2017/3.DÖNEM SINAV SONUÇLARI RESMİ AÇIKLANDI !

Sınavlar Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
_cid_
Doktor

Re: Resmi Mezuniyet

Mesaj gönderen _cid_ » 31 Tem 2018, 11:32

Fatih Sultan Mehmet yazdı: 31 Tem 2018, 10:17 Selamlar.
Sayfaya baktım şimdi resmi olarak da açıklanmış, mezun olarak görünüyorum bu süreçte yapmamız gereken bişey varmı acaba ?
Tebrikler, diplomanın basılmasını bekleyeceksin. Aol web sayfasından takip edersen basıldığına dair yayın olacaktır. Ne zaman basılır dersen bir ay'ı bulur sanırım. Bununla ilgili forumda arattım ama diploma çok aratılan bir kelimeymiş göstermedi :) Moderatör müdürümüz yardımcı olacaktır, senin işin şuan sadece beklemek :) Tekrar tebrikler...

_cid_
Doktor

Mesaj gönderen _cid_ » 31 Tem 2018, 11:34

Ben resmi bi açıklama görmedim bu arada. Benim sonuçlarım yok henüz.

Kullanıcı avatarı
Fatih Sultan Mehmet
Çırak

Mesaj gönderen Fatih Sultan Mehmet » 31 Tem 2018, 11:36

Sağ olun, darısı diğer arkadaşların başına inşallah.
Umarm moderatör cevaplar :hehe:
Dünya devleti ebedi değildir.Fani cihanda hiç kimse de ölümsüz değildir.

_cid_
Doktor

Mesaj gönderen _cid_ » 31 Tem 2018, 11:59

Şimdi sonuçlarımı görebiliyorum, Aol'ün sayfasında açıklama da şimdi yapıldı, bilmeyenlerin bilgisine.

Jezxy
Onursal Üye

Re: 2017/3.DÖNEM SINAV SONUÇLARI RESMİ AÇIKLANDI !

Mesaj gönderen Jezxy » 31 Tem 2018, 12:29

Fatih Sultan Mehmet yazdı: 31 Tem 2018, 10:17 Selamlar.
Sayfaya baktım şimdi resmi olarak da açıklanmış, mezun olarak görünüyorum bu süreçte yapmamız gereken bişey varmı acaba ?
Öncelikle Tebrik Ederim ...

Bundan Sonrası Diploma Basımını Beklemek Kalıyor 1 Ay İçerisinde Basılmış Dağıtıma Çıkmış Olur.

Eğer Üniversite İçin ACİL LAZIM OLURSA VE DİPLOMANIZ BASILMAZ İSE O ZAMAN KADAR

Mezun olan öğrenciler Geçici Mezuniyet Belgesi (Çıkma Belgesi) bağlı oldukları Halk Eğitim Merkezlerinden alabilirler.

_cid_
Doktor

Mesaj gönderen _cid_ » 31 Tem 2018, 12:30

Moderatörüm 14 dersi de geçmişim, puanlarım da oldukça iyi şükür. Şimdi 2 zorunlu ders ve 19 kredim kaldı. Ben yine 35 kredilik ders seçebilecekmiyim?

Jezxy
Onursal Üye

Mesaj gönderen Jezxy » 31 Tem 2018, 12:34

_cid_ yazdı: 31 Tem 2018, 12:30 Moderatörüm 14 dersi de geçmişim, puanlarım da oldukça iyi şükür. Şimdi 2 zorunlu ders ve 19 kredim kaldı. Ben yine 35 kredilik ders seçebilecekmiyim?
Vayyy Tebrik Ederim Mezuniyetin SON 1 SINAVA KALMIŞ SENİNDE.

