Ek Sınav Ders Seçimi

Yeni Kayıt ve Kayıt Yenileme Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarını Paylaşabileceğiniz Bölüm
Forsete
Çırak

Ek Sınav Ders Seçimi

Mesaj gönderen Forsete » 16 Eyl 2017, 02:31

Merhaba arkadaşlar ek sınav için derslerime bakarken kafama birşey takıldı. Seçmeli Tarih 1(135) ve Seçmeli Tarih 2(136) dersleri var. Yanlız bu yıl yapılan sınavların soru kitapçıklarına baktığımda bu dersleri göremiyorum. Aöl ders seçme ekranında Seçmeli Tarih 1in ders kodu 135 olarak görünüyor. Bu koda soru kitapçığında baktığımda Tarih 5 olarak gösteriyor. Yani bu dersi Tarih 5 olarakmı anlamam lazım? Çünkü bu yılın çıkmış sorularına çalışacağım o yüzden yanlışlık yapmak istemiyorum. Bilen birisi beni aydınlatabilirmi?

Jezxy
Onursal Üye

Re: Ek Sınav Ders Seçimi

Mesaj gönderen Jezxy » 16 Eyl 2017, 02:42

Forsete yazdı:Merhaba arkadaşlar ek sınav için derslerime bakarken kafama birşey takıldı. Seçmeli Tarih 1(135) ve Seçmeli Tarih 2(136) dersleri var. Yanlız bu yıl yapılan sınavların soru kitapçıklarına baktığımda bu dersleri göremiyorum. Aöl ders seçme ekranında Seçmeli Tarih 1in ders kodu 135 olarak görünüyor. Bu koda soru kitapçığında baktığımda Tarih 5 olarak gösteriyor. Yani bu dersi Tarih 5 olarakmı anlamam lazım? Çünkü bu yılın çıkmış sorularına çalışacağım o yüzden yanlışlık yapmak istemiyorum. Bilen birisi beni aydınlatabilirmi?
Hocam Bunun Gibi Bir Kaç Ders Daha Var Düzensiz ALTYAPISIZ EĞİTİM SİSTEMİ YÜZÜNDEN

AMA DERS KODUNDAN KURTARIYORUZ.

DOĞRU TESTLER ÜZERİNDEN DOĞRU DERSE ÇALIŞIYORSUNUZ.

Yeni Sistemde Bu Karmaşayı Kaldırdılar :gozkırkma:

Forsete
Çırak

Mesaj gönderen Forsete » 16 Eyl 2017, 02:47

Yani hocam Tarih 1(135) yazan ders Sınav kitapçığına baktığımızda Tarih 5 görünüyor. Bi yanlışlık yok değilmi. Kodlar tuttuğuna göre Tarih 5in sorularına çalışacağım? :) Dediğiniz çok doğru seçmeli fizik olsun seçmeli matematik olsun hep isimlendirmeler yanlış.

Jezxy
Onursal Üye

Mesaj gönderen Jezxy » 16 Eyl 2017, 02:55

Forsete yazdı:Yani hocam Tarih 1(135) yazan ders Sınav kitapçığına baktığımızda Tarih 5 görünüyor. Bi yanlışlık yok değilmi. Kodlar tuttuğuna göre Tarih 5in sorularına çalışacağım? :) Dediğiniz çok doğru seçmeli fizik olsun seçmeli matematik olsun hep isimlendirmeler yanlış.
Doğrudur Hocam Maalesef Ben Bir Kaç Ders Daha Var Derken Sen Diğer Dersleri Bulmuşsun :) dahada çıkabilir.

Kitapcıkta Kodlar Karışmıyor Ama Ders İsimleri Böyle 6 7 8 gibi Değişebiliyor.

Geçen Seneden Ders Seçen Arkadaşlar Hep Bu Şekilde Sınava Girdi.

Şöylede Bir Şey Var Çıkan Sorular Çalıştığınız Tarih 1 Kitabına Göre Yakın Pekiştirmeleri Sorular Çıkacaktır Oradanda Fark Edebilirsiniz

Forsete
Çırak

Mesaj gönderen Forsete » 16 Eyl 2017, 03:17

Hocam son 1 sorum daha olacak. Alan yok 2 ye geçmeden önce zorunlu dersim hiç yoktu. Alan yok 2 den dolayı fizik,matematik,biyoloji,kimya 3-4 dersleri zorunlu oldu. Ama ek sınavda mezun oldugum taktirde bunlardan sorumlu sayılmıyormuşum. Ben kendime 35 kredilik ek sınava bir ders programı hazırladım. 32 krediye ihtiyacım var tamamladıgım taktirde direk mezun oluyormuyum?

Jezxy
Onursal Üye

Mesaj gönderen Jezxy » 16 Eyl 2017, 03:23

Forsete yazdı:Hocam son 1 sorum daha olacak. Alan yok 2 ye geçmeden önce zorunlu dersim hiç yoktu. Alan yok 2 den dolayı fizik,matematik,biyoloji,kimya 3-4 dersleri zorunlu oldu. Ama ek sınavda mezun oldugum taktirde bunlardan sorumlu sayılmıyormuşum. Ben kendime 35 kredilik ek sınava bir ders programı hazırladım. 32 krediye ihtiyacım var tamamladıgım taktirde direk mezun oluyormuyum?
Doğrudur TEK SIKINTI KISMI ...

ALAN YOK ESKİ SİSTEMDE 30 KREDİLİK DERS SEÇİMİ YAPILIYOR

ALAN YOK-2 YENİ SİSTEMDE 35 KREDİLİK DERS SEÇİMİ YAPILIYOR.

EK SINAVDA KAÇ KREDİLİK DERS SEÇİMİ YAPILICAK BİR BİLGİ YOK

EĞER 35 KREDİLİK DERS SEÇİMİ YAPABİLİRSENİZ 32 KREDİ ALIRSANIZ MEZUNSUNUZ.

YADA

EĞER SİZ 30 KREDİ SEÇEBİLİRSENİZ SIRF 2 KREDİ YÜZÜNDEN OCAKTAKİ SINAVA GİRMEK ZORUNDA KALICAKSINIZ VE ÜSTÜNE ZORUNLU DERSLER EKLENİCEK.

HALK EĞİTİME TELEFONDAN VEYA GİTME FIRSATINIZ OLABİLİRSE BUNU ÖĞRENİRSENİZ KAÇ KREDİLİK DERS SEÇİMİ YAPILICAK

DAHADA SİZİN İÇİN NETLİK KAZANIR

HİÇ BİR DUYURSUNDA VEYA HİÇ BİR AÇIKLAMASINDA AOL BU KONU HAKKINDA BİLGİ VERMEDİ.

Forsete
Çırak

Mesaj gönderen Forsete » 16 Eyl 2017, 04:02

Bir yanlışınız var. ben kaç dönemdir alan yoktayım. Hep 35 kredilik dersler seçip sınavlara girdim? 30 krediyi ilk defa duyuyorum

Jezxy
Onursal Üye

Mesaj gönderen Jezxy » 16 Eyl 2017, 12:40

Forsete yazdı:Bir yanlışınız var. ben kaç dönemdir alan yoktayım. Hep 35 kredilik dersler seçip sınavlara girdim? 30 krediyi ilk defa duyuyorum
Haklısın Hocam Pardon Benim Aklım

https://i.hizliresim.com/1gq8G1.png

Şu Ders Programındaki 30 Kredilik Seçimde Kaldı Hep Alan yok alan yok2 :D soruları yüzünden kusura bakma pardon.

“Yeni Kayıt ve Kayıt Yenileme” sayfasına dön