Önceden Kaldığım Dersler Karşıma Çıkar mı?

Yeni Kayıt ve Kayıt Yenileme Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarını Paylaşabileceğiniz Bölüm
Kullanıcı avatarı
life360

Önceden Kaldığım Dersler Karşıma Çıkar mı?

Mesaj gönderen life360 » 02 Eki 2017, 17:15

Merhaba, 2 sorum var.
1)İmam hatipte 12. Sınıf öğrencisiyim ve bu sene açığa geçmek istiyorum. Önceki senelerde matematik, fizik ve bazı meslek derslerinden kalmıştım. Dil ve anlatımdan hiç kalmadım. Açığa geçtiğimde kaldığım dersler karşıma çıkar mı? Örneğin 9. Sınıfta 1. Ve 2. Dönemde matematikten kalmıştım. Bu ders tekrar karşıma çıkacak mı? Vermek zorunda mıyım? Kaldığım meslek dersleri için nasıl oluyor?

2)10. Sınıfta sınıfta kalmıştım. Bu kaldığım senedeki zayıf dersleri tekrar vermek zorunda mıyım?
Teşekkürler

sorun_cozen
Yardımcı Asistan

Re: Önceden Kaldığım Dersler Karşıma Çıkar mı?

Mesaj gönderen sorun_cozen » 02 Eki 2017, 17:37

Yanlis hatirlamiyorsam vermek zorundasin hocam. Bana Matematik 1... vs. gelmisti.

Forumda daha bilgili arkadaslar var. Onlar ne diyecek bakalim

Jezxy
Onursal Üye

Mesaj gönderen Jezxy » 02 Eki 2017, 19:04

life360 yazdı:Merhaba, 2 sorum var.
1)İmam hatipte 12. Sınıf öğrencisiyim ve bu sene açığa geçmek istiyorum. Önceki senelerde matematik, fizik ve bazı meslek derslerinden kalmıştım. Dil ve anlatımdan hiç kalmadım. Açığa geçtiğimde kaldığım dersler karşıma çıkar mı? Örneğin 9. Sınıfta 1. Ve 2. Dönemde matematikten kalmıştım. Bu ders tekrar karşıma çıkacak mı? Vermek zorunda mıyım? Kaldığım meslek dersleri için nasıl oluyor?

2)10. Sınıfta sınıfta kalmıştım. Bu kaldığım senedeki zayıf dersleri tekrar vermek zorunda mıyım?
Teşekkürler
Öncelikle Hoşgeldin :gozkırkma:

Tek Tek Cevaplayım ...

Şimdi İmam Hatip 12.Sınıfsın

Açık Liseye Geçmek İstiyorsun Ama

Mesleki Açık Lisemi ? (Şuan Okuduğunun Açıktan Olan Hali)

Yoksa

Düz Genel Kültür Dersleri Olan Açık Lisemi ?

Okuduğun Dönemlerde Gelen Dersler MUAF OLDUĞUN YANİ BAŞARISIZ OLDUĞUN DERSLERDEN AÇIK LİSEYE GEÇTİĞİNDE ASLA SORUMLU OLMAZSIN.

Açık Liseye Geçtiğinde Hangi Dersi Verdiysen O Dersin Birebir Kredisi Gelir

Vermediğin Dersden İse Muaf Olursun Kalan Dönemlerin Zorunlu Derslerini Verip Kredini Tamamlarsın.

Meslek Dersleri İçin İse Burası İşte İlk Sorumun Cevabına Bağlı

Açık Liseyemi Geçiş Yapıcaksın Yoksa Açık Öğretim İmam Hatip Lisesinemi Kayıt Yaptırıcaksın ?

Kullanıcı avatarı
life360

Mesaj gönderen life360 » 09 Eki 2017, 12:15

Jezxy yazdı:
life360 yazdı:Merhaba, 2 sorum var.

Teşekkürler
Öncelikle Hoşgeldin :gozkırkma:

Tek Tek Cevaplayım ...

Şimdi İmam Hatip 12.Sınıfsın

Açık Liseye Geçmek İstiyorsun Ama

Mesleki Açık Lisemi ? (Şuan Okuduğunun Açıktan Olan Hali)

Yoksa

Düz Genel Kültür Dersleri Olan Açık Lisemi ?

Okuduğun Dönemlerde Gelen Dersler MUAF OLDUĞUN YANİ BAŞARISIZ OLDUĞUN DERSLERDEN AÇIK LİSEYE GEÇTİĞİNDE ASLA SORUMLU OLMAZSIN.

Açık Liseye Geçtiğinde Hangi Dersi Verdiysen O Dersin Birebir Kredisi Gelir

Vermediğin Dersden İse Muaf Olursun Kalan Dönemlerin Zorunlu Derslerini Verip Kredini Tamamlarsın.

Meslek Dersleri İçin İse Burası İşte İlk Sorumun Cevabına Bağlı

Açık Liseyemi Geçiş Yapıcaksın Yoksa Açık Öğretim İmam Hatip Lisesinemi Kayıt Yaptırıcaksın ?
Cevaplarınız için teşekkürler hocam. Normal açık liseye kaydolmak istiyorum. Kredimi hesapladım ama hesaplarken imam hatip derslerini de ekleyecek miyim?

Jezxy
Onursal Üye

Mesaj gönderen Jezxy » 09 Eki 2017, 13:25

Hayır Hocam Sadece Genel Kültür Derslerinin Kredilerini Toplayacaksınız Düz Açık Liseyi Tercih Ettiğiniz İçin.

Resim

Bu Resim Üzerinden Dönemde Verdiğiniz Derslerin Kredilerini Toplayabilirsiniz.

Kullanıcı avatarı
life360

Mesaj gönderen life360 » 24 Eki 2017, 13:57

Jezxy yazdı:Hayır Hocam Sadece Genel Kültür Derslerinin Kredilerini Toplayacaksınız Düz Açık Liseyi Tercih Ettiğiniz İçin.

Resim

Bu Resim Üzerinden Dönemde Verdiğiniz Derslerin Kredilerini Toplayabilirsiniz.
Hocam sadece bu tablodaki derslere bakarak geçtiğim derslerin kredisini hesapladım. 9-10-11. sınıf toplamım 106 çıktı. Ben 11. sınıfta dil sınıfındaydım. Oradaki seçmeli derslerimden kredi alabiliyor muyum? 10 ders seçmeli yabancı dil vardı mesela. Onun kredisini alamaz mıyım?

Jezxy
Onursal Üye

Mesaj gönderen Jezxy » 24 Eki 2017, 17:00

Hocam Geri Kalan Dersler Bizde ŞU ŞEKİLDE KREDİLENDİRMEYİ SAHİP Eğer Dersleriniz BU LİSTEDE VAR İSE ONLARINDA KREDİSİNİ BİREBİR AÇIK LİSEYE AKTARILIR.

“Yeni Kayıt ve Kayıt Yenileme” sayfasına dön