Kitaplar ve kredi sistemi..

Sınavlar Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
Derach
Çırak

Kitaplar ve kredi sistemi..

Mesaj gönderen Derach » 08 Kas 2017, 23:52

Öncelikle herkese Selamün Aleyküm,
Şimdiden AÖL'ye yeni yazılan ve benim gibi AÖL macerasına atılan herkese sınavlarda başarılar diliyorum.

Türkiye'de doğup Fransa'da büyümüş, orada eğitim almış bir gurbetçi olarak, birkaç talihsizlik sonucu okula birkaç yıl ara verdim ve ailemin ve benim Türkiye'ye yerleşme arzumuz sonucunda bu yıl AÖL'ye yazılma kararı aldım.

Birkaç gün önce kolları sıvayıp çalışmaya başladım ama neredeyse her yeni öğrenci gibi bilgi azlığından dolayı önüme gelen ders kitabı sayısını farkedince epey şaşırdım. Yurt dışına kitaplar gelmeden önce döndüğüm için bilgisayardan çalışıyorum.

Şahsen çok çalışkan bir insanımdır, o açıdan sıkıntı yok ama beni yönlendiren insan olmadığı için ne yapacağımı bilmiyorum. Neredeyse her ders için en azından 4 tane ders kitabı var (birkaç istisna hariç), mesela Almanca seçmedim ama onu örnek alalım : Almanca 1,2,3 ve 4 var, tabi her ünite çok uzun, önümdeki süre de 2-3 ay gibi bir süre değil, sorum şu : acaba Almanca'nın ilk sınavının soruları bütün ders kitaplarını kapsamakta mıdır? Yoksa ilk dönemin sınavının soruları Almanca 1'i, ikinci dönem sınavı Almanca 2'yi kapsayıp liste böyle devam mı ediyor?

Ikinci sorum : internette kendimce bilgi almaya çalıştım, aldığım bilgiyi teyit ettirmek isterim. Her dersin sınavının 100 puan üzerinden olduğu, doğru cevap başı beş puan kazanıldığı, ve en azından 45 puan almak şartıyla (9 doğru cevap) dersten başarılı çıkıldığı doğrumudur?

Yani örnek vereyim, Türkçe dili ve edebiyatı dersi 5 kredilik bir ders. 20 sorunun üzerinden 9 doğru cevap verirsem 5 krediyi alırmıyım? Eğer öyle ise, 8 doğru cevap veren kişi kaç kredi alıyor?

Son sorum, acaba 8 dönemden önce mezun olma şansı varmıdır? Yanlış anlamayın ben buradan çabucak kaçayım derdinde değilim, sadece öyle istisnalar olduğunu duymuştum, kendimi bilgilendirip en iyi şartlarda bu işe atılmak istiyorum. Umarım yazım anlaşılır biçimdedir, acele ile yazdım :))

Yeniden herkese selamlarımı iletiyor, bütün öğrenci kardeşlerime başarılar diliyorum.

Jezxy
Onursal Üye

Re: Kitaplar ve kredi sistemi..

Mesaj gönderen Jezxy » 09 Kas 2017, 01:27

Hocam Hoşgeldiniz :.yehuu: Aleyküm Selam.

Şimdi Ders Listenizde Örnek Veriyorum

Matematik 1
Matematik 2
Tarih 1
Tarih 2

Dersleri Var

Ders Kitapları Sorumlu Olunan Üniteler
" Hangi Kitap , Ders , ve Konulardan Sorumluyuz ? "

Şimdi Her Kitap Farklı Ünitelere Sahip Ve Açıklamaları Mevcut Burada

Ve Metamatik 1 Dersinden "Kitabının Tamamından" Sorumlusunuz ve O Dönem Olucak Sınav İçin Sadece.