Aynen Dediğin Gibi Her Sınavda 35 Kredilik Ders Seçme Hakkın Var. Bu EK Sınav Olursa Olmazsa Aralıktaki İlk Sınav Senin Artık Son Lise Sınavın Olucak :)

_cid_
Doktor

Mesaj gönderen _cid_ » 31 Tem 2018, 12:38

Jezxy yazdı: 31 Tem 2018, 12:34
_cid_ yazdı: 31 Tem 2018, 12:30 Moderatörüm 14 dersi de geçmişim, puanlarım da oldukça iyi şükür. Şimdi 2 zorunlu ders ve 19 kredim kaldı. Ben yine 35 kredilik ders seçebilecekmiyim?
Vayyy Tebrik Ederim Mezuniyetin SON 1 SINAVA KALMIŞ SENİNDE.

Aynen Dediğin Gibi Her Sınavda 35 Kredilik Ders Seçme Hakkın Var. Bu EK Sınav Olursa Olmazsa Aralıktaki İlk Sınav Senin Artık Son Lise Sınavın Olucak :)
Valla bilseydim üniversite sınavına girerdim, ne bilem 3 sınav ile mezun olacağımı :) Diploma not'umu yüksek tutmak için 35 kredilik ders seçerim diye düşünüyorum, canavarlaştım :lol: Ek sınav olsun inşallah amin :)

Jezxy
Onursal Üye

Mesaj gönderen Jezxy » 31 Tem 2018, 12:44

_cid_ yazdı: 31 Tem 2018, 12:38 Valla bilseydim üniversite sınavına girerdim, ne bilem 3 sınav ile mezun olacağımı :) Diploma not'umu yüksek tutmak için 35 kredilik ders seçerim diye düşünüyorum, canavarlaştım :lol: Ek sınav olsun inşallah amin :)
Bundan Sonraki Sınava Sadece Zorunlu Derslerine Odaklanırsan Rahat Bir Sınav Olur. Bence Üniversite Sınavına Girmediğin Daha İyi Olmuş.

Şimdi Önünde Kocaman 1 SENE HAZIRLANMA İMKANIN VAR ÜNİVERSİTE SINAVI İÇİN.

35 Kredilik Ders SEÇERİM DİYE DÜŞÜNME :)

35 KREDİLİK DERS SEÇ

NE KADAR SEÇMELİ BASİT DERS VAR VEYA ORTAK DERSLERİNİN YANİ ZORUNLU DERSLERİNİN HANGİLERİ BASİT GELDİ SEVDİĞİN DERSLER VARSA ONLARIN SEÇMELİSİNİ SEÇ

35 KREDİDEN 19 KREDİ ZATEN BİZE LAZIM GERİSİNİDE EMİN OL ÇOK RAHAT TOPARLARSIN SEN.

ŞİMDİDEN BİR LİSTE OLUŞTUR KENDİNE SINAV İÇİN ONLARA ODAKLAN BİR AN EVVEL LİSE BİTSİNKİ SEN ARTIK BU AÇIK LİSE KONULARINI SONLANDIRMAN LAZIM Kİ ÜNİVERSİTEYE SINAVLARINA ODAKLANMAN LAZIM :)

YİNE ÇENEM DÜŞTÜ :22:

ŞİMDİDEN SENİDE TEBRİK EDEYİM O ZAMAN :11:

_cid_
Doktor

Mesaj gönderen _cid_ » 31 Tem 2018, 12:54

Jezxy yazdı: 31 Tem 2018, 12:44
_cid_ yazdı: 31 Tem 2018, 12:38 Valla bilseydim üniversite sınavına girerdim, ne bilem 3 sınav ile mezun olacağımı :) Diploma not'umu yüksek tutmak için 35 kredilik ders seçerim diye düşünüyorum, canavarlaştım :lol: Ek sınav olsun inşallah amin :)
Bundan Sonraki Sınava Sadece Zorunlu Derslerine Odaklanırsan Rahat Bir Sınav Olur. Bence Üniversite Sınavına Girmediğin Daha İyi Olmuş.

