Ek sınav ile mezuniyet ve diploma

Diploma ve Mezuniyet Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
Kullanıcı avatarı
Gamlı Baykuş
Acemi

Mesaj gönderen Gamlı Baykuş » 16 Eki 2017, 15:45

Merhaba. Ek sınavla birlikte mezun oldum, sormak istediğim bir soru var.

Geçici kayıt olduğum için 29 Aralık tarihine kadar diploma teslim etmem gerekiyor. Diplomalar iki ay gibi bir sürede hazırlanıyor. Yani diploma şimdi basılsa 16 Aralık tarihinde hazır olacak sanırım. Bu benim için çok kritik bir tarih. Acaba, diploma yerine geçen bir belge ile kalıcı kayıdımı yaptırmam mümkün mü? Bilgisi olan arkadaşların yorumlarını bekliyorum.

Neyi bilmediğiniz hakkında hiçbir fikriniz yok.

Jezxy
Onursal Üye

Re: Ek sınav ile mezuniyet ve diploma

Mesaj gönderen Jezxy » 16 Eki 2017, 16:04

Gamlı Baykuş yazdı:Merhaba. Ek sınavla birlikte mezun oldum, sormak istediğim bir soru var.

Geçici kayıt olduğum için 29 Aralık tarihine kadar diploma teslim etmem gerekiyor. Diplomalar iki ay gibi bir sürede hazırlanıyor. Yani diploma şimdi basılsa 16 Aralık tarihinde hazır olacak sanırım. Bu benim için çok kritik bir tarih. Acaba, diploma yerine geçen bir belge ile kalıcı kayıdımı yaptırmam mümkün mü? Bilgisi olan arkadaşların yorumlarını bekliyorum.
Hocam Öncelikle Tebrik Ederim Üniversite Hayatınızda Başarılar Dilerim ...

Diploma Basımını Beklemenize Gerek Yok

En Yakın Halk Eğitime Giderek

Geçici Mezuniyet Belgesini Alabilirsiniz.

Geçici Mezuniyet Belgesi ile Üniversiteye kayıt yaptırabilirsiniz. Bu belgelerin 6 ay geçerlilik süresi vardır.

Tek Dikkat Etmeniz Gereken Hususda Budur Belirtiyim

Çıkma Belgesini kaybettim, ne yapmalıyım?

Açık Öğretim Lisesi diplomasını alabilmeniz için, daha önce almış olduğunuz çıkma belgesinin aslını geri vermeniz gerekiyor. Almış olduğunuz çıkma belgesini kaybettiyseniz, bir dilekçe ile Açık Öğretim Lisesine veya kayıtlı olduğunuz okul müdürlüğüne (şahsen veya noterden vekil tayin edilen kişinin) başvurarak diplomanızı alabilirsiniz.

afddf
Acemi

Mesaj gönderen afddf » 16 Eki 2017, 16:05

Bizde neden yazmıyor MEZUN DİYE ALAN YOK-2DEN GELEN DERSLERDEN DOLAYIMI ???

bakansiz
Doktor

Mesaj gönderen bakansiz » 16 Eki 2017, 16:09

afddf yazdı:Bizde neden yazmıyor MEZUN DİYE ALAN YOK-2DEN GELEN DERSLERDEN DOLAYIMI ???
Sistem yavaş işliyor olabilir. Sadece Alan Yok - 2 dersleri varsa sizde de mezun yazar yakında. Ben mezun oldum ilave olarak Mezuniyet İşlemleri diye bir kısım açıldı öğrenci sayfamda.

bakansiz
Doktor

Mesaj gönderen bakansiz » 16 Eki 2017, 16:10

Gamlı Baykuş yazdı:Merhaba. Ek sınavla birlikte mezun oldum, sormak istediğim bir soru var.

Diplomalar normalden daha hızlı basılacak muhtemelen. Sabırlı olun.

afddf
Acemi

Mesaj gönderen afddf » 16 Eki 2017, 16:28

Kardeşim bana alan yok-2den gelen dersler silinecekmi ?? normalde 0 zorunlu dersim vardı

Kullanıcı avatarı
Gamlı Baykuş
Acemi

Mesaj gönderen Gamlı Baykuş » 16 Eki 2017, 20:35

Jezxy yazdı:

Hocam Öncelikle Tebrik Ederim Üniversite Hayatınızda Başarılar Dilerim ...

Diploma Basımını Beklemenize Gerek Yok

En Yakın Halk Eğitime Giderek

Geçici Mezuniyet Belgesini Alabilirsiniz.

Geçici Mezuniyet Belgesi ile Üniversiteye kayıt yaptırabilirsiniz. Bu belgelerin 6 ay geçerlilik süresi vardır.

Tek Dikkat Etmeniz Gereken Hususda Budur Belirtiyim

Çıkma Belgesini kaybettim, ne yapmalıyım?

