Askerlik tecil hakkında yardımcı olabilir misiniz?

Askerlik Tecili ve İşlemleri Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
ZowieN

Askerlik tecil hakkında yardımcı olabilir misiniz?

Mesaj gönderen ZowieN » 17 Eki 2017, 02:31

Arkadaşlar benim 1 kredim vardı ve ek sınava girdim ama verememişim..Mezun olamıyorum ne yazık ki ve beni bir korku saldı o da şu ki askerlik tecil.Geçen sene ve bu sene olmak üzere birer yıl tecil ettirdim öyle süre verdiler.21 yaşındayım ve bu senee ciddi ciddi üniversite hayallerim vardı ama hepsi suya düşecek gibi.Tekrar şubeye gitsem askerliğimi tecil ederler mi?Şuan tecilim devam ediyor 2017 sonu bitmiş olacak tecilim.Bana bu konu hakkında yardımcı olabilecek var mı :(

ZowieN

Re: Askerlik tecil hakkında yardımcı olabilir misiniz?

Mesaj gönderen ZowieN » 17 Eki 2017, 03:12

Arkadaşlar bu arada aol da okuduğum dönem 16, toplan dönemim 20.Çok araştırdım tecil edebilirsin sıkıntı yok diyorlar ama asker egitmekten korkmuyorum ama hayalleri var ideallerim var askere gidersem bütün hayallerim yıkılacak.Var mı benim durumumda olan ve tecil ettiren?

Bysorun
Çırak

Mesaj gönderen Bysorun » 17 Eki 2017, 03:30

Ben ek sınavda mezun oldum seninle aynı yaştayım 2 kere tecil ettim kayıt yenilemelerin tamsa 29 yaşına kadar tecil hakkın var.

ZowieN

Mesaj gönderen ZowieN » 17 Eki 2017, 03:37

Bysorun yazdı:Ben ek sınavda mezun oldum seninle aynı yaştayım 2 kere tecil ettim kayıt yenilemelerin tamsa 29 yaşına kadar tecil hakkın var.
Evet kayıt yenilemelerim eksiksiz tamam.Ve kaç saattir aralıksız ağlıyorum yemin ediyorum yaş kalmadı.Üniversiteye gidemeyeceğim okuyamayacağım diye ağlamaktan iflah oldum resmen.Gerçekten ederler mi?16 dönem gözüküyor tecilim daha bitmedi ama ya etmezlerse diye düşünüp düşünüp içimi karartıyorum

Bysorun
Çırak

Mesaj gönderen Bysorun » 17 Eki 2017, 03:39

Bende senin gibi çok uykusuz gece geçirdim :) ama amcamın oğlu şuan 25 yaşında ve dönemi 24 yeni mezun oldu etmemeleri gibi bi ihtimal yok

ZowieN

Mesaj gönderen ZowieN » 17 Eki 2017, 03:42

Bysorun yazdı:Bende senin gibi çok uykusuz gece geçirdim :) ama amcamın oğlu şuan 25 yaşında ve dönemi 24 yeni mezun oldu etmemeleri gibi bi ihtimal yok
Oha yani 25 yaşındaysa onun dönemi benden fazla ve o 2 den fazla etmiş oluyor..Allahım inşalalh benimkinide ederler yarın bi gidip bakacağım.Tecil sürem devam ederken hemen almazlar askere değil mi?

ZowieN

Mesaj gönderen ZowieN » 17 Eki 2017, 03:44

Aga birde çok araştırdım internette ve açık lisede askerlik tecil hep aktif olmanıza bakıyormuş.Yani bir tane bile donuk veya silik çıksın etmiyorlarmış.Var mı böyle bir şey?

Bysorun
Çırak

Mesaj gönderen Bysorun » 17 Eki 2017, 03:46

ZowieN yazdı:Aga birde çok araştırdım internette ve açık lisede askerlik tecil hep aktif olmanıza bakıyormuş.Yani bir tane bile donuk veya silik çıksın etmiyorlarmış.Var mı böyle bir şey?
Geçen yıl yoksa sorun olmaz.Bende 2 kere yenilememiştim ilk kayıt olduğumda ona rağmen 2 kere yaptırdım.

ZowieN

Mesaj gönderen ZowieN » 17 Eki 2017, 03:49

Bysorun yazdı:
ZowieN yazdı:Aga birde çok araştırdım internette ve açık lisede askerlik tecil hep aktif olmanıza bakıyormuş.Yani bir tane bile donuk veya silik çıksın etmiyorlarmış.Var mı böyle bir şey?
Geçen yıl yoksa sorun olmaz.Bende 2 kere yenilememiştim ilk kayıt olduğumda ona rağmen 2 kere yaptırdım.
Hacı Allah senden razı olsun ne kadar teşekkür etsem az.Gece gece içime su serptin biraz ağlamalarım dindi biraz en azından rahat bir uyku çekebilecek durumdayım.Yarın giderim inşallah ederler korka korka gidiyorum resmen