Şimdi Önünde Kocaman 1 SENE HAZIRLANMA İMKANIN VAR ÜNİVERSİTE SINAVI İÇİN.

35 Kredilik Ders SEÇERİM DİYE DÜŞÜNME :)

35 KREDİLİK DERS SEÇ

NE KADAR SEÇMELİ BASİT DERS VAR VEYA ORTAK DERSLERİNİN YANİ ZORUNLU DERSLERİNİN HANGİLERİ BASİT GELDİ SEVDİĞİN DERSLER VARSA ONLARIN SEÇMELİSİNİ SEÇ

35 KREDİDEN 19 KREDİ ZATEN BİZE LAZIM GERİSİNİDE EMİN OL ÇOK RAHAT TOPARLARSIN SEN.

ŞİMDİDEN BİR LİSTE OLUŞTUR KENDİNE SINAV İÇİN ONLARA ODAKLAN BİR AN EVVEL LİSE BİTSİNKİ SEN ARTIK BU AÇIK LİSE KONULARINI SONLANDIRMAN LAZIM Kİ ÜNİVERSİTEYE SINAVLARINA ODAKLANMAN LAZIM :)

YİNE ÇENEM DÜŞTÜ :22:

ŞİMDİDEN SENİDE TEBRİK EDEYİM O ZAMAN :11:
30 zorunlu dersimi 2 sınavla temizledim, şimdi 2 tane dışında gerisi hep seçmeli. Tamam 35 kredi seçmek farz oldu :) Evet hazırlanmam için zamanım çok, nereden başlayacağımı bilmesem de :07: Teşekkür ederim. Dün bir arkadaş forumda 1 sene daha uzatmak istemiyorum diye isyandaydı haklı olarak, sonra kendimi düşündüm baya gecikmişim. Bi an üzüldüm, bir sene ne kadar önemli, zaman ne kadar önemli, kıymetli... Ümitsizliğe düşmemeye çalışıyorum, benim vaktim de bu zamandaymış. Dileğim üniversiteye ulaşabilmek, er yada geç bana faydası olur diye düşünüyorum. Tekrar teşekkürler.

Jezxy
Onursal Üye

Mesaj gönderen Jezxy » 31 Tem 2018, 13:02

Rica Ederim ...

Şimdilik Bu Tarz Konulardan Uzak Durmanda Fayda Var İçini Karartma. Tek Amacın Üniversite Okumak Olmasın Şuan Neredeyse Herkez ÖnLisans veya Lisans Diploma Sahibi ve İş 0

Doğru Meslek Doğru Diploma Doğru Üniversite Tercihine Odaklamaya Çalışman Lazım.

Hele Şu Lisenin Bir Üstesinden Gel Ondan Sonra TYT-AYT SINAVLARINA Hazırlanırken Buralarda Olursan Ben ve Arkadaşlar EMİN OL NASIL HAZIRLANACAĞIN HAKKINDA YARDIMCI OLURUM (OLURUZ) :gozkırkma:

blk10
Yardımcı Asistan

Mesaj gönderen blk10 » 31 Tem 2018, 13:05

İYİ GÜZEL SÖYLÜYORSUN JEZXY DE ALAN YOK-2 GEÇİLERSE DERSLER EKLENECEK 8 ADT DAHA CİD. İN 2 ZORUNLU DERSİ 19 KREDİSİ KALMIŞ EĞER EK SINAVL OLMAZSA 8+2 DAHA 10 ZORUNLU DERSİ OLMAYACAK MI?
.....Hiç Bİr Şey İçin Geç Değildir....

_cid_
Doktor

Mesaj gönderen _cid_ » 31 Tem 2018, 13:09

Jezxy yazdı: 31 Tem 2018, 13:02 Rica Ederim ...

Şimdilik Bu Tarz Konulardan Uzak Durmanda Fayda Var İçini Karartma. Tek Amacın Üniversite Okumak Olmasın Şuan Neredeyse Herkez ÖnLisans veya Lisans Diploma Sahibi ve İş 0

Doğru Meslek Doğru Diploma Doğru Üniversite Tercihine Odaklamaya Çalışman Lazım.

