Yeni kayıt yardım

Yeni Kayıt ve Kayıt Yenileme Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarını Paylaşabileceğiniz Bölüm
Kızagan

Yeni kayıt yardım

Mesaj gönderen Kızagan » 14 Eyl 2017, 17:54

Merhabalar
Bu gün ilk kaydımı yaptırdım fakat oldukça aklım karıştı .
9. ve 10. sınıfta olmak üzere toplam 2 kez sınıfta kaldığımdan dolayı örgün eğitim hayatım sonlandırıldı.
Aöle geçerken sadece devamsızlıktan kalıp derslerden geçtiğim için derslerimimn kredisinin aöle yansıtılacağı ve 11. sınıftan devam edeceğim söylendi . aölde inceledim fakat durumun tersini gördüm, oldukça aklım karıştı sadece mat 1-2 ve kimya 1-2 den muafım şimdi 11 denmi devam edeceğim acaba ? ve de her hangi bir şekilde erken bitirme şansım varmıResim

davidoff2612
Çırak

Re: Yeni kayıt yardım

Mesaj gönderen davidoff2612 » 14 Eyl 2017, 18:20

Dostum öncelikle açık lisede sınıf kavramı diye bir şey yok bu yüzden sınıf geçme kalma derdin yok.Buradaki olay kredi ile oluyor AÖL senin örgünde ki ders notlarının karşılığı olan 58 krediyi sana vermiş senin yapman gereken şuan için toplam 8 dönem kredini 192'ye tamamlayıp mezun olman basit bir hesap yapalım bir dönemde en fazla 35 kredi alabilirsin 58+35+35+35+29=192 yani en erken 2018 Ocak sınavında mezun olursun diplomanda mart ayında teslim edilir.Tabikii bu kredileri alman için çok çalışman gerekli başarılar

Jezxy
Onursal Üye

Mesaj gönderen Jezxy » 14 Eyl 2017, 18:23

Hoşgeldin Öncelikle ...

9 ve 10 Sınıfta Geçtiğin Dersler 58 Kredi Tutmuş Hocam Onlarda Açık Lise Öğrenci Hesabına Aktarılmış.

Bu Dersleri AOL ÖĞRENCİ GİRİŞİ YAPIP ÖĞRENCİ GENEL BİLGİLER Altında Ders Bilgileri (Alınan) Kısmında Yüz Yüze Eğitim Derslerinde Veya Başarılı Dersler Kısmında Görebilirsin.

"mat 1-2 ve kimya 1-2 den muafım şimdi 11 denmi devam edeceğim acaba ?" Böyle Bir Sorun Daha Var.

Şimdi MUAF OLDUĞUN DERSLERİ SEÇEBİLİRSİN AÇIK LİSEDE BU DERSLERDEN BAŞARILI OLURSAN KREDİSİNİ ALABİLİRSİN.

DİĞERİ İSE BİZDE SINIF KAVRAMI YOK HOCAM DÖNEM OLAYI MEVCUT.

BUDA DERS PROGRAMI

Resim

Şimdi Sizin Yapıcaklarınızı Gelirsek

58 Krediniz Var ..

192 Kredi ve 0 ZORUNLU DERSİNİZ KALIRSA MEZUNSUNUZ

SİZE 134 Kredi Lazım ve 42 Zorunlu Dersiniz Var.

HER SINAVDA 35 RREDİLİK DERS SEÇİMİ YAPILIYOR.

BUNA GÖRE SİZİN 4 SINAVA GİRİP HER SINAVDA 35 KREDİ ALMANIZ LAZIM

EĞER HER SINAVDA 35 KREDİ ALIRSANIZ 2019 OCAK SINAVI SON LİSE SINAVINIZ OLURUZ MEZUNİYET AŞAMASINA GELİRSİNİZ.

immanuelkant
Doktor

Mesaj gönderen immanuelkant » 14 Eyl 2017, 19:55

Az önce meb'i aradim . Yaklasim 15 dakika süren dialogda kafamdaki sorular tam olarak yanit bulmasa da ; en azindan 2018 / 1. Dönem kayit yenileme ve ekimde yapilacak olan ek sinav ders secme sorunsali icin dilekce yazdirip gerekli kodu aldim. Gerci ne kadar dikkate alirlar muamma :)

Bu arada forumda daha önce de söylendigi gibi internet üzerinden kayit yenileme yapanlarin halk egitime gitme zorunlulugu bulunmadigini teyit ettirmiş oldum .
zayıf insanlar intikam alır ,
güclü insanlar affeder ,
zeki insanlar umursamazlar ... ( Konfücyüs)

Sharp28

Mesaj gönderen Sharp28 » 14 Eyl 2017, 20:37

Usta ben bankadan yatırdım parayı hala yenilenmemiş kayıt napmam lazım halk eğitime mi gitmem gerek

immanuelkant
Doktor

Mesaj gönderen immanuelkant » 14 Eyl 2017, 22:06

Sharp28 yazdı:Usta ben bankadan yatırdım parayı hala yenilenmemiş kayıt napmam lazım halk eğitime mi gitmem gerek
Sadece üyelik durumları Aktif olanlarin halk egitime gitme zorunlulugu olmadigini düşünüyordum . Bugün aradıgım meb danışmanı ; Üyelik durumlari silik ya da donuk olan ögrencilerinde halk egitime gitme zorunlulugu olmadigini söyledi . Ki bu ne kadar dogru muamma . Benim ögrenci durumum Aktif oldugu icin kafam rahat acikcasi .

Bu arada ders seçme butonu için önümüzdeki günlerde meb bir aciklama yapacakmis bakalim. Malum kimsede ders secme butonu aktif degil.
zayıf insanlar intikam alır ,
güclü insanlar affeder ,
zeki insanlar umursamazlar ... ( Konfücyüs)

Sharp28

Mesaj gönderen Sharp28 » 14 Eyl 2017, 22:09

Hocam benimde aktif ama bugün yenilediğim dönem hala gözükmüyor

“Yeni Kayıt ve Kayıt Yenileme” sayfasına dön