Üniversiteye kayıt yaptırabilir miyim ?

Diploma ve Mezuniyet Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
aweqq

Üniversiteye kayıt yaptırabilir miyim ?

Mesaj gönderen aweqq » 20 Nis 2018, 19:11

Merhaba sayın üyeler ben son yılımda daha fazla vaktim olsun diye aöl geçtim ama ing7 denen lanet dersden kaldım kredim falan tutuyor ama ben bu dersden 20 kerede sınava girsem geçemem lütfen yardımcı olun ne yapmam lazım ?

Mrronaldo
Doktor

Re: Üniversiteye kayıt yaptırabilir miyim ?

Mesaj gönderen Mrronaldo » 20 Nis 2018, 19:17

aweqq yazdı: 20 Nis 2018, 19:11 Merhaba sayın üyeler ben son yılımda daha fazla vaktim olsun diye aöl geçtim ama ing7 denen lanet dersden kaldım kredim falan tutuyor ama ben bu dersden 20 kerede sınava girsem geçemem lütfen yardımcı olun ne yapmam lazım ?
Kaç defa sınava girdin ? 3 defa aynı dersten sınava girersen muaf olursun zorunluluk ortadan kalkar ama kredisini alamazsın.Dönem dersin 8 ve 0 zorunlu ders 192 ve üstü kredin varsa mezun olursun.Mezun olursan kayıt yaptırabilirsin ya derse çalışıp geçiceksin yada 3 defa sınavına girip muaf yapıcaksın ve mezun olacaksın.

Kullanıcı avatarı
sizofren
Doktor

Mesaj gönderen sizofren » 20 Nis 2018, 20:15

aweqq yazdı: 20 Nis 2018, 19:11 Merhaba sayın üyeler ben son yılımda daha fazla vaktim olsun diye aöl geçtim ama ing7 denen lanet dersden kaldım kredim falan tutuyor ama ben bu dersden 20 kerede sınava girsem geçemem lütfen yardımcı olun ne yapmam lazım ?
Üniversite kazanıp başvuracağın an o yıl içerisinde aslını vermek şartı ile geçici belge ile başvurabiliyorsun. Yalnızca İng 7 kaldıysa onun muaf olma süreci var 3 dönem de bunları hesaplayarak sonuca varabilirsiniz.
YAŞA MUSTAFA KEMAL PAŞA YAŞA

Resim
En Yüce Unvandan da Yüce ''Türklük''

aweqq

Mesaj gönderen aweqq » 20 Nis 2018, 23:05

Mrronaldo yazdı: 20 Nis 2018, 19:17
Kaç defa sınava girdin ? 3 defa aynı dersten sınava girersen muaf olursun zorunluluk ortadan kalkar ama kredisini alamazsın.Dönem dersin 8 ve 0 zorunlu ders 192 ve üstü kredin varsa mezun olursun.Mezun olursan kayıt yaptırabilirsin ya derse çalışıp geçiceksin yada 3 defa sınavına girip muaf yapıcaksın ve mezun olacaksın.

ing 7 den 2. girişim ing8 den ise ilk girişim oldu . Galiba 3 dönem varmıs ing 7den muaf olurum ozaman ama ing8 için ek sınava girmem mi lazım ? ek sınava girersem üni kaydı yetişir m ki ? teşekkürler cevaplarınız için bu arada

Mrronaldo
Doktor

Mesaj gönderen Mrronaldo » 22 Nis 2018, 02:21

aweqq yazdı: 20 Nis 2018, 23:05
Mrronaldo yazdı: 20 Nis 2018, 19:17

ing 7 den 2. girişim ing8 den ise ilk girişim oldu . Galiba 3 dönem varmıs ing 7den muaf olurum ozaman ama ing8 için ek sınava girmem mi lazım ? ek sınava girersem üni kaydı yetişir m ki ? teşekkürler cevaplarınız için bu arada
Evet her sene muhakkak ek sınav oluyor ek eğer muaf yapmaksa amacın ek sınava kalıyor işin yetişir.

sorun_cozen
Yardımcı Asistan

Mesaj gönderen sorun_cozen » 22 Nis 2018, 18:51

Ek sinav olmama ihtimalini de goz onunde bulundurmak lazim. Isini sansa birakma, calis ve kazan!

“Diploma ve Mezuniyet” sayfasına dön