Mesala

Tarih 1 ve 2 Dersi

Tek Kitap Olarak Çıkartılmış

TARİH 1 MEB Devlet Kitapları Tarih 9 ders kitabının 1. ve 2. ünitesi
TARİH 2 MEB Devlet Kitapları Tarih 9 ders kitabının 3. 4. ve 5. ünitesi

Bir Kitapdan Farklı Ünitelere Hazırlanarak HEM TARİH 1 DERSİNİ HEM TARİH 2 DERSİNE HAZIRLANMIŞ OLUYORSUNUZ.

İkinci Soru İse

Her Dersten 3 Kez Sınava Girme Hakkınız Var Eğer 3 Sınavdada O SEÇTİĞİNİZ DERSTEN BAŞARILI OLAMAZ İSENİZ HEM DERSTEN HEMDE O DERSİN KREDİSİNDEN MUAF OLURSUNUZ.

Hocam O Maalesef 8 Dönem Şartı ve 192 Kredi Maalesef Minumum Şartlar Oluyor. Daha Öncesinde Mezun Olamazsınız :43:

HER DERS 20 SORU İÇERİYOR 9 DOĞRU CEVAP 45 PUAN EDİYOR VE AÇIK LİSEDE GEÇER NOT 45 PUANIDR.

Şimdi Dersde 20 Sorudan 9 Doğru Cevap Alanda O Dersin Kredisini Alıyor
O Dersden 20 Sorudan 20 Doğru Cevap Alanda Aynı Krediyi Alıyor

FAKAT

20 DOĞRU CEVAP VEREN KİŞİ DİPLOMA PUANI DAHA YÜKSEK OLUYOR.

Dersin Kredisi Almak Kadar İyi Puanla Geçer Not Almakda Önemli.

Derach
Çırak

Mesaj gönderen Derach » 09 Kas 2017, 03:15

Yeniden Selamün Aleyküm :))

Öncelikle cevap vermeye zahmet ettiğiniz için teşekkür ederim.

Eğer iyi anladıysam, örneğinizden yola gidersek şu şekilde oluyor..

1. Dönemin Tarih sınavı için Tarih ders kitabının 1. ve 2. ünitesini çalışmalıyım. Ikinci dönemin sınavı için ise kalan 3 üniteyi çalışmalıyım.

Bunların yanı sıra 3. dönem için Tarih 10 ders kitabının 1,2 ve 3. ünitesini, 4. dönem için ise kalan iki üniteyi (4/5) çalışmalıyım. Ve bu böyle devam ediyor. Doğru mudur?

Ayrıca Sağlık Bilgisi ve Trafik Kültürü dersi için iki tane ders kitabı var, Türk Dili ve Edebiyatı için 4 tane, ben hangilerinden sorumluyum önümdeki sınav için? Türk Dili ve Edebiyatı sınavına nasıl hazırlanacağım 5. dönemden itibaren? Gerçekten çıkmazın içindeyim..

Peki, ortak derslerde başarı/başarısızlık konusunda, eğer ben matematik dersinden 3 dönem içerisinde 1 kez başarılı çıkarsam, tam olarak başarılı sayılırmıyım? Yani iki kez başarısız olmama rağmen bu mezuniyetime engel olmaz, değil mi? Eğer yanlış düşünüyorsam doğrusu nedir? Ha ve bir dersten muaf olmak mezunluğu zorlaştırabilir mi?

Ayrıca şu an azıcık baktım Matematik'in ilk ders kitabında yaklaşık 150 sayfa var, inşallah rahatlatırsınız beni o 150 sayfayı çalışmak o kadar zor olmaz değil mi? :22:

Jezxy
Onursal Üye

Mesaj gönderen Jezxy » 09 Kas 2017, 03:27

ÖĞRENCİ GENEL BİLGİLER (Altında Kısmında) > Ders Bilgileri (Alınan) > Dönem Dersleri > 2017/1

Rica Ederim Estf.

Hocam Bu Kısma Gelip Ekran Görüntüsünü Paylaşabilirseniz Diğer Sorularınıza Daha Açıklayıcı Olayım.

