ders seçme bölümü

Yukarıdaki Başlıkların Dışında Kalan Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
Kullanıcı avatarı
siyahiasker
Asistan

ders seçme bölümü

Mesaj gönderen siyahiasker » 06 Eyl 2017, 20:28

arkadaşlar dönem bilgilerine giriyorum 2017-1 ders seçilmedi yazıyor fakat ders seçme işlemleri ile ilgili bölüm yok ben de .. kayıt yenilemeyi de yaptırmıştım. yardımcı olurmusunuz ?

Bildiğimiz şeyler arttıkça, bilmediğimiz şeylerin ne kadar çok olduğunu daha iyi anlarız, çünkü onların çerçevesi büyüdükçe, bilinmeyenlerle olan temasları da artar.

immanuelkant
Doktor

Re: ders seçme bölümü

Mesaj gönderen immanuelkant » 06 Eyl 2017, 22:02

Aol okudugum dönem 9 ' du . 10 ' a cikarilmiş . Zorunlu ders sayim 18 idi 17 ' e düşürülmüs . Bu yıl hem mart hemde temmuz ayinda bütün sinavlara girip toplam 20 zorunlu dersi verdim . Ancak bu yılı saymazsak 5 yıl gibi bir süre aol sinavlarina girmemistim . Acaba o süreçteki derslerimi inceleyip mi bir dersimi geçti saydılar . Bu ne abuk subuk işler :) Sonra yarın gelip 1 dersinizi yanlislikla silmişiz diyip karşıma cikarmasinlar :)
zayıf insanlar intikam alır ,
güclü insanlar affeder ,
zeki insanlar umursamazlar ... ( Konfücyüs)

Kullanıcı avatarı
Haydar Muzro
Acemi

Mesaj gönderen Haydar Muzro » 06 Eyl 2017, 22:07

immanuelkant yazdı:Aol okudugum dönem 9 ' du . 10 ' a cikarilmiş . Zorunlu ders sayim 18 idi 17 ' e düşürülmüs . Bu yıl hem mart hemde temmuz ayinda bütün sinavlara girip toplam 20 zorunlu dersi verdim . Ancak bu yılı saymazsak 5 yıl gibi bir süre aol sinavlarina girmemistim . Acaba o süreçteki derslerimi inceleyip mi bir dersimi geçti saydılar . Bu ne abuk subuk işler :) Sonra yarın gelip 1 dersinizi yanlislikla silmişiz diyip karşıma cikarmasinlar :)
Zorunlu dersler arasından çıkarılan dersin kredisi yüklendi mi?

immanuelkant
Doktor

Mesaj gönderen immanuelkant » 06 Eyl 2017, 22:08

Haydar Muzro yazdı:
immanuelkant yazdı:Aol okudugum dönem 9 ' du . 10 ' a cikarilmiş . Zorunlu ders sayim 18 idi 17 ' e düşürülmüs . Bu yıl hem mart hemde temmuz ayinda bütün sinavlara girip toplam 20 zorunlu dersi verdim . Ancak bu yılı saymazsak 5 yıl gibi bir süre aol sinavlarina girmemistim . Acaba o süreçteki derslerimi inceleyip mi bir dersimi geçti saydılar . Bu ne abuk subuk işler :) Sonra yarın gelip 1 dersinizi yanlislikla silmişiz diyip karşıma cikarmasinlar :)
Zorunlu dersler arasından çıkarılan dersin kredisi yüklendi mi?
Hayir yüklenmemiş . Peki bu ne anlama geliyor ?
güclü insanlar affeder ,

immanuelkant
Doktor

Mesaj gönderen immanuelkant » 06 Eyl 2017, 22:11

Bu arada jezxy arkadasim online oldugunda bakar misin :gozkırkma:

Dün internet üzerinden kayit yenileme ücreti yatirmistim . Şimdi yeni dönem bilgilerini girmişler . Ama henüz ders secme butonu acilmamiş . Bu herkesde mi böyle ? Ders secme butonu acilan var mi?
Halk egitim zaten bugün yeterince ölü taklidi yapti :)

Resim
güclü insanlar affeder ,

immanuelkant
Doktor

Mesaj gönderen immanuelkant » 06 Eyl 2017, 22:34

Silinen dersim eski müfredattan saglık 1 dersiymiş . Saglik 2 duruyor . Her ne kadar çerez ders ve 1 kredi olsa da bereket versin :)