Açık Öğretim Lisesi diplomasını alabilmeniz için, daha önce almış olduğunuz çıkma belgesinin aslını geri vermeniz gerekiyor. Almış olduğunuz çıkma belgesini kaybettiyseniz, bir dilekçe ile Açık Öğretim Lisesine veya kayıtlı olduğunuz okul müdürlüğüne (şahsen veya noterden vekil tayin edilen kişinin) başvurarak diplomanızı alabilirsiniz.
Cevaplarınız için teşekkür ederim. Bir sorum daha olacak. Çıkma belgesi aldığım zaman diploma basımı işlemi gerçekleşmeyecek mi, bu ileride problemlere yol açabilir mi?

Jezxy
Onursal Üye

Mesaj gönderen Jezxy » 17 Eki 2017, 00:17

Gamlı Baykuş yazdı:Cevaplarınız için teşekkür ederim. Bir sorum daha olacak. Çıkma belgesi aldığım zaman diploma basımı işlemi gerçekleşmeyecek mi, bu ileride problemlere yol açabilir mi?
Yok Hocam Diploma Basımı Gerçekleşiyor Her Halükarda. Sadece AÇIK LİSE ÖĞRENCİSİ ÇOK OLDUĞUNDAN 2 3 AYDA BİR TOPLU BASIM İŞLEMİ YAPILIYOR O Kadar.

Basım İşlemi Yapılana Kadar Çıkma Belgesi İle Kaydınızı Yaptırabilirsiniz.

Basım Oluncada Okuldan O Çıkması Belgesini Alıp Halkeğitime Teslip Edip Basılmış Diploma İle Çözüme Kavuşur :gozkırkma:

Kullanıcı avatarı
Gamlı Baykuş
Acemi

Mesaj gönderen Gamlı Baykuş » 17 Eki 2017, 01:47

Jezxy yazdı:
Gamlı Baykuş yazdı:Cevaplarınız için teşekkür ederim. Bir sorum daha olacak. Çıkma belgesi aldığım zaman diploma basımı işlemi gerçekleşmeyecek mi, bu ileride problemlere yol açabilir mi?
Yok Hocam Diploma Basımı Gerçekleşiyor Her Halükarda. Sadece AÇIK LİSE ÖĞRENCİSİ ÇOK OLDUĞUNDAN 2 3 AYDA BİR TOPLU BASIM İŞLEMİ YAPILIYOR O Kadar.

Basım İşlemi Yapılana Kadar Çıkma Belgesi İle Kaydınızı Yaptırabilirsiniz.

Basım Oluncada Okuldan O Çıkması Belgesini Alıp Halkeğitime Teslip Edip Basılmış Diploma İle Çözüme Kavuşur :gozkırkma:
Yani çıkma belgemi üniversiten geri alacağım ardından tekrar halk eğitim merkezine vereceğim. Yanlış anlamadım değil mi?

Jezxy
Onursal Üye

Mesaj gönderen Jezxy » 18 Eki 2017, 05:11

Gamlı Baykuş yazdı:Yani çıkma belgemi üniversiten geri alacağım ardından tekrar halk eğitim merkezine vereceğim. Yanlış anlamadım değil mi?
Birebir Böyle Anlattığınız Gibi Çıkma Belgesini HALK EĞİTİME TESLİM EDİP BASILMIŞ OLAN DİPLOMAYI TESLİM ALICAKSINIZ SONRA TEKRAR ÜNİVERSİTEYE TESLİM EDİCEKSİNİZ.

iso73

Mesaj gönderen iso73 » 18 Eki 2017, 13:22

merhaba

Bu mezuniyet incelemesi tahminen kaç gün sürüyor.

Jezxy
Onursal Üye

Mesaj gönderen Jezxy » 18 Eki 2017, 13:56

iso73 yazdı:merhaba

Bu mezuniyet incelemesi tahminen kaç gün sürüyor.
Hocam Minimum 2 Hafta Maksimum 1 Ay Sürüyor

iso73

Mesaj gönderen iso73 » 18 Eki 2017, 14:37

Universiteye geçici kayıt yaptırdım.Okula başlayabilmem için bu mezuniyet incelemesini hızlandırmanın yolu yokmu.

teşekkür ederim

Jezxy
Onursal Üye

Mesaj gönderen Jezxy » 18 Eki 2017, 14:51

iso73 yazdı:Universiteye geçici kayıt yaptırdım.Okula başlayabilmem için bu mezuniyet incelemesini hızlandırmanın yolu yokmu.

teşekkür ederim
Hocam Maalesef Dilekçe Bile Verseniz HalkEğitime Yine Aynı Zamanı Alır

Mezuniyet İncelemesi Sonlanmadan ÇIKMA BELGESİ GEÇİCİ MEZUNİYET BELGESİ FALANDA MAALESEF VERMİYORLAR.

“Diploma ve Mezuniyet” sayfasına dön