Derach
Çırak

Mesaj gönderen Derach » 09 Kas 2017, 18:51

Yeniden teşekkür ederim hocam ekran görüntüsünü aldım ama nasıl atılacağını tamamen unuttum ya.. cevap kısmında 4 saattir araştırıyorum bulamıyorum

Eğer Skype uygulamasına sahipseniz özel mesajdan bana gönderip oradan da irtibata geçebiliriz oradan atabiliyorum ekran görüntülerini

Neyse kopyala yapıştır yapacağım umarım yeterli olur..

Dönem Seçiniz : 2017-1

DERS KODU DERS ADI KATEGORİ KREDİ
455 SEÇMELİ DEMOKRASİ VE İNSAN HAKLARI 1 Seçmeli 1
481 SEÇMELİ SANAT TARİHİ 1 Seçmeli 2
531 SEÇMELİ PEYGAMBERİMİZİN HAYATI 1 Seçmeli 2
465 TEMEL DİNİ BİLGİLER 1 Seçmeli 2 1
221 SAĞLIK BİLGİSİ VE TRAFİK KÜLTÜRÜ 1 Ortak 1
431 KİMYA - 1 Ortak 2
111 DİN KÜLTÜRÜ VE AHLAK BİLGİSİ 1 Ortak 2
151 COGRAFYA 1 Ortak 2
441 BİYOLOJİ - 1 Ortak 2
421 FİZİK - 1 Ortak 2
131 TARİH 1 Ortak 2
181 YABANCI DİL - 1 Ortak 4
541 TÜRK DİLİ VE EDEBİYATI 1 Ortak 5
998 MATEMATİK - 1 Ortak 6

(Sınav durumunu, dönemi, puanı ve notu eklemedim, gereksizdi.)
Biliyorum amatörce oldu ama ekran görüntüsünü buradan nasıl atacağımı bilmiyorum :)) Bu kopyala yapıştır yönlendirilmem için yeterli değil ise Skype uygulamasından irtibata geçebiliriz. (Hatta yeterli olsa bile orada konuşabiliriz, benim için sorun değil daha rahat iletişime geçeriz, eğer kabul ediyorsanız sizi özel mesaj kutuma bekliyorum)

Derach
Çırak

Mesaj gönderen Derach » 09 Kas 2017, 19:00

Vallaha hocam bu arada ders kitaplarındaki sayfa sayısını okuduğumda bayılasım geliyor :D Çalışkanlığıma güvendim ama vallaha korkmuyorum değil.

Derach
Çırak

Mesaj gönderen Derach » 09 Kas 2017, 22:05

Birisi beni rahatlatsın Allah için ben ilk sınav için kitapların sadece ilk ünitelerinden sorumluyum değil mi? Yani örnek şu an Matematik çalışıyorum pdf'de ilk ünite (9.1) Mantık, yani ben sadece Mantık kısmı üzerinden soru alacağım değil mi? Öyle değilse koskocaman 150 sayfayı nasıl çalışıyorum? :22:

Herkes beni ayrı yönlendiriyor irtibata geçtiğim arkadaşlarımın hepsi de güya açık lise bitirdi. Ben bu ilk sınavdan başarılı çıkarsam artık dana kestireceğim dana :43:

Jezxy
Onursal Üye

Mesaj gönderen Jezxy » 09 Kas 2017, 23:20

Derach yazdı: Dönem Seçiniz : 2017-1

455 SEÇMELİ DEMOKRASİ VE İNSAN HAKLARI 1
481 SEÇMELİ SANAT TARİHİ 1
531 SEÇMELİ PEYGAMBERİMİZİN HAYATI 1
465 TEMEL DİNİ BİLGİLER 1
221 SAĞLIK BİLGİSİ VE TRAFİK KÜLTÜRÜ 1
431 KİMYA - 1
111 DİN KÜLTÜRÜ VE AHLAK BİLGİSİ 1
151 COGRAFYA 1
441 BİYOLOJİ - 1
421 FİZİK - 1
131 TARİH 1
181 YABANCI DİL - 1
541 TÜRK DİLİ VE EDEBİYATI 1
998 MATEMATİK - 1

Eyvallah Bu Bile Yeterli Şimdi Aklınızda Dönem VS OLAYINI UNUTUN.

