Seçmeli Derslerin Diploma Puanına Etkisi ?

Diploma ve Mezuniyet Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
Seleukos

Seçmeli Derslerin Diploma Puanına Etkisi ?

Mesaj gönderen Seleukos » 24 Eki 2017, 14:51

Merhaba arkadaşlar ben 3 yıl boyunca örgün eğitimde bulundum. Bu sene ( yani son senemde) açık liseye geçiş yaptım, şuanda 232 kredim var. Ders seçimleri açılmış ve benim aklımda bazı soru işaretleri var. Ben eğer ortak dersler haricinde seçmeli ders alırsam bunların diploma puanıma bir etkisi olur mu ? Olursa da ne kadarlık bir etkisi olur çünkü halihazırda 232 kredim var eğer yapacağı etki ufaksa seçmeli ders seçmek istemiyorum. Şimdiden teşekkürler.

immanuelkant
Doktor

Re: Seçmeli Derslerin Diploma Puanına Etkisi ?

Mesaj gönderen immanuelkant » 24 Eki 2017, 15:04

Benimde 4 sözel dersim kaldıgı için bonus olarak felsefe 1-2 seçmeli derslerini seçtim.

Bu iki dersten 80 ve üzeri alacagimi düsünüyorum. Diploma puanına dişe dokunur bir katkısı olur mu ? yoksa sileyim mi?
zayıf insanlar intikam alır ,
güclü insanlar affeder ,
zeki insanlar umursamazlar ... ( Konfücyüs)

bakansiz
Doktor

Mesaj gönderen bakansiz » 24 Eki 2017, 16:15

Her dersin kredisine orantılı olarak diploma notuna katkısı vardır.

Jezxy
Onursal Üye

Mesaj gönderen Jezxy » 24 Eki 2017, 17:05

Listendeki Her Ders Farklı Krediye Sahip BU YÜZDEN BAŞARILI OLDUĞUN TÜM DERSLERİN PUANI DİPLOMA PUANI OLARAK GERİ DÖNÜŞÜ SANA OLUR

SEÇMELİ DERSLERİN LİSTEDE OLMASI

ÖNCE ÖĞRENCİNİN DERS SEÇİMİ YAPARKEN İLK ORTAK DERSLERİ VERMESİ GEREKİYOR EĞER ORADA 192 PUANI BULAMAZ İSE

SONRADAN SEÇMELİ DERSLERİ YÖNELEREK MEZUN ETMEK.

SİZ ORTAK DERSLERİ RAHATLIKLA VEREBİLECEĞİNİZİ DÜŞÜNÜYORSANIZ 35 KREDİLİK DERS SEÇİMİ YAPARKEN EĞER LİMİT KALIRSA DERS EKLEYİN.

DİPLOMA PUANIN HESABI BU ŞEKİL MEZUN OLMADAN KENDİNİZDE HESAPLAYABİLİRSİNİZ.

Resim

“Diploma ve Mezuniyet” sayfasına dön