Bysorun
Çırak

Mesaj gönderen Bysorun » 17 Eki 2017, 04:27

ZowieN yazdı:
Bysorun yazdı:
Hacı Allah senden razı olsun ne kadar teşekkür etsem az.Gece gece içime su serptin biraz ağlamalarım dindi biraz en azından rahat bir uyku çekebilecek durumdayım.Yarın giderim inşallah ederler korka korka gidiyorum resmen
Ne demek sendende razı olsun.Senin durumunda çok insan vardır yarın tecil ettirince cevabını yazarsın ama aralıktan önce tecil işlemi uyguluyamıyoruz diye bilirler ama git yinede için rahatlasın:)

ZowieN

Mesaj gönderen ZowieN » 17 Eki 2017, 11:47

Bysorun yazdı:
ZowieN yazdı:
Bysorun yazdı: Geçen yıl yoksa sorun olmaz.Bende 2 kere yenilememiştim ilk kayıt olduğumda ona rağmen 2 kere yaptırdım.
Ne demek sendende razı olsun.Senin durumunda çok insan vardır yarın tecil ettirince cevabını yazarsın ama aralıktan önce tecil işlemi uyguluyamıyoruz diye bilirler ama git yinede için rahatlasın:)
Yarın gideceğim bugün kursum var aklıma gelmedi bile.Hacı peki etmeme şansları var mı?Yani hiç denk geldin mi veya biliyor musun etmeyenlere denk geldin mi hiç?Etmezlerse ısrar etsek ederler mi

sorun_cozen
Yardımcı Asistan

Mesaj gönderen sorun_cozen » 17 Eki 2017, 13:52

Kendini kasma bu kadar. Bende tecil yaptırırken heyecanlandım da böyle ağlamak falan noluyor olum size. :22: Olmadı askerlik bittikten sonra okursun. Okumak istersen askere götüremezler. Kasma yani sen oku bak işine tecilini yaparlar.

Yaş ilerledikçe daha çok zorlaşacak bizim için. En iyisi erkenden yapıp gelmek. Bakalım istediğim üniversiteyi ve bölümü kazanamazsam 21 veya 22 yaşımda asker olacağım inşallah :.yehuu:

ZowieN

Mesaj gönderen ZowieN » 17 Eki 2017, 14:05

sorun_cozen yazdı:Kendini kasma bu kadar. Bende tecil yaptırırken heyecanlandım da böyle ağlamak falan noluyor olum size. :22: Olmadı askerlik bittikten sonra okursun. Okumak istersen askere götüremezler. Kasma yani sen oku bak işine tecilini yaparlar.

Yaş ilerledikçe daha çok zorlaşacak bizim için. En iyisi erkenden yapıp gelmek. Bakalım istediğim üniversiteyi ve bölümü kazanamazsam 21 veya 22 yaşımda asker olacağım inşallah :.yehuu:
Aga normalde ben kasmam böyle şeyleri hele ki askerlikten hiç korkmam.Ama bunca zaman sonra ilk defa hayatımda bir yol çizmişim ilk defa bir hedef belirlemişim ben ve ilk defa belkide hayatım boyunca eminim bu işi yapacağıma.Askere gittikten sonra okuyacağımıda pek düşünmüyorum biliyorum kendimi.Bu yüzden ya şimdi ya da hiç..Ama yarın gideceğim inşallah sorunsuz bir şekilde tecil ederler.Bu arada merak ettim.Okumak istersen askere götüremezler demişsin, bu ne demek?Yani böyle bir kanun kural vs falan mı var?

Bysorun
Çırak

Mesaj gönderen Bysorun » 17 Eki 2017, 15:29

ZowieN yazdı:
sorun_cozen yazdı:Kendini kasma bu kadar. Bende tecil yaptırırken heyecanlandım da böyle ağlamak falan noluyor olum size. :22: Olmadı askerlik bittikten sonra okursun. Okumak istersen askere götüremezler. Kasma yani sen oku bak işine tecilini yaparlar.

Aga normalde ben kasmam böyle şeyleri hele ki askerlikten hiç korkmam.Ama bunca zaman sonra ilk defa hayatımda bir yol çizmişim ilk defa bir hedef belirlemişim ben ve ilk defa belkide hayatım boyunca eminim bu işi yapacağıma.Askere gittikten sonra okuyacağımıda pek düşünmüyorum biliyorum kendimi.Bu yüzden ya şimdi ya da hiç..Ama yarın gideceğim inşallah sorunsuz bir şekilde tecil ederler.Bu arada merak ettim.Okumak istersen askere götüremezler demişsin, bu ne demek?Yani böyle bir kanun kural vs falan mı var?
http://www.aciklise.net/genel/askerlik- ... mleri.html

sorun_cozen
Yardımcı Asistan

Mesaj gönderen sorun_cozen » 17 Eki 2017, 16:12

ZowieN yazdı:

Hedefin olduğunu söylüyorsun. Okumak istediğini söylüyorsun. O zaman hemen yap. Hemen!

"Arkadaşlar benim 1 kredim vardı ve ek sınava girdim ama verememişim" demişsin. Böyle şeyler olmaması lazım.
Okursan 29 yaşına kadar tecil hakkın oluyor demek istedim. Böyle 1 kredi alamazsan okumuş sayılmıyorsun. Aş artık bunları.
Tavsiyem fazla erteleme 26-27 yaşında git görevini yap. Başarılar!

“Askerlik Tecili” sayfasına dön