2017/1 SINAVI OLARAK 14 DERSDEN SORUMLUSUNUZ

2017/2 SINAVI İÇİN FARKLI DERSLER SEÇİCEKSİNİZ VE SEÇTİĞİNİZ DERSLERDEN SORUMLU OLUCAKSINIZ.

HER DÖNEM FARKLI HOCAM MESALA İLK SINAVDA MAT-1 GEÇEMEZSİN ÖRNEK VERİYORUM TUTARSIN 2017-2 SINAVINDADA MAT-1 SEÇERSEN AYNI KONULARA ÇALIŞMIŞ OLUCAKSIN.

Şimdi Derslerine Gelicek Olursak.

14 DERS VAR DEMİŞTİK FAKAT HER DERS FARKLI ÜNİTELERE VEYA KİTABIN TAMAMINA ÇALIŞMAN GEREKİYOR.

BU DERSDEN DERSE DEĞİŞEBİLİYOR MESALA MAT 150 SAYFA TUTAR TEMEL DİNİ BİLGİLER 10 SAYFA TUTAR.

DEMOKRASİ VE İNSAN HAKLARI 1 = BU DERS MESALA KİTABI 152 SAYFA VE KİTABIN TAMAMINDAN SORUMLUSUNUZ.
SANAT TARİHİ 1 = Bu Ders 173 Sayfa ve VE KİTABIN TAMAMINDAN SORUMLUSUNUZ.
PEYGAMBERİMİZİN HAYATI 1 = Bu Ders 83 Sayfa VE KİTABIN TAMAMINDAN SORUMLUSUNUZ.
TEMEL DİNİ BİLGİLER 1 = BU DERS 104 SAYFA VE KİTABIN TAMAMINDAN SORUMLUSUNUZ.
SAĞLIK BİLGİSİ VE TRAFİK KÜLTÜRÜ 1 = BU DERS 112 SAYFA VE KİTABIN TAMAMINDAN SORUMLUSUNUZ.
KİMYA - 1 = BU DERS 109 SAYFA VE KİTABIN TAMAMINDAN SORUMLUSUNUZ.
DİN KÜLTÜRÜ VE AHLAK BİLGİSİ 1 = BU DERS 108 SAYFA VE KİTABIN TAMAMINDAN SORUMLUSUNUZ.
COGRAFYA 1 = BU DERS 181 SAYFA VE KİTABIN TAMAMINDAN SORUMLUSUNUZ.
BİYOLOJİ - 1 = BU DERS 96 SAYFA VE KİTABIN TAMAMINDAN SORUMLUSUNUZ.
FİZİK - 1 = BU DERS 128 SAYFA VE KİTABIN TAMAMINDAN SORUMLUSUNUZ.
TARİH 1 = BU DERS 218 SAYFA FAKAT SADECE TARİH 1 DERSLERİ İÇİN
Tarih 9 ders kitabının 1. ve 2. ünitesi SORUMLUSUNUZ
BUDA AŞAĞI YUKARI 100 SAYFA YAPIYOR

YABANCI DİL - 1 = BU DERS 111 SAYFA VE KİTABIN TAMAMINDAN SORUMLUSUNUZ.
TÜRK DİLİ VE EDEBİYATI 1 = BU DERS 152 SAYFA VE KİTABIN TAMAMINDAN SORUMLUSUNUZ.
MATEMATİK - 1 = BU DERS 175 SAYFA VE KİTABIN TAMAMINDAN SORUMLUSUNUZ.

