Açık Öğretime Geçiş

Yeni Kayıt ve Kayıt Yenileme Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarını Paylaşabileceğiniz Bölüm
betül08
Çırak

Açık Öğretime Geçiş

Mesaj gönderen betül08 » 10 Ağu 2018, 21:37

Merhabalar arkadaşlar ben de açıköğretime geçmek isteyen bir arkadaşınızım bilgisi olanlar sorularımı cevaplarsa çok mutlu olacagım.

12. sınıf oluyorum ortalama bir anadolu lisesindeyim yani cok bir önemi yok diploma da zaten niteliksiz okulların arasında öğretmen kalitesi iyi ama her şeye rağmen fakat soru çözecek ortam ve soru çözdürecek vakit yok hocalara her gün 8 saat okulda vakit öldürmek bana saçma geliyor.

YKS denilen sınava daha rahat dershane üzerinden hazırlanacağım dershane kaydımı yaptım geriye kalan tek şey açıköğretime geçmek sistemi araştırdım yaklaşık 6 aydır bilgi topluyorum hocalardan vb. en son bu forumu buldum son bir bilgi burdan almak istiyorum biraz uzun yazdım kusura bakmayın

Benim okulda kaldığım ders yok 3 yıllık eğitim hayatımda en kötü notum 60 civarında genel karne diploma notum 3 yıl boyunca şu ana kadar 85 in biraz üstünde benim için yeterli zaten daha fazlasının çok önemi yok sizce ben bu ort. aölde düşürür müyüm sınavlar beni ne kadar zorlar ortalama bir anadolu lisesi öğrencisi olarak değerlendirin kredilerim zaten tamamalnıyor ya da bir kaç kredi kalıyor yani sadece zorunlu dersleri alacağım 5 ders galiba bunlara çalışmak vaktimi alır mı ?

son olarak hangi belgelerle geçiş yapacağım okuldan ne almam gerek ve nereye vermem gerek kayıt sürecinde gerekenler nedir kısacası özet geçereseniz sevinirim

Yapacağım şey sabahtan dershaneye gitmek ve akşama kadar ders çalışmak 2 aydır(yaz tatili süresince) zaten bunu başardım genel bir disiplinim var o konuda sorunum yok ama sizce geçmeli miyim negatif bir yönü var mıdır?

_cid_
Doktor

Re: Açık Öğretime Geçiş

Mesaj gönderen _cid_ » 10 Ağu 2018, 22:10

Benim foruma ilk geldiğim gibi sağ elini sol kulağına tutarak anlatmamışsın güzel :) Dershane için aol sana zaman kazandıracak gibi duruyor. Ha bu arada bende bu konularda çok bilgili değilim ama bulaşmadan edemiyorum, fikrimi söylemeden edemiyorum :) Bana aol çok kolay geldi, sana da öyle gelecek gibi görünüyor, ben örgün liseyi 3 yıl okudum ama alttan bir iki dersim vardı ve ayrılalı yıllar oldu düşün. Kaç yıl oldu söylemim :) Kolaylıktan kastım dersler tabi ki. Aol'de en az 8 dönem okuma şartın var, 197 en az alman gereken kredi. Sen örgün okuduğun için dönem sıkıntın az. Senede 3 dönem yani sınav var. Yalnız 3. dönem sınav şartı 17 yaşını bitirp 18'den gün almış olman lazım. Moderatörümüz sana en kısa zamanda daha güzel bilgi verecektir, burada kal.

Jezxy
Onursal Üye

Mesaj gönderen Jezxy » 10 Ağu 2018, 22:41

betül siteye hoşgeldin :.yehuu:

Güzel Kardeşim

viewtopic.php?t=17465&sid=3862c4cb4f35d ... b93aa0f452

Şu Konuyu Tamemen Bir Oku Senin Gibi Bir Arkadaşta Aynı Konuda Bu Konuda Ben Detaylıca Anlattım Kendine Göre Bir Düşün

Yine Aklına Takılan Sormak İstediğin Soru Olursa Yaz Hemencik Cevaplayım :gozkırkma:

betül08
Çırak

Mesaj gönderen betül08 » 10 Ağu 2018, 23:27

Jezxy yazdı: 10 Ağu 2018, 22:41 betül siteye hoşgeldin :.yehuu:

Güzel Kardeşim

viewtopic.php?t=17465&sid=3862c4cb4f35d ... b93aa0f452

Şu Konuyu Tamemen Bir Oku Senin Gibi Bir Arkadaşta Aynı Konuda Bu Konuda Ben Detaylıca Anlattım Kendine Göre Bir Düşün

Yine Aklına Takılan Sormak İstediğin Soru Olursa Yaz Hemencik Cevaplayım :gozkırkma:
Hoş buldum teşekkürler ilgi ve alakanız için

Moderatör Bey arkadaş vazgeçmiş ama benim pek vazgeçmeye niyetim yok yani düzenim var istikrarim var. Bence ilerleyebilirim iyi bir şekilde yanlış mı düşünüyorum

Ayrıca okul ortalamam konusunda orda cevap bulamadım sizce 85 in altına düşer mi ordaki sınavlarında ortalaması 85 olsa yeterli benim için çok vakit alır mı bu puanlar sizce?

