neye çalışacağımı bilmiyorum

Sınavlar Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
gilth

neye çalışacağımı bilmiyorum

Mesaj gönderen gilth » 04 Kas 2017, 17:51

Merhaba, ben örgün eğitimde 10.sınıfı bitirdikten sonra açık öğretime kaydoldum amacım seneye örgün eğitime geçip 12.sınıf okumak . Sistemden derslerimi seçtim. Sorularım şunlar;
1- Seçmeli olarak Seçmeli Matematik-Biyoloji-Kimya-Fizik 1 seçtim ama neye çalışacağımı bilmiyorum ve bu 1 ne anlama geliyor?
2- Örgün eğitimde 12.sınıfa geçmem için kaç kredi lazım?

Kısacası bana bu sistemi detaylı olarak anlatacak birileri var mı? veya bu sistme hakkında çekilmiş video ?

Jezxy
Onursal Üye

Re: neye çalışacağımı bilmiyorum

Mesaj gönderen Jezxy » 04 Kas 2017, 21:56

Resim

Bu Bizim Zorunlu ORTAK DERSLERİMİZ OLUYOR.

Hangi Ders Hangi Dönemin Buradan Bakabilirsiniz.

Seçmeli MATEMATİK / BİYOLOJİ / KİMYA / FİZİK 1 DERSLERİ LİSE 1 SINIFININ İLK DÖNEMİNE AİT DERSLER OLUYOR.

Çalışma İse Biyoloji ve Kimya Ezbere Dayalı Diğerleri İse PRATİK ALIŞTIRMAYA YÖNELİK DERSLER.

Halkeğitimden veya İnternet Üzerinden http://aok.meb.gov.tr/test/dk/ Buradan Kitapları Temin Edebilirsiniz.

http://aol.meb.gov.tr/www/sinav-arsivi/icerik/15

Buradanda Daha Önceki Sınavlardan Çıkmış Sorulara Bakarak Şimdiki Sınavda Çıkacak 5 6 Soruyu Kestirebilirsiniz.

Örgün Eğitime Geçmeniz TAM MANASIYLA KREDİYE BAĞLI DEĞİL TAM TERSİ

YUKARDAKİ RESİMDE OLAN DERSLERİN 12 SINIFA KADAR OLAN YERE KADAR DERSLERİ VERMİŞ VEYA BAZILARINDAN MUAF OLMANIZ LAZIM.

ve Geçiceğiniz Lisenin Ders Ağırlığına Bağlı Sayısal , Sözel veya Eşit Ağırlık Diye Öğrencileri Ayırıyorlar. ekstra Birde Geçiceğiniz Lise Hangisi Olduğuna Bağlı.

bakansiz
Doktor

Mesaj gönderen bakansiz » 04 Kas 2017, 23:22

Dersleri geçmiş olması da yetmez. 50 ile geçmesi lazım. 45 ile geçtiği dersler başarısız sayılır muhtemelen.

Jezxy
Onursal Üye

Mesaj gönderen Jezxy » 05 Kas 2017, 02:36

bakansiz yazdı:Dersleri geçmiş olması da yetmez. 50 ile geçmesi lazım. 45 ile geçtiği dersler başarısız sayılır muhtemelen.
Aynen Arkadaş Doğru Kısma Deyinmiş Ders Notların 50 Ve Üstü Olması Lazım Geçtiğin HER DERSİN.

gilthh

Mesaj gönderen gilthh » 09 Kas 2017, 17:18

Seçmeli MATEMATİK / BİYOLOJİ / KİMYA / FİZİK 1 DERSLERİ LİSE 1 SINIFININ İLK DÖNEMİNE AİT DERSLER OLUYOR.
Demişsiniz fakat bunların 5 olması gerekmez mi? neden sadece 1 var

gilthh

Mesaj gönderen gilthh » 09 Kas 2017, 17:33

Jezxy yazdı:Resim

Bu Bizim Zorunlu ORTAK DERSLERİMİZ OLUYOR.

Hangi Ders Hangi Dönemin Buradan Bakabilirsiniz.

Çalışma İse Biyoloji ve Kimya Ezbere Dayalı Diğerleri İse PRATİK ALIŞTIRMAYA YÖNELİK DERSLER.

Halkeğitimden veya İnternet Üzerinden http://aok.meb.gov.tr/test/dk/ Buradan Kitapları Temin Edebilirsiniz.

http://aol.meb.gov.tr/www/sinav-arsivi/icerik/15

Buradanda Daha Önceki Sınavlardan Çıkmış Sorulara Bakarak Şimdiki Sınavda Çıkacak 5 6 Soruyu Kestirebilirsiniz.

