Hayalinizdeki meslek

YKS ( TYT, AYT, YDT ) Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
ceylin-cyln
Yardımcı Asistan

Hayalinizdeki meslek

Mesaj gönderen ceylin-cyln » 02 Ağu 2017, 21:43

Merhaba arkadaşlar üniversiteye hazırlananlar başladı mı? 153 kredim var herkes yazın çalışmaya başlamış ama sonuçlar açıklanmadan başlamak istemedim. Neler yapıyosunuz hayalinizdeki meslek neler bakalım

Kullanıcı avatarı
siyahiasker
Asistan

Re: Hayalinizdeki meslek

Mesaj gönderen siyahiasker » 02 Ağu 2017, 22:16

ceylin-cyln yazdı:Merhaba arkadaşlar üniversiteye hazırlananlar başladı mı? 153 kredim var herkes yazın çalışmaya başlamış ama sonuçlar açıklanmadan başlamak istemedim. Neler yapıyosunuz hayalinizdeki meslek neler bakalım

Hemşirelik :p
Bildiğimiz şeyler arttıkça, bilmediğimiz şeylerin ne kadar çok olduğunu daha iyi anlarız, çünkü onların çerçevesi büyüdükçe, bilinmeyenlerle olan temasları da artar.

Saekouki

Mesaj gönderen Saekouki » 02 Ağu 2017, 22:29

Benimde 150 kredim var.YGS ve LYS için çalışmaya başlayalı haftalar oluyor eğer YGS LYS gireceksen şimdiden çalışmaya başlamalısın :ders: Hayalim çeviribilim okuyup sözlü çevirmen olmak.

ceylin-cyln
Yardımcı Asistan

Mesaj gönderen ceylin-cyln » 02 Ağu 2017, 22:44

Saekouki yazdı:Benimde 150 kredim var.YGS ve LYS için çalışmaya başlayalı haftalar oluyor eğer YGS LYS gireceksen şimdiden çalışmaya başlamalısın :ders: Hayalim çeviribilim okuyup sözlü çevirmen olmak.
Hadi ya kredim düşüktü seneye mezun olamama ihtimalim vardı netleşsin istedim geç kaldım biraz calismaya baslamaya o zaman :(

Saekouki

Mesaj gönderen Saekouki » 02 Ağu 2017, 22:51

ceylin-cyln yazdı:
Saekouki yazdı:Benimde 150 kredim var.YGS ve LYS için çalışmaya başlayalı haftalar oluyor eğer YGS LYS gireceksen şimdiden çalışmaya başlamalısın :ders: Hayalim çeviribilim okuyup sözlü çevirmen olmak.
Hadi ya kredim düşüktü seneye mezun olamama ihtimalim vardı netleşsin istedim geç kaldım biraz calismaya baslamaya o zaman :(
Hayır geç kalmadın yarın çalışmaya başlarsan senin için çok iyi olur :) hatta ben senin yerinde olsam şuan çalışmaya başlardım. ^^

ceylin-cyln
Yardımcı Asistan

Mesaj gönderen ceylin-cyln » 02 Ağu 2017, 23:03

Saekouki yazdı:
ceylin-cyln yazdı:
Hayır geç kalmadın yarın çalışmaya başlarsan senin için çok iyi olur :) hatta ben senin yerinde olsam şuan çalışmaya başlardım. ^^
İnan diğer yazdığını okuduktan sonra aldım kitabı kalemi :06: insallah istedigin bolumu kazanirsin:)

Saekouki

Mesaj gönderen Saekouki » 02 Ağu 2017, 23:09

ceylin-cyln yazdı:
Saekouki yazdı:
ceylin-cyln yazdı: Hadi ya kredim düşüktü seneye mezun olamama ihtimalim vardı netleşsin istedim geç kaldım biraz calismaya baslamaya o zaman :(
İnan diğer yazdığını okuduktan sonra aldım kitabı kalemi :06: insallah istedigin bolumu kazanirsin:)
Teşekkür ederim umarım kazanırım ^^ iyi çalışmalar ve güzel bir program yapmayı unutma :ders: :gozkırkma:

ceylin-cyln
Yardımcı Asistan

Mesaj gönderen ceylin-cyln » 02 Ağu 2017, 23:17

Saekouki yazdı:
ceylin-cyln yazdı:
Saekouki yazdı: Hayır geç kalmadın yarın çalışmaya başlarsan senin için çok iyi olur :) hatta ben senin yerinde olsam şuan çalışmaya başlardım. ^^
Teşekkür ederim umarım kazanırım ^^ iyi çalışmalar ve güzel bir program yapmayı unutma :ders: :gozkırkma:
Tamamdırr unutmam sağol :)

