Diploma veya Mezuniyet Belgesi

Diploma ve Mezuniyet Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
Thunder
Yardımcı Asistan

Diploma veya Mezuniyet Belgesi

Mesaj gönderen Thunder » 25 Eyl 2018, 15:05

Arkadaşlar Merhaba,

24/04/2018 tarihinde mezun olmama rağmen hala diplomamı alamadım ve yakın zamanda yurtdışından çok güzel bir iş teklifi aldım. KArşı firma lise mezunu olmamın yeterli olduğunu söyledi. Çalışma vizesi içinde gerekli evrakları halletmem için bir liste gönderdiler ve bu listede lise diplomamda isteniyor. MEB'e sorduğumda 30 Eylül'de diplomaların basılacağı söyleniyor, sizce bu tarihte diplomalar toplu olarak tek seferde basılarak mı gönderilir yoksa periyodik olarak il il basılarak ve zamana yayarak mı gönderilir? Bir diğer sorum diploma yerine mezuniyet belgesi versem herhangi bir sorun ile karşılaşır mıyım? Yoksa diplomayı beklemelimiyim?

Jezxy
Onursal Üye

Re: Diploma veya Mezuniyet Belgesi

Mesaj gönderen Jezxy » 25 Eyl 2018, 15:13

"diplomalar toplu olarak tek seferde basılarak mı gönderilir yoksa periyodik olarak il il basılarak ve zamana yayarak mı gönderilir?"

Hocam Toplu Olarak Basılıyor İL İL OLAYI YOK SADECE ANKARADA BASILIP 81 İLE GÖNDERELİYOR KARGO ZAMAN ALABİLİR 2 3 HAFTA KADAR DAHA O TARİHTEN.

"Bir diğer sorum diploma yerine mezuniyet belgesi versem herhangi bir sorun ile karşılaşır mıyım? Yoksa diplomayı beklemelimiyim?"

HOCAM BUNUN CEVABI TAMAMEN BAŞVURU YAPTIĞINIZ ŞİRKETE BAĞLI !

Thunder
Yardımcı Asistan

Mesaj gönderen Thunder » 25 Eyl 2018, 15:24

Jezxy yazdı: 25 Eyl 2018, 15:13 "diplomalar toplu olarak tek seferde basılarak mı gönderilir yoksa periyodik olarak il il basılarak ve zamana yayarak mı gönderilir?"

Hocam Toplu Olarak Basılıyor İL İL OLAYI YOK SADECE ANKARADA BASILIP 81 İLE GÖNDERELİYOR KARGO ZAMAN ALABİLİR 2 3 HAFTA KADAR DAHA O TARİHTEN.

"Bir diğer sorum diploma yerine mezuniyet belgesi versem herhangi bir sorun ile karşılaşır mıyım? Yoksa diplomayı beklemelimiyim?"

HOCAM BUNUN CEVABI TAMAMEN BAŞVURU YAPTIĞINIZ ŞİRKETE BAĞLI !
Kargo süreçini nasıl hızlandırabilirim? 2-3 hafta kargo süresi gerçekten çok uzun bir süre basım işleminden sonra bağlı bulunduğum Halk eğitime gitsem?

Jezxy
Onursal Üye

Mesaj gönderen Jezxy » 25 Eyl 2018, 15:27

Thunder yazdı: 25 Eyl 2018, 15:24 Kargo süreçini nasıl hızlandırabilirim? 2-3 hafta kargo süresi gerçekten çok uzun bir süre basım işleminden sonra bağlı bulunduğum Halk eğitime gitsem?
HOCAM BU KONUDA YAPABİLECEĞİNİZ MAALESEF HİÇ BİRŞEY YOK ...

BAĞLI BULUNDUĞUNUZ HALK EĞİTİME GİTTİĞİNİZDE HENÜZ DİPLOMALAR BİZE GELMEDİ GİBİ BİR İFADE İLE KARŞILACAKSINIZ.

AOL RESMİ SİTESİNDE DİPLOMALAR HALKEĞİTİM MERKEZLERİNE GÖNDERİLMİŞTİR DİYE DUYURU YAPIYOR.

AMA ARADADAN İŞLER DÜZGÜN GİDERSE 1 HAFTA İÇİNDE TÜM İLLERDE DİPLOMALAR OLUYOR.

AMA İŞTE BU SÜRE UZUYABİLİYOR. TAMAMEN ŞANS MESELESİ DİYİM.

x.yüsra

Mesaj gönderen x.yüsra » 10 Eki 2018, 14:34

arkadaşlar üniverste sınavına girdik ama daha mezun olamadık geçici diploma alıyoruz peki bu diploma puanımız hesaplanıp yks sınavımıza ekleniyor mu eklenmiyor mu cevap verir misiniz lütfen ? :34:
:gul:

_cid_
Doktor

Mesaj gönderen _cid_ » 10 Eki 2018, 14:41

Şöyle bir bilgi buldum;

OBP: Adayın 4 yıllık lise ortalamasının (50-100 arasında ki diploma notunun) 5 ile genişletilerek 250-500 puan aralığında gösterilmesidir. 250-500'lük sisteme çevrilen OBP 0,12 katsayı ile çarpılarak adayın birinci ve ikinci aşamada almış olduğu ham puanlara (30-60 arası) eklenir. Bu ekleme sonucunda adayın yerleştirme puanı ve sırası ortaya çıkar. Aday bu puan-sıraya göre tercih yapar.

