Aöl ders seçimi

Yeni Kayıt ve Kayıt Yenileme Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarını Paylaşabileceğiniz Bölüm
betül08
Çırak

Aöl ders seçimi

Mesaj gönderen betül08 » 05 Eyl 2018, 17:35

Arkadaşlar merhabalar :.yehuu: inşallah iyisinizdir

Bir sorum olacak bir aralar daha burda konu açmıştım aöl kaydı için baya yardımcı oldunuz çok teşekkür ederim. Şu an kayıt yaptırdım ve bu ders seçimi olayını pek anlayamadım şöyle söyliyim 214 kredim var yani kredi olarak sınırı aşmışım söylenene göre bana denilen zorunlu derslerimi vermek sisteme girdiğimde hangi dersten sınava gireceğimi ne zaman seçebilirim bi de hangi derslerin bana zorunlu olarak verildiğini nerden görebilirim. Son olarakta aöl de kredi sistemi var onu biliyorum ama üni sınavına girmek için yine bir ortalama oluşuyor diye biliyorum şu an ki ortalamamı nerden öğrenebilirim acaba ne kadar bir değişim olduğunu merak ediyorum. Ben 7 ve 8. dönem için aöle geçtim bu arada

Okuyup vakit ayıran herkese teşekkürler. iyi günler dilerim

edit: imlaya çok dikkat edemedim kusura bakmayın

_cid_
Doktor

Re: Aöl ders seçimi

Mesaj gönderen _cid_ » 05 Eyl 2018, 17:45

Sisteme giriş yapıp sol menüdeki öğrenci genel bilgiler kısmına tıkla, oraları karıştır biraz, o menüden zorunlu derslerini görebilirsin. Ama ders seçme işlemi şuan yapılmıyor o yüzden göremeyebilirsin. Dersleri de döneme göre seçebiliyorsun yani misal ilk üniteyi atlayıp ikinci üniteye geçilmiyor, sistem otomatik seçme şansı veriyor, otomatik seçim yaptırabilirsin. Ortalaman için link vereceğim sana bulunca.

_cid_
Doktor

Mesaj gönderen _cid_ » 05 Eyl 2018, 17:46

betül08
Çırak

Mesaj gönderen betül08 » 05 Eyl 2018, 17:51

_cid_ yazdı: 05 Eyl 2018, 17:45 Sisteme giriş yapıp sol menüdeki öğrenci genel bilgiler kısmına tıkla, oraları karıştır biraz, o menüden zorunlu derslerini görebilirsin. Ama ders seçme işlemi şuan yapılmıyor o yüzden göremeyebilirsin. Dersleri de döneme göre seçebiliyorsun yani misal ilk üniteyi atlayıp ikinci üniteye geçilmiyor, sistem otomatik seçme şansı veriyor, otomatik seçim yaptırabilirsin. Ortalaman için link vereceğim sana bulunca.
teşekkürler ama öğrenci genel bilgiler kısmında bulabildiğim tek şey 10 tane zorunlu ders olduğu muhtemelen ders seçimi açık olmadığı için gözükmüyor peki bir şey daha soracağım 10 tane zorunlu dersim var mesala bunlardan biri ingilizce bildiğim kadarıyla ingilizce 7-8 i aynı dönemde verebilir miyim? yoksa ingilizce 7 yi 7 de 8i de 8.dönemde mi vermem gerek acaba?

betül08
Çırak

Mesaj gönderen betül08 » 05 Eyl 2018, 17:54

Bende başarılı dersler kısmında öğrencinin başarılı dersi yoktur yazıyor ama sistemde 214 kredi olduğu gözüküyor bu kredileri almak için başarılı derslerin olması gerekmez mi?

_cid_
Doktor

Mesaj gönderen _cid_ » 05 Eyl 2018, 17:55

betül08 yazdı: 05 Eyl 2018, 17:51
_cid_ yazdı: 05 Eyl 2018, 17:45 Sisteme giriş yapıp sol menüdeki öğrenci genel bilgiler kısmına tıkla, oraları karıştır biraz, o menüden zorunlu derslerini görebilirsin. Ama ders seçme işlemi şuan yapılmıyor o yüzden göremeyebilirsin. Dersleri de döneme göre seçebiliyorsun yani misal ilk üniteyi atlayıp ikinci üniteye geçilmiyor, sistem otomatik seçme şansı veriyor, otomatik seçim yaptırabilirsin. Ortalaman için link vereceğim sana bulunca.
teşekkürler ama öğrenci genel bilgiler kısmında bulabildiğim tek şey 10 tane zorunlu ders olduğu muhtemelen ders seçimi açık olmadığı için gözükmüyor peki bir şey daha soracağım 10 tane zorunlu dersim var mesala bunlardan biri ingilizce bildiğim kadarıyla ingilizce 7-8 i aynı dönemde verebilir miyim? yoksa ingilizce 7 yi 7 de 8i de 8.dönemde mi vermem gerek acaba?
7-8 dışında yoksa aynı dönemde sınava ikisine de girebilirsin, biri öğleden önce olur biri öğleden sonra en kötü :)