Örgün Eğitime Geçmeniz TAM MANASIYLA KREDİYE BAĞLI DEĞİL TAM TERSİ

YUKARDAKİ RESİMDE OLAN DERSLERİN 12 SINIFA KADAR OLAN YERE KADAR DERSLERİ VERMİŞ VEYA BAZILARINDAN MUAF OLMANIZ LAZIM.

ve Geçiceğiniz Lisenin Ders Ağırlığına Bağlı Sayısal , Sözel veya Eşit Ağırlık Diye Öğrencileri Ayırıyorlar. ekstra Birde Geçiceğiniz Lise Hangisi Olduğuna Bağlı.
Tam bilmiyorum ama ilk sınav bittikten sonra (1.dönem sınavı) Tekrar ders seçeceğim değil mi? Mesela şuan yabancı dil-5 var yabancı dil-6 olacak ilk sınavdan sonra doğru mudur?
1. dönem ve 2. dönem sınavlarına girmem yeterli mi? 3.ye girmem gerekiyor mu 12.sınıfta örgüne eğitime geçmek için?

gilthh

Mesaj gönderen gilthh » 09 Kas 2017, 17:36

Başka bir soru daha sorayım, benim derslerimde hem (seçmeli dil anlatım 5) hemde (dil anlatım 5) var bunların farkı nedir?
ve Seçmeli Matematik-1 'in koduna baktığımda geçen yılın sınavında ki Matematik 5 ile aynı önümüzde ki sınavda Matematik-5 kısmını mı çözmem gerekiyor? Aynı kod çünkü

gilthh

Mesaj gönderen gilthh » 09 Kas 2017, 17:43

Sorularım bitmiyor :D

"YUKARDAKİ RESİMDE OLAN DERSLERİN 12 SINIFA KADAR OLAN YERE KADAR DERSLERİ VERMİŞ VEYA BAZILARINDAN MUAF OLMANIZ LAZIM."
Demişsiniz 12 sınıfa kadar olan derken sadece 5 ve 6nın tümünü 50 veya üzeri not olarak geçmem gerekiyor yoksa örgün eğitimde 12.sınıfa geçemem doğru mudur?

Tümünü diye sordum ama seçmelileri de geçmem zorunlu mu?

Jezxy
Onursal Üye

Mesaj gönderen Jezxy » 09 Kas 2017, 23:29

gilthh yazdı:Seçmeli MATEMATİK / BİYOLOJİ / KİMYA / FİZİK 1 DERSLERİ LİSE 1 SINIFININ İLK DÖNEMİNE AİT DERSLER OLUYOR.
Demişsiniz fakat bunların 5 olması gerekmez mi? neden sadece 1 var
Hocam SEÇMELİ DERS MANTIĞI TAMAMEN ÖĞRENCİYİ MEZUNİYETE ZORLAMAK.

MİSAL SEÇMELİ MATEMATİK 5 OLSA
VE MATEMATİK 5 DERSİ OLSA

BUNLAR TEMEL MATEMATİK DIŞI OLUYOR VE ZOR DERS

AMA MATEMATİK 1 TEMEL
SEÇMELİ MATEMATİK 1 DE TEMEL DERS

KİŞİ İÇİN AVANTAJ OLUYOR BİR SINAVDA BÖYLE İKİ DERS SEÇİP TEK KİTABA ÇALIŞIP 10 12 KREDİ TOPLAMA İMKANI OLUYOR.

AMACI BU TAMAMEN.
gilthh yazdı:Tam bilmiyorum ama ilk sınav bittikten sonra (1.dönem sınavı) Tekrar ders seçeceğim değil mi? Mesela şuan yabancı dil-5 var yabancı dil-6 olacak ilk sınavdan sonra doğru mudur?
1. dönem ve 2. dönem sınavlarına girmem yeterli mi? 3.ye girmem gerekiyor mu 12.sınıfta örgüne eğitime geçmek için?
12 Sınıfa KADAR OLAN DERSLERİN

YANİ 6 VE 7 DÖNEMDEKİ TÜM DERSLERDEN 50 ÜSTÜ NOT ALMANIZ LAZIM VE HİÇ BİRİ ZORUNLU DERSLERİNİZDE GÖZÜKMEMESİ GEREKİYOR.

BU İŞ SİZE BAĞLI 1 DÖNEM SINAVIN BAŞARILI GEÇERSE 2 VE 3 GİRMESSİNİZ

VEYA 1 VE 2 DÖNEM SINAVLARINDA ZORUNLU DERSLERİ TEMİZLERSİNİZ 3 GİRMESSİNİZ

:) DİĞER İHTİMALİDE SÖYLEYİM 1 VE 2 GÜZEL GEÇMEZ 3 MECBUR GİRMEK ZORUNDA KALIRSINIZ BU SİZE BAĞLI.
gilthh yazdı:Sorularım bitmiyor :D

"YUKARDAKİ RESİMDE OLAN DERSLERİN 12 SINIFA KADAR OLAN YERE KADAR DERSLERİ VERMİŞ VEYA BAZILARINDAN MUAF OLMANIZ LAZIM."
Demişsiniz 12 sınıfa kadar olan derken sadece 5 ve 6nın tümünü 50 veya üzeri not olarak geçmem gerekiyor yoksa örgün eğitimde 12.sınıfa geçemem doğru mudur?

Tümünü diye sordum ama seçmelileri de geçmem zorunlu mu?
Seçmeli Mantığını Söyledim Zorunlu Değil Fakat Mezun Olacağınız Sıra Bir TIK FAZLA DİPLOMA PUANINIZ OLUR MEZUN OLURKEN EĞER SEÇMELİ DERSİ BAŞARILI VEREBİLİRSENİZ.

“Sınavlar” sayfasına dön