Adayın ham puanlarına OBP eklendikten sonra adayın başarı sırası sabit kalabilir, yükselebilir ya da düşebilir aşağıdaki örneklerde bazı puan türü gruplarında ve başarı aralıklarında bu etki gösterilmiştir.

Jezxy
Onursal Üye

Mesaj gönderen Jezxy » 10 Eki 2018, 14:45

x.yüsra yazdı: 10 Eki 2018, 14:34 arkadaşlar üniverste sınavına girdik ama daha mezun olamadık geçici diploma alıyoruz peki bu diploma puanımız hesaplanıp yks sınavımıza ekleniyor mu eklenmiyor mu cevap verir misiniz lütfen ? :34:
UFAK BİR HATIRLATMA YAPIYIM .. AÇIK LİSEDE MEZUN ŞARTLARINI TAMAMLAMANIZ GEREKİYOR ! GEÇİCİ MEZUNİYET BELGESİ İÇİN ..

YANİ DİPLOMANIZ BASILMAMIŞ OLMASI LAZIM VE BU MİNUMUM 192 KREDİ 8 DÖNEM 0 ZORUNLU DERS ŞARTLARINI TAMAMLAMIŞ OLMANIZ GEREKİYOR.

DİPLOMA PUANINA GELİCEK OLURSAK.

BU DÖNEM İÇİN YKS BAŞVURAN ADAYIN 09 Temmuz 2018 KADAR MEZUN OLMASI LAZIMDI BUNDAN SONRA MEZUN OLAN KİŞİLERİN GELİCEK OLAN EKSTRA DİPLOMA PUANI GEÇERLİ OLMAYACAK

09 Temmuz 2018 TARİHİNDE DİPLOMA PUANI O GÜN NEYSE O KABUL EDİLİCEKTİ.

DUYURU

x.yüsra

Mesaj gönderen x.yüsra » 12 Eki 2018, 18:06

nasıl yani geçici mezuniyet belgesi için 192 kredimin olması mı lazım anlamadım 192 den düşük olursa geçici mezuniyet belgesi vermiycekler mi ve şunu anlayamadım BU DÖNEM İÇİN YKS BAŞVURAN ADAYIN 09 Temmuz 2018 KADAR MEZUN OLMASI LAZIMDI BUNDAN SONRA MEZUN OLAN KİŞİLERİN GELİCEK OLAN EKSTRA DİPLOMA PUANI GEÇERLİ OLMAYACAK biraz daha açar mısınız lütfen ? :23:
:gul:

Jezxy
Onursal Üye

Mesaj gönderen Jezxy » 12 Eki 2018, 18:15

GEÇİCİ MEZUNİYET BELGESİ ! MEZUN OLAN KİŞİLERE VERİLİYOR.

MEZUN OLUCAK O KİŞİ.

HALA KREDİ VEYA ZORUNLU DERS YADA DÖNEM ŞARTI KALMAMIŞ SADECE DİPLOMASI BASILMAMIŞ / BASIM AŞAMASINDA OLAN KİŞİLERE VERİLEN BELGE.

SİZCE LİSEDEN MEZUN OLAMAYAN BİRİNİN ? BU BELGE İLE ÜNİVERSİTEYE DEVAM ETMESİ NE KADAR NORMAL ÖYLE SORUYUM ?

VE BU SENE YAPILAN YKS SINAVINA BAŞVURAN KİŞİLER 09 Temmuz 2018 TARİHİNDE DİPLOMA PUANI O AN NEYSE TÜM SENE O PUANDAN SORUMLU OLUCAK.

YANİ ÖRNEK VERİYİM 09 Temmuz 2018 TARİHİNDE BEN AÇIK LİSE HALA MEZUN OLAMAMA RAĞMEN BAŞARILI DERSLERİME GÖRE 70 DİPLOMA PUANINA SAHİBİM AMA BİR SONRAKİ AÇIK LİSE SINAVINDA MEZUN OLUCAM O MEZUNİYETİMDE İSE 75 DİPLOMA PUANIM OLUCAK.

BEN ÖSYM BANA TANIDIĞI SÜRE OLAN 09 Temmuz 2018 TARİHİNDE 70 DİPLOMA PUANINA SAHİP OLDUĞUMDAN O PUAN GEÇERLİ OLUCAK
ANCAK BİR SONRAKİ YKS ÜNİVERSİTE SINAVINDA DAHA SONRA ALDIĞIM 75 DİPLOMA PUANINI KULLANABİLİCEM.

“Diploma ve Mezuniyet” sayfasına dön