immanuelkant
Doktor

Mesaj gönderen immanuelkant » 03 Ağu 2017, 02:11

Kredim 180
Zorunlu ders 14

Okumak istedigim bölüm kesinlikle Sosyoloji ...
zayıf insanlar intikam alır ,
güclü insanlar affeder ,
zeki insanlar umursamazlar ... ( Konfücyüs)

ceylin-cyln
Yardımcı Asistan

Mesaj gönderen ceylin-cyln » 03 Ağu 2017, 14:34

immanuelkant yazdı:Kredim 180
Zorunlu ders 14

Çok az kalmış bitirmenize ne güzel sosyolojide benim secenekler arasinda :)

Kullanıcı avatarı
Köylü Kızı
Onursal Üye

Mesaj gönderen Köylü Kızı » 03 Ağu 2017, 15:54

Zorunlu ders 14

Neden Sosyoloji?
Bu bölüm hakkında biraz bilgi verebilir misiniz?

immanuelkant
Doktor

Mesaj gönderen immanuelkant » 08 Ağu 2017, 14:52

Ek sinav icin neden bu kadar bekliyorlar ?
En son immanuelkant tarafından 08 Ağu 2017, 14:54 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
güclü insanlar affeder ,

immanuelkant
Doktor

Mesaj gönderen immanuelkant » 08 Ağu 2017, 14:53

Köylü Kızı yazdı:
Zorunlu ders 14

Neden Sosyoloji?

Sosyoloji kısaca toplum bilimi . Bana sosyolojinin bu kadar cazip gelmesinin en önemli sebebi Psikoloji ve felsefe gibi derslerle iç içe olmasi .
Mesela toplumsal olaylari degerlendirebilmek icin bireylerin ruhsal durumlarini analiz edebilmek icin Psikolojiye ihtiyac duyuyor . Felsefe ise insanin yaşama amaci , Evrenin büyüklügü icinde ontolojik olarak nasil bir anlama sahip oldugumuzu ve varolus sebebini sorgulamak gibi konulari pekiştirmek icin muazzam bir dal . Ki emil dulkheim'in intihar kavramini tam oturtabilmek icin en az psikoloji kadar felsefeye de ihtiyac duyariz.

Ayrica sosyolojinin Siyaset sosyolojisi ekstra ilgimi ceken bir kavram ... Cok sebep var bu bölümü sevmek ve okumak icin.

Sen hangi bölümü okumak istiyorsun ve kaç krediniz var ?
güclü insanlar affeder ,

Kadersagban123
Çırak

Üniversite tercih sonuçları

Mesaj gönderen Kadersagban123 » 09 Ağu 2017, 02:20

Merhaba arkadaşlar. Ben Çankırı Karatekin de Iktisadi ve idari bilimler fakültesi siyaset bilimi ve kamu yötemine yerleştirilmişim. Bölüm ve üniversite hakkında bilgisi olan var mı? Tercih yapan arkadaşlar nereleri kazandınız? :40:

Kullanıcı avatarı
Köylü Kızı
Onursal Üye

Mesaj gönderen Köylü Kızı » 09 Ağu 2017, 03:11

immanuelkant yazdı:
Köylü Kızı yazdı:
Zorunlu ders 14

Neden Sosyoloji?

Sosyoloji kısaca toplum bilimi . Bana sosyolojinin bu kadar cazip gelmesinin en önemli sebebi Psikoloji ve felsefe gibi derslerle iç içe olmasi .
Mesela toplumsal olaylari degerlendirebilmek icin bireylerin ruhsal durumlarini analiz edebilmek icin Psikolojiye ihtiyac duyuyor . Felsefe ise insanin yaşama amaci , Evrenin büyüklügü icinde ontolojik olarak nasil bir anlama sahip oldugumuzu ve varolus sebebini sorgulamak gibi konulari pekiştirmek icin muazzam bir dal . Ki emil dulkheim'in intihar kavramini tam oturtabilmek icin en az psikoloji kadar felsefeye de ihtiyac duyariz.

Ayrica sosyolojinin Siyaset sosyolojisi ekstra ilgimi ceken bir kavram ... Cok sebep var bu bölümü sevmek ve okumak icin.

Sen hangi bölümü okumak istiyorsun ve kaç krediniz var ?
Hım teşekkürler bilgilendirdiğiniz için. Ben mezun oldum üni okuyorum matematik bölümü

“YKS ( TYT, AYT, YDT )” sayfasına dön