Dersten 1 Kere Başarısız Olmama Rağmen Muaf Görünüyor

Diploma ve Mezuniyet Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
Scarl

Dersten 1 Kere Başarısız Olmama Rağmen Muaf Görünüyor

Mesaj gönderen Scarl » 27 Ara 2017, 11:26

Merhabalar, KİMYA - 1 dersini geçmiş dönemlerde 1 kere aldım ve başarısız olmuştum. 1 Kere başarısız olmama rağmen muaf derslerimde gözüküyor. Bir hata mı var? 161 krediye sahibim toplam 3 ortak dersim kalmış gözüküyor. Bu yıl mezun olacağım bu ders mezun olurken bir sıkıntı yaratır mı? Aynı şekilde Matematik-1 dersini de 2 kere seçip başarısız olduğum halde muaf gözüküyor.

Kullanıcı avatarı
yorulmaz35
Uzman

Re: Dersten 1 Kere Başarısız Olmama Rağmen Muaf Görünüyor

Mesaj gönderen yorulmaz35 » 27 Ara 2017, 13:55

Scarl yazdı:Merhabalar, KİMYA - 1 dersini geçmiş dönemlerde 1 kere aldım ve başarısız olmuştum. 1 Kere başarısız olmama rağmen muaf derslerimde gözüküyor. Bir hata mı var? 161 krediye sahibim toplam 3 ortak dersim kalmış gözüküyor. Bu yıl mezun olacağım bu ders mezun olurken bir sıkıntı yaratır mı? Aynı şekilde Matematik-1 dersini de 2 kere seçip başarısız olduğum halde muaf gözüküyor.
bir kaç gün daha bekle menüde sınav sonuçları gözüktükten sonra tekrar bak yine aynı durum devam ederse aöl'ü arayıp durumu bildir.
Resim

Jezxy
Onursal Üye

Mesaj gönderen Jezxy » 27 Ara 2017, 16:26

" ÖĞRENCİ GİRİŞİ YAPIP > ÖĞRENCİ GENEL BİLGİLER (Altında) > Ders Bilgileri (Alınan) > Dönem Dersleri > "

Kısmına Gelip TEK TEK TARİHLERİ İNCELEYİN

O DERSLERDEN 3.KEZ SINAV OLUP OLMADIĞINIZI BİR KONTROL EDİN

EĞER DEDİĞİNİZ ÜZERE HER DERSTEN 2 SINAV VAR İSE AOL'e E-mail Atın veya Açık Lise Kurumuna Telefonla Ulaşıp Öğrenci Hesabınızı Kontrol Etmelerini İsteyiniz.

Mezun Olacağınız Zaman EĞER MEZUNİYET İNCELEMESİNE TAKILIRSA O DERSLER TEKRAR KARŞINIZA ÇIKABİLİR Dikkat Etmeniz Gerekiyor.

ozkansedef

Mesaj gönderen ozkansedef » 27 Ara 2017, 18:22

Scarl yazdı:Merhabalar, KİMYA - 1 dersini geçmiş dönemlerde 1 kere aldım ve başarısız olmuştum. 1 Kere başarısız olmama rağmen muaf derslerimde gözüküyor. Bir hata mı var? 161 krediye sahibim toplam 3 ortak dersim kalmış gözüküyor. Bu yıl mezun olacağım bu ders mezun olurken bir sıkıntı yaratır mı? Aynı şekilde Matematik-1 dersini de 2 kere seçip başarısız olduğum halde muaf gözüküyor.
Lise1 i örgün eğitimde daha önce okudunuz mu?

Scarl

Mesaj gönderen Scarl » 27 Ara 2017, 19:29

Jezxy yazdı:" ÖĞRENCİ GİRİŞİ YAPIP > ÖĞRENCİ GENEL BİLGİLER (Altında) > Ders Bilgileri (Alınan) > Dönem Dersleri > "

Kısmına Gelip TEK TEK TARİHLERİ İNCELEYİN

O DERSLERDEN 3.KEZ SINAV OLUP OLMADIĞINIZI BİR KONTROL EDİN

EĞER DEDİĞİNİZ ÜZERE HER DERSTEN 2 SINAV VAR İSE AOL'e E-mail Atın veya Açık Lise Kurumuna Telefonla Ulaşıp Öğrenci Hesabınızı Kontrol Etmelerini İsteyiniz.

