Sizce ne zaman mezun olabilirim ?

Diploma ve Mezuniyet Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
Kullanıcı avatarı
sizofren
Doktor

Sizce ne zaman mezun olabilirim ?

Mesaj gönderen sizofren » 12 Eki 2017, 15:08

Abilerim, kardeşlerim şuan 19 yaşındayım. Lise mezunu olup askere gitmeyi düşünüyorum ve tecil ettireceğim o vakte kadar. Şuan 56 kredim var ve en kısa sürede mezun olmak istiyorum. Derslere gerek notlar ve gerek çıkmış sorular ile çalışıyorum. Sizce mezun olmam kaç yıllı bulur ve en kısa sürede nasıl mezun olabilirim fikirlerinizi alabilir miyim ?

YAŞA MUSTAFA KEMAL PAŞA YAŞA

Resim
En Yüce Unvandan da Yüce ''Türklük''

Forsete
Çırak

Re: Sizce ne zaman mezun olabilirim ?

Mesaj gönderen Forsete » 12 Eki 2017, 15:42

8 dönemdir aöl'de okuyorsan eğer matematiksel olarak önümüzdeki yıl mezun olabilirsin. 3 sınavdan 101 kredi toplayıp ek sınavda mezun olabilirsin. 2016 ekim ayıydı sanırım aölde kayıt yeniledim 64 kredim vardı o zaman. Kendimi mezun olmaya bi adadım ve şimdi inşallah mezun oldum. İnsan yeterki istesin başaramayacağı hiç birşey yoktur. Eğer gerçekten istekli olursan, çalışır başarırsın. Girdiğim 4 sınavda da hiç kitap açmadım yanlızca geçmiş sorulara çalıştım, soruları not olarak kaydettim onlara çalıştım sende öyle yapabilirsin. Ha yok o kadar kasmam diyorsan 2019 da mezun olabilirsin.

Jezxy
Onursal Üye

Mesaj gönderen Jezxy » 12 Eki 2017, 15:53

sizofren yazdı:Abilerim, kardeşlerim şuan 19 yaşındayım. Lise mezunu olup askere gitmeyi düşünüyorum ve tecil ettireceğim o vakte kadar. Şuan 56 kredim var ve en kısa sürede mezun olmak istiyorum. Derslere gerek notlar ve gerek çıkmış sorular ile çalışıyorum. Sizce mezun olmam kaç yıllı bulur ve en kısa sürede nasıl mezun olabilirim fikirlerinizi alabilir miyim ?
Hocam 56 Kredin Var

192 - 56 = 136 Krediye İhtiyacın Var

136 Krediyi Tamamen Ortak Dersler Başta Seçip 0 Zorunlu Derse İndirmek Temel Problemimiz Olmalı

Ve 136 Kredi 4 Sınavda HER SINAV 35 TAM PUAN ALARAK GELECEK SENE BU AYLAR MEZUN Olabilirsiniz ( EN ERKEN )

Şimdi Eğer Dersler Full Odaklanacağınızı Varsayıyorum Uzasa Bile Gelecek Sene Haziran Temmuz Ayına Uzar Mezuniyetiniz.

Ders Çalışma Şekliniz Herkezin Genel Olarak Çalıştığı Şekil Çıkmış Sorular Üzerinden Rahat 45 50 Puan Arası Dersi Geçme Notu Alabilirsiniz.

Kullanıcı avatarı
sizofren
Doktor

Mesaj gönderen sizofren » 12 Eki 2017, 16:08

Jezxy yazdı:
sizofren yazdı:Abilerim, kardeşlerim şuan 19 yaşındayım. Lise mezunu olup askere gitmeyi düşünüyorum ve tecil ettireceğim o vakte kadar. Şuan 56 kredim var ve en kısa sürede mezun olmak istiyorum. Derslere gerek notlar ve gerek çıkmış sorular ile çalışıyorum. Sizce mezun olmam kaç yıllı bulur ve en kısa sürede nasıl mezun olabilirim fikirlerinizi alabilir miyim ?
Hocam 56 Kredin Var

192 - 56 = 136 Krediye İhtiyacın Var

136 Krediyi Tamamen Ortak Dersler Başta Seçip 0 Zorunlu Derse İndirmek Temel Problemimiz Olmalı

Ve 136 Kredi 4 Sınavda HER SINAV 35 TAM PUAN ALARAK GELECEK SENE BU AYLAR MEZUN Olabilirsiniz ( EN ERKEN )

Şimdi Eğer Dersler Full Odaklanacağınızı Varsayıyorum Uzasa Bile Gelecek Sene Haziran Temmuz Ayına Uzar Mezuniyetiniz.

Ders Çalışma Şekliniz Herkezin Genel Olarak Çalıştığı Şekil Çıkmış Sorular Üzerinden Rahat 45 50 Puan Arası Dersi Geçme Notu Alabilirsiniz.

