Açık Lise Sınavlarında Hangi Konu ve Ünitelerden Sorumlu Olacağım?

Yukarıdaki Başlıkların Dışında Kalan Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
Dgnr

Açık Lise Sınavlarında Hangi Konu ve Ünitelerden Sorumlu Olacağım?

Mesaj gönderen Dgnr » 14 Kas 2018, 18:49

Merhaba,sınavına gireceğim dersler:
Kimya-1/Fizik-1
Matematik-1/Matematik-4
Felsefe-3/Felsefe-4
Tarih-5/Tarih-6
Din-7/Yabancı Dil-7
Türk Dili ve Edebiyatı-7
Geçtiğimiz günlerde gidip kitaplarımı aldım fakat bana verilmiş olan kitap sayısı beş oldu. Kitaplar gelmedi,internetten çalışın dediler. Sorduğum sorulara da yine cevap alamadım. 8 Aralık’ta gireceğim sınavda verilen ve verilmeyen kitapların hangi konu ve ünitelerine çalışacağımı bilmiyorum. Matematik 10 kitabı 340 sayfa,hepsinden sorumlu olunacağını sanmıyorum. Lütfen beni bilgilendirirseniz sevinirim. Teşekkürler:)

Jezxy
Onursal Üye

Re: Açık Lise Sınavlarında Hangi Konu ve Ünitelerden Sorumlu Olacağım?

Mesaj gönderen Jezxy » 14 Kas 2018, 19:20

FİZİK 1 KİTABIN TAMAMI
KİMYA 1 KİTABIN TAMAMI
MATEMATİK 1 KİTABIN TAMAMI
MATEMATİK 4 "Matematik 10 ders kitabının 4.ünite: İkinci dereceden denklemler, 5. ünite: Dörtgenler ve çokgenler, 6. ünite: Uzay geometri, Matematik 4 dersi içindir."

FELSEFE 3
FELSEFE 4

İSE TEK KİTAP OLDUĞUNDAN DOLAYI

FELSEFE 3 İÇİN "FELSEFE 11 ders kitabının 1. Ünite: MÖ 6. Yüzyıl-MS 2.Yüzyıl Felsefesi 2. Ünite: MÖ 2. Yüzyıl-15.Yüzyıl Felsefesi, 3. Ünite: 15. Yüzyıl-17.Yüzyıl Felsefesi FELSEFE 3 dersi içindir."

FELSEFE 4 İÇİN "FELSEFE 11 ders kitabının 4. Ünite: 18. Yüzyıl-19.Yüzyıl Felsefesi 5. Ünite: 20.Yüzyıl Felsefesi FELSEFE 4 dersi içindir."

TARİH 5
TARİH 6

BU DERSDE TEK KİTAPTIR SADECE ÜNİTELERİNE DİKKAT ETMENİZ GEREKİYOR.

TARİH 5 İÇİN "TARİH 11 ders kitabının 1. ünite: Değişen Dünya dengeleri karşısında Osmanlı Siyaseti (1595-1774), 2. Ünite: Değişim Çağında Avrupa ve Osmanlı, 3. ünite Uluslararası İlişkilerde Denge Stratejisi (1774-1914), TARİH 5 dersi içindir."

TARİH 6 İÇİN "TARİH 11 ders kitabının 4. Ünite Devrimler Çağında değişen devlet-toplum İlişkileri, 5. Ünite: Sermaye ve Emek, 6. Ünite: XIXve XX. Yüzyılda değişen gündelik hayat, TARİH 6 dersi içindir."

DİN KÜLTÜRÜ ve AHLAK BİLGİSİ 7 : "DİN KÜLTÜRÜ ve AHLAK BİLGİSİ 12 ders kitabının 1.ünite: İslam ve Bilim 2.ünite: Anadolu’da İslam 3.ünite: İslam Düşüncesinde Tasavvufi Yorumlar DİN KÜLTÜRÜ ve AHLAK BİLGİSİ 7 dersi içindir."

İNGİLİZCE 7 : "İngilizce 12 ders kitabının 1.Ünite: Musıc 2.Ünite: Frıendshıp 3.Ünite: Human Rıghts 4.Ünite: Comıng Soon 5.Ünite: Psychology, İngilizce 7 dersi içindir."

TÜRK DİLİ ve EDEBİYATI 7 KİTABIN TAMAMI

SORUMLU OLDUĞUNUZ ÜNİTELER BUNLAR ...

KİTAPLARA DİGİTAL OLARAK "http://aok.meb.gov.tr/kitap/" BU SİTEDEN ULAŞABİLİRSİNİZ.

Dgnr

Mesaj gönderen Dgnr » 14 Kas 2018, 19:36

Birşey daha sormak istiyorum. Öğretmenimin vesilesiyle Kimya-1,Fizik-1 ve Matematik-1 derslerini seçtim. 9. Sınıf olduğunu ve kolay olduğunu söylediği için.
Seçmeli Dersler(Hangi Kitaplardan Sorumluyuz?) başlıklıklı bilgilendirmenizde, Fizik-1 dersinin Fizik 5 ders kitabi, Matematik-1 dersinin Matematik 11 ders kitabı olduğu yazıyor. Bana verilen kitapların üzerinde yazan Fizik 1,Matematik 1 ve Matematik 10. Bir yanlışlık mı var?

Jezxy
Onursal Üye

Mesaj gönderen Jezxy » 14 Kas 2018, 19:39

Dikkatinizden Kaçmış Orası Herhalde !

İlk Önce Ders Listenizi Tekrar Kontrol Edin.

Eğer Dersin İsmi

Fizik 1 İse : Kitabın Tamamı !

Eğer Dersin İsmi

Seçmeli Fizik 1 İse : FİZİK 5 DERS KİTABINDAN SORUMLUSUNUZ.

Dgnr

Mesaj gönderen Dgnr » 14 Kas 2018, 19:44

İlginiz için çok teşekkür ederim iyi akşamlar :)

Jezxy
Onursal Üye

Mesaj gönderen Jezxy » 14 Kas 2018, 19:46

Rica Ederim ... Sınavda Başarılar Dilerim ...

“Diğer Konular Hakkında Sorularınız” sayfasına dön