Mezun Olacağınız Zaman EĞER MEZUNİYET İNCELEMESİNE TAKILIRSA O DERSLER TEKRAR KARŞINIZA ÇIKABİLİR Dikkat Etmeniz Gerekiyor.

Evet kontrol ettim ordan da, teşekkürler öyle yapayım olmazsa...

ozkansedef yazdı:
Lise1 i örgün eğitimde daha önce okudunuz mu?
Evet okudum ancak devamsızlıktan kaldığım için tamamlayamadım

ozkansedef

Mesaj gönderen ozkansedef » 28 Ara 2017, 10:55

1 kere mi devamsızlıktan kaldınız yoksa 2 kere mi? Gerçi devamsızlıktan kaldıysanız tasdikname girişlerinde o dersleri almamış gözükmeniz lazım.

Kullanıcı avatarı
barbaros
Yardımcı Uzman

Mesaj gönderen barbaros » 28 Ara 2017, 19:41

hocam bahsettiğin durum benimde başıma gelmişti coğrafya-1'den 2.kere kalınca muaf olmuştum ardından aynı şekilde matematik-1 dersinden 2.kere kalınca muaf olmuştum. ben lise 1'i yarıda bırakmıştım ama tasdikname'de girdiğim sınavlardaki notlarım yazıyordu halk eğitimden kitaplarımı alırken konu ile ilgili bilgisi olan bir arkadaşa sorduğumda bana lisede 1 defa bile bu derse girsen aöl bunu görür demişti, sanırım 2.girişimde muaf olmasının sebebi bundan kaynaklıydı. lisede girdiğim ve kaldığım sınavı'da saymıştı bu şekilde 3 kere girmiş oluyordum. diğer derslerde böyle bir şey olmadı 3 kere girip muaf oldum. mesela kısaca eğer lise-2 ye kadar okuyup bıraksaydım örnek: kimya-2 ve 2.dönem dersleri'de 2 kere sınava girip kaldığımda muaf olmasına sebep olacaktı ve 1.dönem derslerim aöl'de karşıma çıkmayacaktı..

Scarl

Mesaj gönderen Scarl » 03 Oca 2018, 00:56

barbaros yazdı:hocam bahsettiğin durum benimde başıma gelmişti coğrafya-1'den 2.kere kalınca muaf olmuştum ardından aynı şekilde matematik-1 dersinden 2.kere kalınca muaf olmuştum. ben lise 1'i yarıda bırakmıştım ama tasdikname'de girdiğim sınavlardaki notlarım yazıyordu halk eğitimden kitaplarımı alırken konu ile ilgili bilgisi olan bir arkadaşa sorduğumda bana lisede 1 defa bile bu derse girsen aöl bunu görür demişti, sanırım 2.girişimde muaf olmasının sebebi bundan kaynaklıydı. lisede girdiğim ve kaldığım sınavı'da saymıştı bu şekilde 3 kere girmiş oluyordum. diğer derslerde böyle bir şey olmadı 3 kere girip muaf oldum. mesela kısaca eğer lise-2 ye kadar okuyup bıraksaydım örnek: kimya-2 ve 2.dönem dersleri'de 2 kere sınava girip kaldığımda muaf olmasına sebep olacaktı ve 1.dönem derslerim aöl'de karşıma çıkmayacaktı..
Aynen büyük ihtimalle dediğiniz gibi olduğu için böyle. E-okuldan eski notlarıma baktım sınavlarına girmişim bu derslerin. Teşekkür ediyorum

Kullanıcı avatarı
barbaros
Yardımcı Uzman

Mesaj gönderen barbaros » 03 Oca 2018, 12:58

rica ederim hocam

“Diploma ve Mezuniyet” sayfasına dön