2.Dönem Açık Liseye Geçmeyi Düşünüyorum ama...

Yeni Kayıt ve Kayıt Yenileme Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarını Paylaşabileceğiniz Bölüm
mres

2.Dönem Açık Liseye Geçmeyi Düşünüyorum ama...

Mesaj gönderen mres » 27 Ara 2017, 17:08

Öncelikle herkese merhaba :.yehuu:
Açık liseye geçmeyi düşünüyorum bununla ilgili birkaç sorum var cevaplarsanız sevinirim(anadolu lisesinde sayısal bölüm okuyorum)

1-toplam kredim 198 gibi bir şey geliyor 2.dönem sadece zorunlu dersleri versem mezun olabiliyor muyum?
2-11.sınıfta dil ve anlatım dersinden ve fizik dersinden 1.dönem kalmıştım onları vermek zorunda mıyım?
3-alan derslerinin 80 kredi olma zorunluluğu varmış onu nasıl hesaplamam gerekiyor
4-sayısal bölümde okuyorum ama alan derslerimden bazılarından kalarak geçmişim bu sorun olur mu?

Jezxy
Onursal Üye

Re: 2.Dönem Açık Liseye Geçmeyi Düşünüyorum ama...

Mesaj gönderen Jezxy » 27 Ara 2017, 17:17

Hoşgeldin :.yehuu: :.yehuu: :.yehuu: :.yehuu:

Sayısal Bölüm Okuyorsanız

Bize Geldiğinizde Sayısal Bölümlerden Dolayı Fazla Ders Saati Gördüğünüzden Dolayı Krediniz 200 Üstü Olabilir ve 2.Dönem Dersleri Karşınıza Çıkıcak

Mezuniyet Şartlarından Biri Olan Krediyi Tamamlamış Biri Olarak SİZ SADECE SİZE ÇIKAN ZORUNLU DERSLERİ VERDİĞİNİZ TAKTİRDE MEZUN OLUCAKSINIZ.

ŞUAN O DERSLERDEN E-OKULDAN BİR BAKIP MUAF MISINIZ YOKSA HALA SORUMLUMU GÖZÜKÜYORSUNUZ ONU KONTROL ETMENİZ GEREKİYOR.

MUAF İSENİZ KARŞINIZA ÇIKMAZ SORUMLU GÖZÜKÜYORSANIZ BURADADA O DERSLERDEN SORUMLU OLUCAKSINIZ.

3. VE 4. SORUNUZU ANLAMADIM NEREDEN EDİNDİNİZ BU BİLGİYE ? ALAN DERSLER SADECE BİZDE MESLEKİ OLARAK VAR SİZ ÖRGÜN LİSE OKUYORSUNUZ

SAYISAL BÖLÜM SİZİN ALANINIZ OLMUYOR AÇIK LİSEYE GÖRE SADECE FAZLA DERS SAATİ OLARAK GEÇİYOR BURADA.

mres

Mesaj gönderen mres » 27 Ara 2017, 17:32

Hoşbuldum

e okuldan baktığımda muaf kutucuğu boş gözüküyor ve sorumlu olduğum derste yok gözüküyor

Jezxy
Onursal Üye

Mesaj gönderen Jezxy » 27 Ara 2017, 17:38

Hocam Yarın Okulunuzdan MÜDÜR VEYA MÜDÜR Yardımcısından Not Dökümünüzü İsteyin Normal Birşey BU HERHANGİ BİR SORUMLULUK VS YARATMAZ.

Oradaki Vereceği Dökümde DERSLERİNİZİ KONTROL EDİN

DİL VE ANLATIM DERSİ HANGİ LİSE OLURSA OLSUN HİÇ BİR ZAMAN MUAF VEYA KALABİLECEĞİNİZ BİR DERS DEĞİL

SANIRSAM SİZ O DERSİ ORTALAMA İLE GEÇTİNİZ.

DERSLERİNİZ HAKKINDA DAHA NET BİLGİYİ Transkript ( Not Dökümü ) nü Okulunuzdan Alarak Daha İyi Bilgi Edinebilirsiniz HEM MUAF HEM SORUMLU OLDUGUNUZ DERSLER TEK TEK NOT ORTALAMA İLE Kağıtta Birebir Yazmakta Olucak.

Onun Dışında Tekrar Dediğim GİBİ Sayısal DERSLER FAZLA DERS SAATİ OLDUGUNDAN DOLAYI BİZDE KREDİNİZ DAHA FAZLA OLUCAK

2.DÖNEM DERSLERİNİDE EĞİTİM GÖRMEDİĞİNİZDEN DOLAYI BURADA 5 VEYA 6 DERS DAHA ÇIKICAK KARŞINIZA.

mres

Mesaj gönderen mres » 27 Ara 2017, 17:44

Dil ve anlatım dersi ilk dönem 47 ikinci dönem 76 getirmişim ortalamayla geçmişim

not dökümünü ise gidip çıkartıcağım

2.dönem için zorunlu dersler olucak mı yoksa kendim mi seçiceğim

Jezxy
Onursal Üye

Mesaj gönderen Jezxy » 27 Ara 2017, 17:49

Zorunlu Dersleriniz Olucak

Resim

TABLONUN EN SAĞ KÖŞESİNDEKİ

DİL VE ANLATIM 8

Türk Edebiyatı 8

Din Kültürü 8

YABANCI DİL 8

TRAFİK VE İLK YARDIM 2

OLMAK ÜZERE 5 DERS DAHA ÇIKICAK KARŞINIZA

SİZDE KREDİ FAZLASI OLDUĞUNDAN DOLAYI SEÇMELİ DERS SEÇMENİZE GEREK KALMAYACAK.

AMA BURADAKİ DERSLER 11 KREDİ TUTTUĞUNDAN DOLAYI VE BİR SINAV İÇERİSİNDE 35 KREDİLİK DERS SEÇİMİ YAPABİLDİĞİNİZDEN DOLAYI

İSTERSENİZ MUAF OLDUĞUNUZ DERSLERİ BAŞARABİLİRİM DERSENİZ TEKRAR SEÇEBİLİRSİNİZ VEYA SEÇMELİ DERSLERDE EKLEYİP 35 KREDİLİK DERS SEÇME LİSTESİNİ DOLDURUP DAHA FAZLA DİPLOMA PUANI DÜŞÜNEBİLİRSİNİZ.

mres

Mesaj gönderen mres » 27 Ara 2017, 17:58

Gerçekten aklımda olan tüm soruların cevabını aldım teşekkürler

Gerisi için artık diploma puanını düşünerek zorunlu derslerle birlikte başka kolay derslerde seçip diploma puanını yüksek tutmaya çalışacağım

İlgi ve alakanızdan dolayı çok teşekkürler :.yehuu:

Jezxy
Onursal Üye

Mesaj gönderen Jezxy » 27 Ara 2017, 18:00

Rica Ederim ... Eğitim Hayatınızda Başarılar Dilerim ...

“Yeni Kayıt ve Kayıt Yenileme” sayfasına dön