Hele Şu Lisenin Bir Üstesinden Gel Ondan Sonra TYT-AYT SINAVLARINA Hazırlanırken Buralarda Olursan Ben ve Arkadaşlar EMİN OL NASIL HAZIRLANACAĞIN HAKKINDA YARDIMCI OLURUM (OLURUZ) :gozkırkma:
Ya biraz dert anlatmak gibi olacak ama sadece diploması var diye ama ne karakter ne de genel kültürü olmayan insanlarla çalışıp üstü kapalı küçük düşürüldüm. Yıllarca iş hayatım oldu, iyi bi sgk primim de var. Ama sadece üni diplomam yok diye iyi yerlere gelebilecekken gelemedim. O yüzden hiç onaylamasam da üni olsun da ne olsun durumuna geldim. Tabi ki yeteneğimin olduğu veya sevdiğim, yatkın olduğum bölümlere öncelik veririm, isterim ama Türkiye şartlarında ne olur bilinmiyor. Yeni Bakanımızdan ümitliyim, eğitim köklü biri. Hayır vardır her şey de, zaman da bile. Valla bu kadar uzak kaldığım için ciddi anlamda yardıma ihtiyacım var, çok mutlu oldum buralarda olurum keyifle, çok teşekkürler...

Jezxy
Onursal Üye

Mesaj gönderen Jezxy » 31 Tem 2018, 13:10

blk10 yazdı: 31 Tem 2018, 13:05 İYİ GÜZEL SÖYLÜYORSUN JEZXY DE ALAN YOK-2 GEÇİLERSE DERSLER EKLENECEK 8 ADT DAHA CİD. İN 2 ZORUNLU DERSİ 19 KREDİSİ KALMIŞ EĞER EK SINAVL OLMAZSA 8+2 DAHA 10 ZORUNLU DERSİ OLMAYACAK MI?
Hocam Bu Durumu Bu Sene Mezun Olmayan Çoğu Kişi Maalesef Yaşıcak. EK SINAVDA Olursa Bu Sınavda Mezun Olup Bu Vakadan Kurtulmak Gerekiyor.

Ondan Benim Dediğim ARALIKTA YENİ DÖNEM BAŞLIYOR ARALIĞA KADAR BU ALAN YOK-2 Müfredatından Mağdur Olmamak İçin EK SINAV SON ÇIKIŞ YOLU.

ALAN YOK-2 NİN ÖRGÜN EĞİTİM MODELİ TÜM LİSELERDE ARTIK TAMAMEN UYGULANIYOR.

EN SON BİZ KALDIK AÇIK LİSE KURUMLARI VE 1 SENE ERTELEDİLER DAHA ARTIK YANAŞMAZLAR BU SENEDE ERTELEME MEVZUSUNA.

EK SINAVDA OLURMU OLMAZMI DİYE İÇİNİZİ KARARTMAYIN BİR SINAV HOCAM GARANTİ GİBİ 2.SINAVIN GARANTİSİ YOK

blk10
Yardımcı Asistan

Mesaj gönderen blk10 » 31 Tem 2018, 13:16

BENİM 170 KREDİM VAR 22 KREDİ LAZIM ZORUNLU DERS YOK EK SINAV YAPARLASA İYİ, YAPMAZLAR İSE YENİ DÖNEMDE ALANYOK-2 GEÇİLECEK BU KÖTÜ 8 DERS EKLENECEK BENDE SAYISAL SIFIR ZATEN MECBUR 3 SINAVA DAHA GİRİP MUAF OLMAYA ÇALIŞACAĞIM. BU DA 1 YIL DAHA DEMEK DEMİ
.....Hiç Bİr Şey İçin Geç Değildir....

“Sınavlar” sayfasına dön