betül08
Çırak

Mesaj gönderen betül08 » 05 Eyl 2018, 17:57

_cid_ yazdı: 05 Eyl 2018, 17:55
betül08 yazdı: 05 Eyl 2018, 17:51
7-8 dışında yoksa aynı dönemde sınava ikisine de girebilirsin, biri öğleden önce olur biri öğleden sonra en kötü :)

Anladım teşekkürler elimden gelirse 10 dersi tek dönemde veririm çünkü yks çalışıyorum ve bir kere de halledersem daha güzel olacak peki ben 8. dönem de boşta mı kalacam gidip tekrar kayıt yenilemem gereklidir değil mi?

_cid_
Doktor

Mesaj gönderen _cid_ » 05 Eyl 2018, 18:02

Rica ederim, az çok bildiğim kadarıyla cevap veriyorum. Zannedersem iki sınava girmen gerekecek ve kayıt yenileme yapman gerek o yüzden.

betül08
Çırak

Mesaj gönderen betül08 » 05 Eyl 2018, 18:03

_cid_ yazdı: 05 Eyl 2018, 18:02 Rica ederim, az çok bildiğim kadarıyla cevap veriyorum. Zannedersem iki sınava girmen gerekecek ve kayıt yenileme yapman gerek o yüzden.
peki çok teşekkür ederim araştırmaya devam ederim, kolay gelsin :)

Jezxy
Onursal Üye

Mesaj gönderen Jezxy » 06 Eyl 2018, 01:04

Cevapsız Soru Kaldımı ? Bende Yardımcı Olabilirim :utanma:

_cid_
Doktor

Mesaj gönderen _cid_ » 06 Eyl 2018, 01:10

Jezxy yazdı: 06 Eyl 2018, 01:04 Cevapsız Soru Kaldımı ? Bende Yardımcı Olabilirim :utanma:
Cevaplarda yanlış var mı moderatörüm :roll:

betül08
Çırak

Mesaj gönderen betül08 » 06 Eyl 2018, 10:45

Jezxy yazdı: 06 Eyl 2018, 01:04 Cevapsız Soru Kaldımı ? Bende Yardımcı Olabilirim :utanma:
_cid_ adli üye cevap verdi bir cok soruma fakat ben ortalama hesaplamak icin sisteme girip derslere bakmak istedgim zaman ogrencinin basarili dersi yoktur ibaresini görüyorum. Neden bu ibare mevcut benim kredi aldigim derslerin orda gozukmesi gerekmez mi ? Ayrica zorunlu dersler olarak 10 adet dersim gozukuyor acaba bunlar sabit belli dersler mi kisiden kisiye degisiyor mu cunku hangi derslerin zorunlu oldugunu goremiyorum.

Bir de 10 adet dersi direk donem 7 sinavinda verebilir miyim, eger verirsem donem 8 de ne yapmam gerekir?

Tesekkurler ilginiz icin

Jezxy
Onursal Üye

Mesaj gönderen Jezxy » 06 Eyl 2018, 18:10

Şimdi Örgün Eğitimden Açık Liseye Geçtiğinden Dolayı Eskiye Dönük Hiçbir Dersi Göremezsin Sadece Halk Eğitime Gidip Transkript (Not Dökümü) Alıp O Zaman Ortalamanı Hesaplayabilirsin.

Zorunlu Dersler KISMIDA

ÖĞRENCİ GİRİŞİ YAPIP > ÖĞRENCİ GENEL BİLGİLER (Altında) > Ders Bilgileri (Genel) > Alabileceği Derslere

Gelip Derslerin Sağ Kısmında ORTAK Yazanlar Senin Zorunlu Derslerindir.

Dönemleri 7 ve 8 Dir

Senin Toplam Dönemin 7 Gözüküyorsa Dönemi 8 Olan Zorunlu Dersleri Seçemezsin Sistem Müsade Etmez Uyarı Verir.

Sadece Toplam Dönemin Kaç İse O Dönemin Derslerini ve Alt Dönem Derslerini Seçebilirsin.

