

Muaf derslerinizi kontrol edin

Mesaj gönderen bakansiz » 28 Haz 2017, 17:52

Mezun olmama 5 kredi kaldı ve tasdikname ile kayıt olduğum için alttan ders çıkma ihtimaline karşı AOL ye mail attım. E-okuldan notlarımın tekrar çekildiğini ve tasdiknamemde bir sorun olmadığını söylediler.Ancak asıl sorun muaf yazan derslerimde çıktı. 2 tane dersten aslında muaf olmamışım. Muaf derslerimi seçtiğim için rahatım açıkçası ancak dönem derslerini kontrol ettim cidden muaf olmamışım. Dönem derslerinden Muaf yazan derslerinizi kontrol etmeyi ihmal etmeyin sakın az kalsın mezuniyetim yalan oluyordu.

Saekouki

Re: Muaf derslerinizi kontrol edin

Mesaj gönderen Saekouki » 28 Haz 2017, 21:29

Benimde matematik 2 muaf görünüyor 2 kere geçemedim o dersi ve muaf oldum. Araştırdığımda örgün de girdiğim sınavları ve geçemediğim dersler açık lisedeki sınav ile birlikte muaf sayılıyormuş.

bakansiz
Doktor

Mesaj gönderen bakansiz » 28 Haz 2017, 21:37

Saekouki yazdı:Benimde matematik 2 muaf görünüyor 2 kere geçemedim o dersi ve muaf oldum. Araştırdığımda örgün de girdiğim sınavları ve geçemediğim dersler açık lisedeki sınav ile birlikte muaf sayılıyormuş.
Evet örgün eğitimde geçerli muafiyet kısmında. Sonraki derslere de dikkat et ama.

v2rabb1t

Mesaj gönderen v2rabb1t » 29 Haz 2017, 21:26

bakansiz yazdı:Mezun olmama 5 kredi kaldı ve tasdikname ile kayıt olduğum için alttan ders çıkma ihtimaline karşı AOL ye mail attım. E-okuldan notlarımın tekrar çekildiğini ve tasdiknamemde bir sorun olmadığını söylediler.Ancak asıl sorun muaf yazan derslerimde çıktı. 2 tane dersten aslında muaf olmamışım. Muaf derslerimi seçtiğim için rahatım açıkçası ancak dönem derslerini kontrol ettim cidden muaf olmamışım. Dönem derslerinden Muaf yazan derslerinizi kontrol etmeyi ihmal etmeyin sakın az kalsın mezuniyetim yalan oluyordu.
Özel mesaj yolu ile AÖL ye hangi mail adresinden ulaştığınızı gönderebilir misiniz ? Bilgisiyar ile pek fazla aram yok, rica ediyorum.

bakansiz
Doktor

Mesaj gönderen bakansiz » 29 Haz 2017, 22:17

v2rabb1t yazdı:
bakansiz yazdı:Mezun olmama 5 kredi kaldı ve tasdikname ile kayıt olduğum için alttan ders çıkma ihtimaline karşı AOL ye mail attım. E-okuldan notlarımın tekrar çekildiğini ve tasdiknamemde bir sorun olmadığını söylediler.Ancak asıl sorun muaf yazan derslerimde çıktı. 2 tane dersten aslında muaf olmamışım. Muaf derslerimi seçtiğim için rahatım açıkçası ancak dönem derslerini kontrol ettim cidden muaf olmamışım. Dönem derslerinden Muaf yazan derslerinizi kontrol etmeyi ihmal etmeyin sakın az kalsın mezuniyetim yalan oluyordu.
Özel mesaj yolu ile AÖL ye hangi mail adresinden ulaştığınızı gönderebilir misiniz ? Bilgisiyar ile pek fazla aram yok, rica ediyorum.
aciklise@meb.gov.tr buraya mail atmalısın.
İsim Soyisim ve öğrenci numarası belirtmeyi unutma.

arthurdayne45
Asistan

Mesaj gönderen arthurdayne45 » 30 Haz 2017, 01:08

Bende 2 dönem geçememiştim matematiği ve muaf görünüyor şimdi onları seçmeli miydim kafam karıştı.
İnsan gerçekleri sadece kalbiyle görebilir. En temel şeyi gözler göremez.