Dönem 10
Kredi 180
zorunlu ders 17

Önümüzdeki sinavda 4 ders muaf olacak . Kaldı : 13 + Dil ve anlatim + Turk edebiyati 6 ' dan geçecegimi düsünüyorum . Kaldı 11 .
Bu sinavda girecegim geri kalan dersler ise mat 1-2 fizik 1-2 - kimya 1-2 . Bu dönem toplam 12 ders secmiş oluyorum . Malum matematigin kredisi gereksiz şekilde yüksek ve bu toplamda 35 kredilik ders limitimi dolduruyor .
Bir sonraki sinav icin önümüz açık :)
güclü insanlar affeder ,

Kullanıcı avatarı
Haydar Muzro
Acemi

Mesaj gönderen Haydar Muzro » 06 Eyl 2017, 22:36

immanuelkant yazdı:Bu arada jezxy arkadasim online oldugunda bakar misin :gozkırkma:

Dün internet üzerinden kayit yenileme ücreti yatirmistim . Şimdi yeni dönem bilgilerini girmişler . Ama henüz ders secme butonu acilmamiş . Bu herkesde mi böyle ? Ders secme butonu acilan var mi?

Resim
Örgün öğretimden Açık öğretime geçiş yaptıysanız, çıkarılan dersi örgün eğitimden geçmişsiniz, muhtemelen benzer bir durumla bende karşı karşıya kalmıştım. 3.sınav kredileri haricinde kredimde artış oldu, ekstradan 10 kredi yüklemesi yaptılar, yalnız sevinemedim. Halk eğitim merkezine uğradığımda örgün eğitimden geçtiğim derslerden bahsettiler, hala da tedirginimdir.

immanuelkant
Doktor

Mesaj gönderen immanuelkant » 06 Eyl 2017, 23:01

Haydar Muzro yazdı:
immanuelkant yazdı:Bu arada jezxy arkadasim online oldugunda bakar misin :gozkırkma:

Resim
Örgün öğretimden Açık öğretime geçiş yaptıysanız, çıkarılan dersi örgün eğitimden geçmişsiniz, muhtemelen benzer bir durumla bende karşı karşıya kalmıştım. 3.sınav kredileri haricinde kredimde artış oldu, ekstradan 10 kredi yüklemesi yaptılar, yalnız sevinemedim. Halk eğitim merkezine uğradığımda örgün eğitimden geçtiğim derslerden bahsettiler, hala da tedirginimdir.
Evet örgün egitimden geçtim . Lise 3 seneydi okudugum dönem ve alttan derslerim var . Neyse ki şimdi eritiyoruz hepsini ...

Sende durum nasil?
güclü insanlar affeder ,

Kullanıcı avatarı
Haydar Muzro
Acemi

Mesaj gönderen Haydar Muzro » 06 Eyl 2017, 23:12

immanuelkant yazdı:
Haydar Muzro yazdı:

Resim
Evet örgün egitimden geçtim . Lise 3 seneydi okudugum dönem ve alttan derslerim var . Neyse ki şimdi eritiyoruz hepsini ...

Sende durum nasil?
Benimde 160 kredim var, senin gibi örgün eğitimden geçiş yaptım. Kayıt yenilemeyi henüz yapmadım Alan yok-2'den dolayı riske atıp Ek sınava girmeyi düşünüyorum, ama tahminim 32 kredi toplayamam, sözel olan bütün derslerimden geçtim. Ek sınavda alabileceğim derslerin hepsi sayısal yinede son güne kadar beklemeyi düşünüyorum.

Jezxy
Onursal Üye

Mesaj gönderen Jezxy » 07 Eyl 2017, 02:31

Resim
Hocam Artık Nasıl Bir Telefon İse AOL MAOL EK SINAV DUYURUSUNU KALDIRDI

Herkezde Şuan Öyle Hocam Ders Seçim Ekranı Yok Bazı Arkadaşların Zorunlu Derslerinin Sayısı Yükselip Düşüyor İyice Çocuk Oyuncağı Ettiler.

“Diğer Konular Hakkında Sorularınız” sayfasına dön