TÜM DERSLERİNİZİN KİTAP SAYFALARI BUNLAR VE TAMAMINDAN SORUMLUSUNUZ DEDİĞİM KİTAPLARIN TÜM ÜNİTELERİNDEN DİP BUCAK HEPSİ YANİ
KİTABIN YARISIN BU DÖNEM YARISI ÖBÜR DÖNEM FALAN BU TARZ DÜŞÜNCELER OLMASIN AKLINIZDA.

Bazı Derslerin Sayısal Olmayanların Mesala DERS NOTLARI SİTEMİZDE MEVCUT ORADAN KİTABIN ÖZETLERİNİ BULABİLİRSİNİZ.
BİLİYORUM SINAVA VAKİT ÇOK YAKIN AMA ARTIK ELDEN NE KADAR GELİRSE OLUCAK.

Derach
Çırak

Mesaj gönderen Derach » 10 Kas 2017, 04:48

"HER DÖNEM FARKLI HOCAM MESALA İLK SINAVDA MAT-1 GEÇEMEZSİN ÖRNEK VERİYORUM TUTARSIN 2017-2 SINAVINDADA MAT-1 SEÇERSEN AYNI KONULARA ÇALIŞMIŞ OLUCAKSIN."

Kardeşim bu kısmı anlamıyorum. Diğelim ki dediğin gibi Mat-1'de başarılı olamadım, telafi için neden yeniden Mat-1 seçiyorum? Bunu yapınca Mat-2 seçememiş oluyorum zaman kaybetmiş olmuyormuyum, diğer insanlar Mat-2'ye geçmişken ben Mat-1'de kalıyorum.

Ayrıca 14 ders var. Her dersin sayfa sayısı ortalama 100 olsa 1400 sayfa ediyor bir insan bırakın 1 ayı 3/4 ayda bile nasıl çalışır bu şekilde? Anlamıyorum yani gerçekten anlamıyorum anlamaya çalışıyorum ama yok gerçekten anlamıyorum bu dünyada gerçekten (örnek) Mat ders kitabını tamamen ilk sayfadan son sayfaya kadar okuyacak insan var mı arkada daha 13 ders varken? Hadi diyelim Mat kitabının 50 sayfasını çalıştım çalışmadığım bir sayfadan soru çıkarsa ben ne yaparım? Bunun sorumlusu ben değilim ki? Istesem bile bütün kitabı çalışamam ki ben, bu insanın kapasitesinin üstünde bir kapasite!

Çok çalışıp başarırım derken ne hallere düştüm çalışsam ne olur ki 1400 sayfa yutacak halim yok.. Gerçekten size karşı kızgın değilim ben sadece ne yapacağımı bilmiyorum bu sistemi hiç ama hiç anlamadım 8 dönemde mezun olmak için herşeyi yaparım gerçekten ama bu iş iş değil ki ben şimdi ne yapacağım? Vallaha ortada kaldım

Jezxy
Onursal Üye

Mesaj gönderen Jezxy » 10 Kas 2017, 04:54

Hocam Mat-1 Diye Örnek Vermemin Sebebi

MAT-1 ZORUNLU BİR DERS SİZ BU DERSDEN YA MUAF OLMANIZ LAZIM YADA BAŞARILI

MUAF İÇİN AYNI DERSTEN 3 KERE SINAVA GİRMENİZ LAZIM

BAŞARI İSE 9 DOĞRU 45 PUAN ÜSTÜNE BAKIYOR.

Maalesef Dediğiniz Gibi Dersler Sayfa Çok İşte

Sayısal Derslere Youtube Farklı Hocalar Var Oradanda Yardım Alabilirsiniz.

Diğer Sözel Derslerin Bazılarının DERS NOTLARI VAR KİTAPLARIN ÇALIŞAN ARKADAŞLAR ÖZETLERİNİ ÇIKARTIYOR SİTEDE PAYLAŞIYORLAR.

