Benim durumumda olan var mı?

Yukarıdaki Başlıkların Dışında Kalan Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
Warlock

Benim durumumda olan var mı?

Mesaj gönderen Warlock » 31 Tem 2017, 14:23

Arkadaşlar üniversite sınavından istediğim puanı aldım tercihlerimi yaptım açıklanmasını bekliyorum. Yüksek ihtimal istediğim yerlerden birini kazanacağım ama gel gelelim ki 10 kredi ile mezun olamadım. Zaten senenin başından beri hesaplayınca tutmuyordu. Bende ek sınava güvendim. Hatta forumdaki bazı arkadaşlar kesin olacak bile dedi. Ama bu ek sınavdan hala neden haber yok. Herneyse benim konuyu açma nedenim benim gibi üniyi yüksek ihtimal kazanacak ama az puanla mezun olamamış insan var mı ? Bunu merak ediyorum..

kutay221

Re: Benim durumumda olan var mı?

Mesaj gönderen kutay221 » 31 Tem 2017, 14:32

Aynı durumdayız. Aynı durumda olan çok fazla kişide vardır. Aslına bakarsan ben böyle bir durumda kalma ihtimalini uzun süredir düşünüyorum. O yüzden önceki senelerdede ek sınav durumlarını takip ediyordum. Bizim ülkemizde bilgilendirme kültürü yok malesef. Önceki senelerdede her 3.sınavdan sonra ek sınav olacak mı olmayacak mı tarzında sürekli konu açılıyordu. Yine böyle olmayacak denilen onlar konu vs oluyor. Ama ben olmayan sene görmedim. Mesela normal lisede kalınca sınav filan yapıyorlar yine bakanlık kararına bağlı yapılıyor bu sınavlar, ondada aynı durum var. Belirsiz. Olacak mı olmayacak mı diye bakanlıktan açıklama bekleniyor sürekli ama hep oluyor. Hep son dakika da açıklama geliyor genelde. İnsanları boşa strese sokuyorlar. Bu senede aynı olacak ama açıklama yine geç gelir bence.

Hayaller Hayatlar
Çırak

Mesaj gönderen Hayaller Hayatlar » 31 Tem 2017, 14:36

Ek sınavlar zaten 3. sınavlardan sonra açıklanır. O yüzden yakın tarihte açıklanır diye düşünüyorum.
where i belong, till I feel your warmth.

Kullanıcı avatarı
lvnt
Çırak

Mesaj gönderen lvnt » 31 Tem 2017, 14:45

Bende Üniversitesiyi kazandım ve mezun olabilmem için 11 krediye ihtiyacım var. Ortak derslerimde kalmadı. Ek sınav %100 olacak hiç şüpheniz olmasın benim içim rahat bu konuda ve kendini mezun sayıyorum bu yaz. :25:

immanuelkant
Doktor

Mesaj gönderen immanuelkant » 31 Tem 2017, 15:29

Geçmiş dönem ek sinav geçmişini inceledigimizde ; 2014 ten itibaren en az 1 kez ek sinav yapildigini görüyoruz. Hatta geçtigimiz yil 3 tane ek sinav yapilmiş . Böyle bir ortamda en az 1 ek sinav kesin olarak yapilacaktir diye düsünüyorum . Benimde 180 kredim var . Bekliyoruz...
zayıf insanlar intikam alır ,
güclü insanlar affeder ,
zeki insanlar umursamazlar ... ( Konfücyüs)

megalanya
Acemi

Mesaj gönderen megalanya » 31 Tem 2017, 16:07

Ek sınavların sonuçlarının açıklanması bu normal dönem sınav sonuçları kadar uzun sürüyor mu? Yoksa daha erkenden mi açıklanır?

Kullanıcı avatarı
emrey.55
Çırak

Mesaj gönderen emrey.55 » 01 Ağu 2017, 13:19

Ek sınava girebilen öğrenci sayısı normal sınava giren öğrenci sayısından daha az olduğu için işelemler daha hızlı yol alabilecek. Yani daha erken açıklanır normal sınav kadar uzun sürmez sonuçların açıklanması.

immanuelkant
Doktor

Mesaj gönderen immanuelkant » 01 Ağu 2017, 20:32

Arkadaşlar bir sorum olacak yardimci olursanız memnun olurum.

3. dönem sinavlari ile birlikte 180 krediye ulastim fakat 18 zorunlu dersim var. Eger ek sinav olursa ; fizik 4 cografya 3 , kimya 3 ve biyoloji 3 ' den toplam ücüncü kez girmiş olacagim ve muaf olacagim . Diger dersler arasinda matematik 1-2 yi saymazsak hepsinden gecebilecegimi düsünüyorum . Matematigi 3 kez girerek muaf yapmayi düsünüyorum ...

Benim sorum ; aol sonrasi AÖF ' de sosyoloji bölümünü okumak istiyorum . Bu süreçte hangi tarihte üniversite sinavi icin kayit yapilir , hangi sinavlara girilir , diploma nereye teslim edilir?
zayıf insanlar intikam alır ,
güclü insanlar affeder ,
zeki insanlar umursamazlar ... ( Konfücyüs)

Kullanıcı avatarı
Gnl
Asistan

Mesaj gönderen Gnl » 01 Ağu 2017, 23:37

örgün eğitim den 10.* sınıftan bitirdim ve aöle geçeceğim seçmeli derslerin kredisi bana verilecekmi

Jezxy
Onursal Üye

Mesaj gönderen Jezxy » 03 Ağu 2017, 19:51

immanuelkant yazdı:Arkadaşlar bir sorum olacak yardimci olursanız memnun olurum.

3. dönem sinavlari ile birlikte 180 krediye ulastim fakat 18 zorunlu dersim var. Eger ek sinav olursa ; fizik 4 cografya 3 , kimya 3 ve biyoloji 3 ' den toplam ücüncü kez girmiş olacagim ve muaf olacagim . Diger dersler arasinda matematik 1-2 yi saymazsak hepsinden gecebilecegimi düsünüyorum . Matematigi 3 kez girerek muaf yapmayi düsünüyorum ...

Benim sorum ; aol sonrasi AÖF ' de sosyoloji bölümünü okumak istiyorum . Bu süreçte hangi tarihte üniversite sinavi icin kayit yapilir , hangi sinavlara girilir , diploma nereye teslim edilir?
Resim ~ Adres : En Az Lise veya Dengi Okul Mezunu Olanlar İçin Yeni Kayıt Şartları !!!

Şartlara Göre Eğer Gelecek Yıl Bu Aylar Mezun Olabilirim Diyorsan YGS VE LYS Sınavlarına Girip TM-3 Puan Türü Almış Olman Lazım.Verdiğim Adres de İse Kayıt İçin Diplomanı Ve Gerekli Olan Evrakları Nereye Teslim Edeceğin Yazıyor ;)

Jezxy
Onursal Üye

Mesaj gönderen Jezxy » 03 Ağu 2017, 19:52

Gnl yazdı:örgün eğitim den 10.* sınıftan bitirdim ve aöle geçeceğim seçmeli derslerin kredisi bana verilecekmi
Örğün Eğitimde Hangi Dersleri Geçti İsen Birebir Tüm Derslerin Kredileri AOL Aktarılır.

Kullanıcı avatarı
Gnl
Asistan

Mesaj gönderen Gnl » 03 Ağu 2017, 20:15

sağolun tşk

“Diğer Konular Hakkında Sorularınız” sayfasına dön