bakansiz
Doktor

Mesaj gönderen bakansiz » 30 Haz 2017, 06:00

arthurdayne45 yazdı:Bende 2 dönem geçememiştim matematiği ve muaf görünüyor şimdi onları seçmeli miydim kafam karıştı.
2 dönem ile muaf olunmaz. Örgün eğitimde matematik dersi görüp kaldıysan ve AOL'ye tasdikname ile geldiysen bir dönem örgünden sayılmış olabilir. Onun haricinde 2 kere sınava girdiysen ve muaf yazıyorsa sistem hatasıdır tekrar seç.

immanuelkant
Doktor

Mesaj gönderen immanuelkant » 30 Haz 2017, 15:06

Ek sinav ile ilgili şöyle bir haber var . 2-8 temmuz arasi ek sınav için kayıt yapilacagi bildirilmiş . Ek sinav koşulları bildigimiz gibi 157 kredi
ve en az 8 dönem okumuş olmak . Ben 10. dönemim ve şu an 154 kredim var . Sorum şu ; 1-2 temmuz sinavlarinda alacagim krediler ne zaman
aktif olupda kredilerime eklenecek ki 157 krediyi geçip ek sınav hakkı kazanayım ? Zira bu sınavdan en az 20 kredi bekliyorum .
zayıf insanlar intikam alır ,
güclü insanlar affeder ,
zeki insanlar umursamazlar ... ( Konfücyüs)

Kullanıcı avatarı
iremx
Doktor

Mesaj gönderen iremx » 30 Haz 2017, 16:55

Ek sinav ile ilgili şöyle bir haber var . 2-8 temmuz arasi ek sınav için kayıt yapilacagi bildirilmiş . Ek sinav koşulları bildigimiz gibi 157 kredi
ve en az 8 dönem okumuş olmak . Ben 10. dönemim ve şu an 154 kredim var . Sorum şu ; 1-2 temmuz sinavlarinda alacagim krediler ne zaman
aktif olupda kredilerime eklenecek ki 157 krediyi geçip ek sınav hakkı kazanayım ? Zira bu sınavdan en az 20 kredi bekliyorum .[/quote]

Sınavı temmuzun sonunda anca açıklarlar sanırım. Sen yine de ek sınav için kayıta başvur, 3.dönem sınavından alacağın krediyi de göz önünde bulundurarak kayıt yaparlar bence. Rahat rahat 157'yi geçersin zaten

bakansiz
Doktor

Mesaj gönderen bakansiz » 30 Haz 2017, 17:05

aktif olupda kredilerime eklenecek ki 157 krediyi geçip ek sınav hakkı kazanayım ? Zira bu sınavdan en az 20 kredi bekliyorum .[/quote]

Sınavı temmuzun sonunda anca açıklarlar sanırım. Sen yine de ek sınav için kayıta başvur, 3.dönem sınavından alacağın krediyi de göz önünde bulundurarak kayıt yaparlar bence. Rahat rahat 157'yi geçersin zaten[/quote]
O 2016 haberi. 3. dönem sınav sonuçları açıklanmadan ek sınav kayıtları başlamaz. Resmi açıklamayı bekleyin.

arthurdayne45
Asistan

Mesaj gönderen arthurdayne45 » 01 Tem 2017, 01:08

bakansiz yazdı:
arthurdayne45 yazdı:Bende 2 dönem geçememiştim matematiği ve muaf görünüyor şimdi onları seçmeli miydim kafam karıştı.
2 dönem ile muaf olunmaz. Örgün eğitimde matematik dersi görüp kaldıysan ve AOL'ye tasdikname ile geldiysen bir dönem örgünden sayılmış olabilir. Onun haricinde 2 kere sınava girdiysen ve muaf yazıyorsa sistem hatasıdır tekrar seç.
Örgünden transkript ile geçtim.Ve o dönem örgünden onu söylemeyi unutmuşum.Sistem hatası mı şimdi.
İnsan gerçekleri sadece kalbiyle görebilir. En temel şeyi gözler göremez.

bakansiz
Doktor

Mesaj gönderen bakansiz » 01 Tem 2017, 05:36

arthurdayne45 yazdı:
bakansiz yazdı:
Örgünden transkript ile geçtim.Ve o dönem örgünden onu söylemeyi unutmuşum.Sistem hatası mı şimdi.
Sorun yok o zaman. Örgün eğitimde de o dersten kalmışsın. Muaf olma rakamına örgün eğitim de dahil.

“Diploma ve Mezuniyet” sayfasına dön