YANİ MÜFREDAT BÖYLE ÇOĞU ÇALIŞAN ARKADAŞLAR SINAVDA TEMEL BİLGİLERİNE GÜVENİP GİRİYORLAR.

MESALA SAYISAL DERSLERE AĞIRLIK VERİYORLAR

SÖZEL DERSLERE İSE SADECE YÜZEYSEL SAYFALARI OKUYUP VE ÇIKMIŞ SORULARA BAKIP ONA GÖRE KENDİLERİNİ HAZIRLIYORLAR.

Derach
Çırak

Mesaj gönderen Derach » 10 Kas 2017, 05:32

Jezxy yazdı:Hocam Mat-1 Diye Örnek Vermemin Sebebi

MAT-1 ZORUNLU BİR DERS SİZ BU DERSDEN YA MUAF OLMANIZ LAZIM YADA BAŞARILI

MUAF İÇİN AYNI DERSTEN 3 KERE SINAVA GİRMENİZ LAZIM

BAŞARI İSE 9 DOĞRU 45 PUAN ÜSTÜNE BAKIYOR.

Maalesef Dediğiniz Gibi Dersler Sayfa Çok İşte

Sayısal Derslere Youtube Farklı Hocalar Var Oradanda Yardım Alabilirsiniz.

Diğer Sözel Derslerin Bazılarının DERS NOTLARI VAR KİTAPLARIN ÇALIŞAN ARKADAŞLAR ÖZETLERİNİ ÇIKARTIYOR SİTEDE PAYLAŞIYORLAR.

YANİ MÜFREDAT BÖYLE ÇOĞU ÇALIŞAN ARKADAŞLAR SINAVDA TEMEL BİLGİLERİNE GÜVENİP GİRİYORLAR.

MESALA SAYISAL DERSLERE AĞIRLIK VERİYORLAR

SÖZEL DERSLERE İSE SADECE YÜZEYSEL SAYFALARI OKUYUP VE ÇIKMIŞ SORULARA BAKIP ONA GÖRE KENDİLERİNİ HAZIRLIYORLAR.

Mat-1'den örnek vermeniz benim için hiçbir sorun teşkil etmiyor ama ben şunu demek istiyorum : ilk sınavda Matematik dersinden başarısız çıkarsam ne olur? Yılda 3 sınav var hepsinde Matematik'ten geçerli puan almam mı lazım yoksa başarılı sayılmak için 3 sınavın en az birinden veya ikisinden mi başarılı olmalıyım?

Ayrıca bahsi geçen ders özetlerini nereden bulabilirim acaba kardeşim? Yani güncel 2017 1. dönem sınavı için kitap özetleri var mı sitede?

Ayrıca acaba her sene müfredat değişiyor mu? Yani mesela geçen sene aynı ders kitapları kullanılıyormuydu? Sorular aynı kitaplar üzerindenmiydi?

Yeniden teşekkür ederim

Kullanıcı avatarı
yorulmaz35
Uzman

Mesaj gönderen yorulmaz35 » 10 Kas 2017, 05:38

Derach yazdı:
Mat-1'den örnek vermeniz benim için hiçbir sorun teşkil etmiyor ama ben şunu demek istiyorum : ilk sınavda Matematik dersinden başarısız çıkarsam ne olur? Yılda 3 sınav var hepsinde Matematik'ten geçerli puan almam mı lazım yoksa başarılı sayılmak için 3 sınavın en az birinden veya ikisinden mi başarılı olmalıyım?

Ayrıca bahsi geçen ders özetlerini nereden bulabilirim acaba kardeşim? Yani güncel 2017 1. dönem sınavı için kitap özetleri var mı sitede?

Ayrıca acaba her sene müfredat değişiyor mu? Yani mesela geçen sene aynı ders kitapları kullanılıyormuydu? Sorular aynı kitaplar üzerindenmiydi?