Çok Teşekkür ederim hocam size. Gelecek ile ilgili bir planlarım var üniversite okumayı ikinci planda tutup. Lise mezunu olarak Erbaş rütbesi ile askerde kalmayı planlıyorum. Yani ne kadar erken biterse o kadar iyi benim için.. Bu söylediğiniz moral kaynağı oldu.

Resim

Kullanıcı avatarı
sizofren
Doktor

Mesaj gönderen sizofren » 12 Eki 2017, 16:10

Forsete yazdı:8 dönemdir aöl'de okuyorsan eğer matematiksel olarak önümüzdeki yıl mezun olabilirsin. 3 sınavdan 101 kredi toplayıp ek sınavda mezun olabilirsin. 2016 ekim ayıydı sanırım aölde kayıt yeniledim 64 kredim vardı o zaman. Kendimi mezun olmaya bi adadım ve şimdi inşallah mezun oldum. İnsan yeterki istesin başaramayacağı hiç birşey yoktur. Eğer gerçekten istekli olursan, çalışır başarırsın. Girdiğim 4 sınavda da hiç kitap açmadım yanlızca geçmiş sorulara çalıştım, soruları not olarak kaydettim onlara çalıştım sende öyle yapabilirsin. Ha yok o kadar kasmam diyorsan 2019 da mezun olabilirsin.
Sizin gibi aynı şekil de sorulara odaklanacağım size de çok teşekkür ederim. Yalnız siz galiba sayısal dersleri de verdiniz ki ben sözel ağırlıklı birisiyim sayısalım yok denecek kadar kötü bu yüzden sınavlar da biraz düşük alabiliyorum.

Resim

Forsete
Çırak

Mesaj gönderen Forsete » 12 Eki 2017, 16:53

Hocam ben aöle 2009 yılında yazıldım hiç ders çalışmadan 5-6 sınava girip bırakmıştım zaten. Tabi bazı dersler muaf oldu bazı derslerden o zamanlar hocalar 45 puanlık soru cevaplarını veriyorlardı. Matematik fizik kimya falan hocalar vermişti sağolsunlar o zamanlar geçmiştim. Bu bahsettiğim olay 2010 yılında falandı. Ülkede lise mezunu olmayanı adam yerine koymuyorlar geç olsada anladım 2016 ekim ayında canıma tak etti kayıt yeniledim sınava 1 ay kala hergun ortalama 2 saatimi geçmiş soruları çözerek geçirdim çok şükür ek sınavda bitirdim bu işi. Allah sahiden çalışanın mücadele edenin hakkını veriyor.

sorun_cozen
Yardımcı Asistan

Mesaj gönderen sorun_cozen » 12 Eki 2017, 19:11

Forsete yazdı:Hocam ben aöle 2009 yılında yazıldım hiç ders çalışmadan 5-6 sınava girip bırakmıştım zaten. Tabi bazı dersler muaf oldu bazı derslerden o zamanlar hocalar 45 puanlık soru cevaplarını veriyorlardı. Matematik fizik kimya falan hocalar vermişti sağolsunlar o zamanlar geçmiştim. Bu bahsettiğim olay 2010 yılında falandı. Ülkede lise mezunu olmayanı adam yerine koymuyorlar geç olsada anladım 2016 ekim ayında canıma tak etti kayıt yeniledim sınava 1 ay kala hergun ortalama 2 saatimi geçmiş soruları çözerek geçirdim çok şükür ek sınavda bitirdim bu işi. Allah sahiden çalışanın mücadele edenin hakkını veriyor.
Baslamakla iyi yapmissin. Allah, Inanis dusunce farketmeksizin GERCEKTEN calisanin hakkini veriyor.

Kullanıcı avatarı
sizofren
Doktor

Mesaj gönderen sizofren » 16 Eki 2017, 14:18

Forsete yazdı:Hocam ben aöle 2009 yılında yazıldım hiç ders çalışmadan 5-6 sınava girip bırakmıştım zaten. Tabi bazı dersler muaf oldu bazı derslerden o zamanlar hocalar 45 puanlık soru cevaplarını veriyorlardı. Matematik fizik kimya falan hocalar vermişti sağolsunlar o zamanlar geçmiştim. Bu bahsettiğim olay 2010 yılında falandı. Ülkede lise mezunu olmayanı adam yerine koymuyorlar geç olsada anladım 2016 ekim ayında canıma tak etti kayıt yeniledim sınava 1 ay kala hergun ortalama 2 saatimi geçmiş soruları çözerek geçirdim çok şükür ek sınavda bitirdim bu işi. Allah sahiden çalışanın mücadele edenin hakkını veriyor.

Ne mutlu size, umarım ben de başaracağım. Ocak ayından itibaren yıl sonuna kadar iyi notlar alırsam ek sınavlar da noktayı koyarım.

Resim

“Diploma ve Mezuniyet” sayfasına dön