Mezun oldum bundan sonrası için yardım :((( :))))

Diploma ve Mezuniyet Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
ahmetttt

Mezun oldum bundan sonrası için yardım :((( :))))

Mesaj gönderen ahmetttt » 15 Ağu 2017, 15:20

selamın aleyküm arkadaşlar son dönem olan sınavda mezun oldum ve diploma notum 57.02 25 yaşındayım ve evliyim aynı zamanda eczanede çalışıyorum aöf de hangi bölümü seçebilirim hangi sınavlara girebilirim genel bilgisi olan bu yollardan geçmiş arkadaşlardan destek bekliyorum. şimdiden allah razı olsun teşekkürler. :.yehuu: :.yehuu:

Jezxy
Onursal Üye

Re: Mezun oldum bundan sonrası için yardım :((( :))))

Mesaj gönderen Jezxy » 15 Ağu 2017, 15:56

ahmetttt yazdı:selamın aleyküm arkadaşlar son dönem olan sınavda mezun oldum ve diploma notum 57.02 25 yaşındayım ve evliyim aynı zamanda eczanede çalışıyorum aöf de hangi bölümü seçebilirim hangi sınavlara girebilirim genel bilgisi olan bu yollardan geçmiş arkadaşlardan destek bekliyorum. şimdiden allah razı olsun teşekkürler. :.yehuu: :.yehuu:
Hocam Öncelikle Tebrik Ederim.

Lise Bittikten Sonra Bu Dönem Olucak YGS / LYS Sınavlarına Girip AÖF Düşünüyorsanız...

Ön lisans programlarını tercih edebilmek için ilgili YGS puan türünde en az 150 puan almak

Resim

Merkezi yerleştirme yapılan lisans programlarını tercih edebilmek için ilgili LYS puan türünde en az 180 puan almak

Resim

# AÖF YENİ KAYIT ŞARTLARI

ahmetttt

Mesaj gönderen ahmetttt » 15 Ağu 2017, 17:26

teşekkürü borç bilirim kardeşim emeğine sağlık araştırıcam bu konu üzerinden. teşekkürler :.yehuu:

Jezxy
Onursal Üye

Mesaj gönderen Jezxy » 15 Ağu 2017, 21:13

ahmetttt yazdı:teşekkürü borç bilirim kardeşim emeğine sağlık araştırıcam bu konu üzerinden. teşekkürler :.yehuu:
Rica Ederim Hocam. Mezun Olana Kadar Buradayız Bu Sene :ders: Elimizden Geldiğince Yardımcı Olurum Her Daim Müdür :gozkırkma:

immanuelkant
Doktor

Mesaj gönderen immanuelkant » 16 Ağu 2017, 00:40

18 zorunlu dersim var . Eger ek sinav olursa gectigimiz iki dönem girip başarısız oldugum 4 dersten üçüncü kez sinava girip muaf olacagim . Sizce 14 tane zorunlu dersi önümüzdeki 3 dönemde eritebilir miyim ? Kredi problemi yok . Kredim 180 . Bu 14 dersten hepsinden başarısız olsam bile 3 dönem girip hepsinden muaf olabilirim degil mi?
zayıf insanlar intikam alır ,
güclü insanlar affeder ,
zeki insanlar umursamazlar ... ( Konfücyüs)

Jezxy
Onursal Üye

Mesaj gönderen Jezxy » 16 Ağu 2017, 03:25

immanuelkant yazdı:18 zorunlu dersim var . Eger ek sinav olursa gectigimiz iki dönem girip başarısız oldugum 4 dersten üçüncü kez sinava girip muaf olacagim . Sizce 14 tane zorunlu dersi önümüzdeki 3 dönemde eritebilir miyim ? Kredi problemi yok . Kredim 180 . Bu 14 dersten hepsinden başarısız olsam bile 3 dönem girip hepsinden muaf olabilirim degil mi?
Hocam 18 veya 14 Zorunlu Dersin İçinde DİL VE ANLATIM varsa ise muaf olamazsın mutlak vermen lazım. Onun Dışında Rahat 14 Dersi Verebilirsin.

Muaf olduğun derslerin kredileri gelmez. Bu Yüzden 192 Tamamlaman Lazım Seçmeli Derslerden. Mesleki Açık Öğretim Değil Heralde.

immanuelkant
Doktor

Mesaj gönderen immanuelkant » 16 Ağu 2017, 03:34

Dil ve anlatim en az ingilizce kadar kolay oldugu icin bu dersler problem degil hocam . 3. dönem girdigim 14 dersten aldigim sonuclari paylaşayim öncelikle . Bu 14 dersten 4 tane fire verdigim ders vars . Kimya,fizik,Cografya ve biyoloji . Bu 4 dersten ek sinav olursa muaf olacagim ...

Geriye kalan dersler arasinda Dil ve anlatim 3 - Din kültürü 8 , saglik 1-2 ve Türk edebiyati 3-4-6-8 cepte olarak görüyorum.

matematik 1-2
fizik 1-2
kimya 1-2

fizik 1 cok kolay aslında onu ögrendim. Calıstım bu dönem . Bakalim 2 ' ye de bakacagim...

Resim
güclü insanlar affeder ,

Jezxy
Onursal Üye

Mesaj gönderen Jezxy » 16 Ağu 2017, 03:45

Hocam Az Kredin Az Dersin Kalmış İnşallah Ek SINAV açılırda bi adım daha yaklaşırsın mezuniyete aynen kalan ders dil anlatım haricinde rahatça mezun olursunuz gelecek dönem bende YGS / LYS koşturun bi yandan

immanuelkant
Doktor

Mesaj gönderen immanuelkant » 16 Ağu 2017, 03:48

YGS ve LYS' yi soracaktim bende . Önümüzdeki üniversite yerleştirmelerine kadar yüzde 99 mezun olacagimi düsünüyorum.
AÖF ' de sosyoloji okumak istiyorum . Kesinlikle tek istedigim bölüm bu . Gerek psikoloji , felsefe gibi dersleri barindirmasi gerekse tam bana
hitap etmesi açısından . Bu bölümü kazanabilmek icin nasil çalışmalıyım sizce ? Sayısalım kesinlikle iyi degil ama sözelim iyidir . Neler tavsiye
edersiniz
güclü insanlar affeder ,

bakansiz
Doktor

Mesaj gönderen bakansiz » 16 Ağu 2017, 10:19

immanuelkant yazdı:YGS ve LYS' yi soracaktim bende . Önümüzdeki üniversite yerleştirmelerine kadar yüzde 99 mezun olacagimi düsünüyorum.
AÖF ' de sosyoloji okumak istiyorum . Kesinlikle tek istedigim bölüm bu . Gerek psikoloji , felsefe gibi dersleri barindirmasi gerekse tam bana
hitap etmesi açısından . Bu bölümü kazanabilmek icin nasil çalışmalıyım sizce ? Sayısalım kesinlikle iyi degil ama sözelim iyidir . Neler tavsiye
edersiniz
AÖF Sosyoloji taban puanı 270 civarında. Sözel ağırlıklı olarak girebilirsin. Biraz da Mat Fen yaparsan çok rahat gelir.

“Diploma ve Mezuniyet” sayfasına dön