Yeniden teşekkür ederim
hocam yılda 3 sınav var. diyelim ki matematik 1 dersinden 3 sınavda da geçemediniz yani 30 30 35 gibi puanlar aldınız. sistem sizi 3 sınav sonunda bu dersten muaf ediyor. ha siz ilk sınavda 45 alıp matematik 1 dersini geçerseniz başarılı sayılırsınız.
Resim

Jezxy
Onursal Üye

Mesaj gönderen Jezxy » 10 Kas 2017, 08:16

Hocam Şimdi Amacımız MEZUN OLMAK BİR AN EVVEL

VE ONDAN SONRAKİ OLAYIMIZ

ZORUNLU DERS SAYISINI TEMİZLEMEK.

ŞİMDİ SİZ BU DÖNEM MAT-1 HAZIRLANIP SINAVI GEÇEMEZİSENİZ

İKİNCİ SINAVDA YİNE O DERSE HAZIRLANMAK ZORUNDA KALICAKSINIZ.

BİRDE DERSİN KREDİSİ 6 BU DÖNEM MAT-1 GEÇSENİZ

ÖBÜR SINAV SIRF O 6 KREDİLİK MAT-1 DERSİ YERİNE BAŞKA 2 VEYA 3 TANE DERS SEÇME İMKANINIZ OLUCAK

YANİ DERS İSİMLERİNDE TAKILI KALMAYIN.

HER DERSDEN GEÇERLİ PUAN ALAMAZ İSENİZ MEZUNİYET SENENİZİ KENDİ ELİNİZLE UZATMIŞ OLUCAKSINIZ.

MALUM 3 SINAV VAR VE HEMEN HEMEN SINAV OLMUYOR

Hoca İnsiyatifi Yok. Her Sınavda 35 Kredilik Ders Seçimi Yapılıyor ve Ne Kadar 30 35 Kredilik Dilimi İle Sonuç Elde Etmek ÇOK ÖNEMLİ.

ve Her Sene Müfredat Yenilenmiyor.

Çoğu Kitaplar 2004 Den Falan Kalma İdi

viewtopic.php?f=2&t=16792

Buradan Müfredatı Yenilenen Kitapları Belirttim.

KİTAP ÖZETLERİ DERKEN

KİMYA - 1 DERS NOTLARI DİYE ARATARAK O DERS İÇİN TUTULAN NOTLARI GÖREBİLİRSİNİZ.

http://aol.meb.gov.tr/www/sinav-arsivi/icerik/15

VE Bu Siteye Girerek

2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı

III.Dönem Sınav Soruları ve Cevapları
II.Dönem Sınav Soruları ve Cevapları
I.Dönem Sınav Soruları ve Cevapları

Soru Ve Cevaplarını İndirin

Kendinizi Bir Sınayın Temel Bilgileriniz İle Bu Seçtiğiniz Dersler Üzerinden Belki Bize Zor Gelen Sorular Size Basit Gelebilir.

Şuanki Ders Seçim Listenizdeki Bazı Derslere Çalışmaya Bile Gerek Kalmayabilir.

Hem Çıkmış Sorularada Bakmış Olursunuz.

Derach
Çırak

Mesaj gönderen Derach » 10 Kas 2017, 11:25

yorulmaz35 yazdı:
Derach yazdı:

Yeniden teşekkür ederim
hocam yılda 3 sınav var. diyelim ki matematik 1 dersinden 3 sınavda da geçemediniz yani 30 30 35 gibi puanlar aldınız. sistem sizi 3 sınav sonunda bu dersten muaf ediyor. ha siz ilk sınavda 45 alıp matematik 1 dersini geçerseniz başarılı sayılırsınız.

Peki hocam şimdi şöyle mi oluyor Mat-1'de başarısız olursam 2.5 senede mezun olmam imkansız mı oluyor? Yoksa Mat-1'den ilk sınavda başarılı olmazsam ikinci dönem sınavı için hem Mat-1, hem de Mat-2'ye mi çalışacağım?