Diyelim Senin Dediğin Oldu Kalan 10 Dersi Önümüzdeki Sınavda Seçebildin ve Temizleyebildin.

Bu Sınavdan ve Gelicek Sınavda 35 + 35 Kredi Almaya Çalış

214 Kredin Var Belirtmişsin

Üstüne 70 Kredi Daha Ekler İsen Çok Muhteşem Bir Diploma Puanının Olur.

betül08
Çırak

Mesaj gönderen betül08 » 09 Eyl 2018, 22:47

Jezxy yazdı: 06 Eyl 2018, 18:10 Şimdi Örgün Eğitimden Açık Liseye Geçtiğinden Dolayı Eskiye Dönük Hiçbir Dersi Göremezsin Sadece Halk Eğitime Gidip Transkript (Not Dökümü) Alıp O Zaman Ortalamanı Hesaplayabilirsin.

Zorunlu Dersler KISMIDA

ÖĞRENCİ GİRİŞİ YAPIP > ÖĞRENCİ GENEL BİLGİLER (Altında) > Ders Bilgileri (Genel) > Alabileceği Derslere

Gelip Derslerin Sağ Kısmında ORTAK Yazanlar Senin Zorunlu Derslerindir.

Dönemleri 7 ve 8 Dir

Senin Toplam Dönemin 7 Gözüküyorsa Dönemi 8 Olan Zorunlu Dersleri Seçemezsin Sistem Müsade Etmez Uyarı Verir.

Sadece Toplam Dönemin Kaç İse O Dönemin Derslerini ve Alt Dönem Derslerini Seçebilirsin.

Diyelim Senin Dediğin Oldu Kalan 10 Dersi Önümüzdeki Sınavda Seçebildin ve Temizleyebildin.

Bu Sınavdan ve Gelicek Sınavda 35 + 35 Kredi Almaya Çalış

214 Kredin Var Belirtmişsin

Üstüne 70 Kredi Daha Ekler İsen Çok Muhteşem Bir Diploma Puanının Olur.
Öncelikle uzun bir sure gecti yanit veremedim k.bakmayin cevabınız icin cok tesekkürler

Dediginiz yere girdigimde ogrencinin alabilecegi dersler diye bir alan cikmiyor sadece basarili basarisiz dersleri vb. Gosteren bir alan var

35+35 yapmak istereim fakat zorunlu dersler disinda kendime yük etmek istemiyorum yksye calismak icin gectim ne kadwr az dersim olursa o kadar az aölle ilgilenirim basit bir ders alip 60-70 alirsam ort. Daha da düşer

Galiba ders secimi baslayana kadar hicbir sey netlesmeyecek acaba bu ders secimi tahminen ne zaman baslar ayrica her donem basi ders secmek icin kayit yenilemek gerekli degil mi simdi ben yeni kayitliyim ders secimi icin ext bir sey yapmaya gerek yok galiba

Jezxy
Onursal Üye

Mesaj gönderen Jezxy » 09 Eyl 2018, 22:51

betül08 yazdı: 09 Eyl 2018, 22:47 Öncelikle uzun bir sure gecti yanit veremedim k.bakmayin cevabınız icin cok tesekkürler

Dediginiz yere girdigimde ogrencinin alabilecegi dersler diye bir alan cikmiyor sadece basarili basarisiz dersleri vb. Gosteren bir alan var

35+35 yapmak istereim fakat zorunlu dersler disinda kendime yük etmek istemiyorum yksye calismak icin gectim ne kadwr az dersim olursa o kadar az aölle ilgilenirim basit bir ders alip 60-70 alirsam ort. Daha da düşer

Galiba ders secimi baslayana kadar hicbir sey netlesmeyecek acaba bu ders secimi tahminen ne zaman baslar ayrica her donem basi ders secmek icin kayit yenilemek gerekli degil mi simdi ben yeni kayitliyim ders secimi icin ext bir sey yapmaya gerek yok galiba
ESTF.

Belirttiğim Alan Çıkmıyor İse Şuan Kapatmışlardır. Ders Seçimi Açılacağı Zaman Mutlaka Tekrar Düzelir.

Senin Tercihin BU Tamamen AOLÜ KENDİNE YÜK ETMEMEN

1.DÖNEM İÇİN YENİ KAYIT YAPTIRDIĞIN İÇİN ARTIK KAYIT YENİLEMENE GEREK YOK

AMA

2.DÖNEM İÇİN KAYIT YENİLEME YAPTIRMAN GEREKİYOR.

MEZUN OLANA KADAR HER DÖNEM KAYIT YENİLEMEN ŞART.

“Yeni Kayıt ve Kayıt Yenileme” sayfasına dön