Kayıtlar için ne yapmam gerek küçük bir bilgi verebilir misiniz? 20 ağustosta mı başlıyor okuldan hangi belgeyi almam gerek ve okul hangi aralıklarda açıktır 20 ağustostan sonra direkt okuldan gidip gerekli belgeleri isteyebilir miyim idare orda olur mu sizce?

Yorduysam izi k.bakmayın uzun zamandır araştırıyorum artık bi karar vermem gerek hatam olduysa affedin cevap yazan herkese sonsuz minettarım karşılıksız yardım etmeniz çok hoş karşılığını alacaksınız inşallah.

_cid_
Doktor

Mesaj gönderen _cid_ » 11 Ağu 2018, 00:21

Aol'de sınav notların en az 75-80 olursa diploma notunun yüksek olacağını düşünüyorum, bu sana bağlı ne kadar yüksek not o kadar iyi. Bunu tam kestiremeyiz. Aol'ün iş takvimi yayınlanmadı henüz. Orayı ve forumu takip edersen yayınlanınca öğrenirsin yeni kayıt tarihlerini. Okulundan tasdiknameni alacaksın, kimlik fotokopin ve 1 tane fotoğrafınla beraber sana yakın halk eğitim merkezine gidebilirsin. Okullar ve halk eğitimler her zaman açık.

_cid_
Doktor

Mesaj gönderen _cid_ » 11 Ağu 2018, 00:26

Kasma kendini, bi açık havada nefes al, kendini dinle tek başına. Dershane desteğin olması güzel. Aol bazen tekliyor, aksaklıklar olabiliyor. Akıl vermek de bazen tehlikelidir ama bazen aksayan bir sistem olmasına rağmen üstesinden geleceğini düşünüyorum.

Jezxy
Onursal Üye

Mesaj gönderen Jezxy » 11 Ağu 2018, 15:22

Rica Ederim ... Betül Şimdi

Resim

Bu Bizim Ders Programımız

Bu Aşağıdakiler İse Geçen Senenin Soru Ve Cevapları ...

2017/1. Dönem Sınav Soruları ve Cevap Anahtarı
  1. Oturum soru kitapçığı ve cevap anahtarı için tıklayınız.
  2. Oturum soru kitapçığı ve cevap anahtarı için tıklayınız.
  3. Oturum soru kitapçığı ve cevap anahtarı için tıklayınız.

2017/2. Dönem Sınav Soruları ve Cevap Anahtarı

2017/3. Dönem Sınav Soruları ve Cevap Anahtarı

Eğer Geçmeye Tamamen Karar Verdiğin Zaman :) Diyim

Son 12 Sınıfın 7 ve 8 Dönemindeki Dersler Sana Zorunlu Olarak Gelicek

10 Tane Zorunlu Dersin Olucak Bunlar

• DİL VE ANLATIM 7
  • DİL VE ANLATIM 8
  • TÜRK EDEBİYATI 7
  • TÜRK EDEBİYATI 8
  • DİN KÜLTÜRÜ 7
  • DİN KÜLTÜRÜ 8
  • YABANCI DİL 7
  • YABANCI DİL 8
  • TRAFİK İLK YARDIM 1
  • TRAFİK İLK YARDIM 2

Her Sınavda Maksimum 35 Kredilik Ders Seçmene İmkan Var Ve Senin Dersler Dönem Başı 11 Kredi Tutuyor ve Daha Fazla Diploma Puanı İçin 24 Kredilik Daha Çok Ders Seçebilirsin Bu Sana Bağlı YANİ İSTERSEN

BİR DÖNEM

• DİL VE ANLATIM 7
  • TÜRK EDEBİYATI 7
  • DİN KÜLTÜRÜ 7
  • YABANCI DİL 7
  • TRAFİK İLK YARDIM 1

BÖYLE 11 KREDİLİK ZORUNLU DERS SEÇİP YANLARINA 35 KREDİYİ TAMAMLAYACAK ŞEKİLDE

SEÇMELİ MATEMATİK / FİZİK / KİMYA / BİYOLOJİ VEYA SÖZEL DERSLER SEÇİP

35 KREDİLİK DİLİMİ DOLDURUP HER DERSİDE VEREBİLİRSEN MUHTEŞEM BİR DİPLOMA PUANI İLE MEZUN OLURSUN.

Geldiğinde Yüksek Bir Kredin Olucak yani Mezuniyet İçi Sadece Sana Gelen Zorunlu 10 Dersi Başarılı İle Vermende Başka Hiç Bir Problemin Olmayacak.