Ayrıca bir dersten 45 puan almayı başarmayan 0 kredi alıyor o dersten değil mi? Yani 9 doğru tam puan ediyor, 8 doğru ise 0?

Derach
Çırak

Mesaj gönderen Derach » 10 Kas 2017, 11:43

Jezxy yazdı:Hocam Şimdi Amacımız MEZUN OLMAK BİR AN EVVEL

VE ONDAN SONRAKİ OLAYIMIZ

ZORUNLU DERS SAYISINI TEMİZLEMEK.

ŞİMDİ SİZ BU DÖNEM MAT-1 HAZIRLANIP SINAVI GEÇEMEZİSENİZ

İKİNCİ SINAVDA YİNE O DERSE HAZIRLANMAK ZORUNDA KALICAKSINIZ.

BİRDE DERSİN KREDİSİ 6 BU DÖNEM MAT-1 GEÇSENİZ

ÖBÜR SINAV SIRF O 6 KREDİLİK MAT-1 DERSİ YERİNE BAŞKA 2 VEYA 3 TANE DERS SEÇME İMKANINIZ OLUCAK

YANİ DERS İSİMLERİNDE TAKILI KALMAYIN.

HER DERSDEN GEÇERLİ PUAN ALAMAZ İSENİZ MEZUNİYET SENENİZİ KENDİ ELİNİZLE UZATMIŞ OLUCAKSINIZ.

MALUM 3 SINAV VAR VE HEMEN HEMEN SINAV OLMUYOR

Hoca İnsiyatifi Yok. Her Sınavda 35 Kredilik Ders Seçimi Yapılıyor ve Ne Kadar 30 35 Kredilik Dilimi İle Sonuç Elde Etmek ÇOK ÖNEMLİ.

ve Her Sene Müfredat Yenilenmiyor.

Çoğu Kitaplar 2004 Den Falan Kalma İdi

viewtopic.php?f=2&t=16792

Buradan Müfredatı Yenilenen Kitapları Belirttim.

KİTAP ÖZETLERİ DERKEN

KİMYA - 1 DERS NOTLARI DİYE ARATARAK O DERS İÇİN TUTULAN NOTLARI GÖREBİLİRSİNİZ.

http://aol.meb.gov.tr/www/sinav-arsivi/icerik/15

VE Bu Siteye Girerek

2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı

III.Dönem Sınav Soruları ve Cevapları
II.Dönem Sınav Soruları ve Cevapları
I.Dönem Sınav Soruları ve Cevapları

Soru Ve Cevaplarını İndirin

Kendinizi Bir Sınayın Temel Bilgileriniz İle Bu Seçtiğiniz Dersler Üzerinden Belki Bize Zor Gelen Sorular Size Basit Gelebilir.

Şuanki Ders Seçim Listenizdeki Bazı Derslere Çalışmaya Bile Gerek Kalmayabilir.

Hem Çıkmış Sorularada Bakmış Olursunuz.
Hocam Mat-1'i başarı ile geçince önüme Mat-2 gelmiyor mu nasıl Mat-1'in yerine ders seçebiliyorum anlamadım 1. dönem Mat-1 2. dönem Mat-2 3. dönem Mat-3 olmuyor mu?

Şimdi ben örnek Mat-1, Coğrafya-1 ve Kimya-1'den başarısız puan alırsam 3'ü de yine karşıma mı çıkacak?

Kitap özetleri derken de aynı şeyi mi anladık bilmiyorum hocam yani ders kitabı çalışılırken özet tutulur ya o özeti çalışmak için örnek Tarih dersinde işte şu grup şunu yaptı şu tarihte Osmanlı'nın padişahı şuydu vs.. onlardan bahsediyorum onlardan bulabilirmiyim bir yerde bilmiyorum..

Offff offf stresten ölüyorum ya.

“Sınavlar” sayfasına dön