Bizde Mezuniyet Minumum 192 Krediye Bağlı Sen Kayıt Olduğunda 210 veya Daha Fazla Bir Krediyle Başlayacaksın.

" 85 olsa yeterli benim için çok vakit alır mı bu puanlar sizce? "

Bir Sorun Daha Var Bunu İstersen Geçen Senenin Soruları İle Şuanki Halini Bir Test Et Sınav Sana Nasıl Basit Gelicek Mi ?

Kayıt İçin Sadece KİMLİĞİNİ ALIP HALK EĞİTİME GİTMEN KAFİ ŞUAN 17 YAŞINDASIN 18 OLMADIĞINDAN YANINDA VELİ LAZIM

Halk Eğitim Sürekli Açık Olan Bir Kurum

Resim

Buradan Sana EN YAKIN OLAN HALK EĞİTİME BAKABİLİRSİN.

KAYIT OLURKEN KENDİ ŞUAN OKUDUĞUN ÖRGÜN LİSEDEN HERHANGİ BİR EVRAK DOSYA VS ALMIYORSUN.

E-OKUL KAYDIN OLDUĞUNDAN KİMLİĞİN YETERLİ OLUYOR.

BİRDE HERKEZ AÇIK LİSEDE ŞUAN TAKVİM YAYINLIYOR AMA BUNLARIN HEPSİ TAHMİNİ :)

ŞUAN RESMİ OLARAK HENÜZ AÇIKLANMIŞ BİR İŞ TAKVİMİ YOK

https://aol.meb.gov.tr/

Resmi Sitesi Budur Açık Lisenin

İster Orayı İster Burayı Takip Et Takvim Açıklanınca Duyuru Mutlaka Yapılıcak.

betül08
Çırak

Mesaj gönderen betül08 » 11 Ağu 2018, 22:44

Anladım değerli bilgileriniz için teşekkürlerimi sunuyorum.

Siz geçilmesinden yana değilmişsiniz gibi duruyorsunuz tam anlayamadım :28: :)

Ben tasdikkname diye bir şey alınıyor sanıyordum güm diye girip kayıt yaptırabiliyor muşuz anladım

Jezxy
Onursal Üye

Mesaj gönderen Jezxy » 11 Ağu 2018, 23:57

Rica Ederim ... Sen Real Hayattada Böyle Mütevazıysan Vallahi Helal Olsun :nazarlik:

Ben Hala AÇIK LİSEYİ OLDUM OLASI SEVMEDİĞİMDEN " ÖRGÜNDEN AÇIĞA GEÇİLMESİNDEN YANA DEĞİLİM "

O Tasdikname Olayı E-OKULDA BİLGİLERİ OLMAYAN ÖĞRENCİLER İÇİN ...

SİZİN E-OKULDA ÇOK RAHAT DÖNEM KAYITLARINIZ VE ÖĞRENCİ BİLGİLERİNİZ OLDUĞUNDAN SADECE KİMLİĞİNİZLE HALK EĞİTİME GİTMENİZ KAFİ.

betül08
Çırak

Mesaj gönderen betül08 » 12 Ağu 2018, 13:53

Jezxy yazdı: 11 Ağu 2018, 23:57 Rica Ederim ... Sen Real Hayattada Böyle Mütevazıysan Vallahi Helal Olsun :nazarlik:

Ben Hala AÇIK LİSEYİ OLDUM OLASI SEVMEDİĞİMDEN " ÖRGÜNDEN AÇIĞA GEÇİLMESİNDEN YANA DEĞİLİM "

O Tasdikname Olayı E-OKULDA BİLGİLERİ OLMAYAN ÖĞRENCİLER İÇİN ...

SİZİN E-OKULDA ÇOK RAHAT DÖNEM KAYITLARINIZ VE ÖĞRENCİ BİLGİLERİNİZ OLDUĞUNDAN SADECE KİMLİĞİNİZLE HALK EĞİTİME GİTMENİZ KAFİ.
Estağfurullah :utanma: karşlık olmadan değerli vaktini ayırıp benim sorunumla ilgilenen birine teşekkür hiçbir şey bu dünya da vakitten önemli neyimiz varki

Tüm cevaplarınız için teşekkür ederim fikrinizi de mutlaka değerlendireceğim fakat benim zaman kazanmam lazım bu yüzden geçiş yapmak istiyorum.Okulumun herhangi bir niteliğide kalmadı zaten aöl daha mantıklı görünüyor okulumdan her şey için teşekkürler umarım emeklerinizin ve yardımlarınızın karşlığını alırsınız.

Bu arada cid adlı üyeye de yazdığı yorum için teşekkür edeirm.

kolay gelsin kafamdaki sorular cevaplandı :.yehuu: :sandalye:

“Yeni Kayıt ve Kayıt Yenileme” sayfasına dön