Kayıt Yenileme İle İlgili Kafamda Sorular...

Yeni Kayıt ve Kayıt Yenileme Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarını Paylaşabileceğiniz Bölüm
idunno

Kayıt Yenileme İle İlgili Kafamda Sorular...

Mesaj gönderen idunno » 23 Kas 2018, 23:40

Merhabalar, ben geçen sene açık liseye ilk defa kayıt yaptırmıştım fakat sınava gittiğimde kimliğimde fotoğrafım olmadığı için girememiştim. Sonra bir daha kayıt olmadım takipte edemedim tarihleri. Şimdi öğrendiğim kadarıyla ilk kayıt yenilemeyi kaçırmışım. Sorum ise kaydımı ne zaman yenileyebilirim? Bu açık lise sistemi başından beri kafamı karıştırıyor :22: Hani şimdi bu 2018-2019 1. dönem kayıt yenileme tarihi olarak verilen süre geçti, ben bunu kaçırdığım için 2019-2020 1. dönem kayıt yenileme tarihini mi beklemem gerekiyor yoksa önümüzdeki aylarda verilecek 2. dönem kayıt yenileme tarihi süresi içerisinde gidip kaydımı yenileyebilir miyim? Sisteme giriş yaptığımda durumum silik gözüküyor. Cevap vermenizi kolaylaştırması açısından bilgileri şöyle bırakıvereyim,

4 yıllık / alan yok-2
aöl'de okuduğu dönem: 1 (alınan dersler kısmına baktığımda 2017-1 seçeneği çıkıyor ve derslerin yanında sınava girmedi yazıyor..doğal olarak :sandalye: )
toplam dönem: 4
toplam kredi: 83

geçen sene kayıt yaptırmadan önce 10. sınıfın ikinci dönemini bitirmeden okuldan ayrılmıştım. Biraz bilgisizim bu konularda ama cevaplarınızla aydınlanmayı bekliyorum.

Jezxy
Onursal Üye

Re: Kayıt Yenileme ile ilgili kafamda sorular..

Mesaj gönderen Jezxy » 24 Kas 2018, 01:25

Yeni Kayıt ve Kayıt Yenilemeler 1 Senede 3 Kez Yapılıyor ...

HALA AÇIK LİSE İŞ TAKVİMİNİ YAYINLAMADIĞINDAN HENÜZ KAYIT YENİLEMELERİN TARİHİ BELLİ DEĞİL AMA OCAK ORTASI GİBİ OLUR MUHTEMELEN

BUNLARI TAKİBİNİ

http://aol.meb.gov.tr RESMİ SİTEDEN VEYA BURADAKİ DUYURULARDAN TAKİP EDEBİLİRSİNİZ.

VE ÖĞRENCİ HESABINIZDAKİ RESİM KONUSUNA GELİCEK OLURSAK SİZE EN YAKIN HALKEĞİTİME GİDİP RAHATLIKLA HAFTA İÇİ MESAİ SAATLERİ İÇERİSİNDE FOTOĞRAF İŞLEMİNİZİ HALLEDEBİLİRSİNİZ.

KAYDINIZIN SİLİK GÖZÜKMESİ NORMAL KAYIT YENİLEDİĞİNİZ ANDAN İTİBAREN DÜZELİR.

Beydanurr
Acemi

Mesaj gönderen Beydanurr » 24 Kas 2018, 03:29

Konuyla çok alakasız farkındayım ama daha bir defa kayıt yenilediğiniz halde (ki sınava bile girememişsiniz) örgün eğitimdeki notlarınız sayesinde toplamda 83 kredi yapmışsınız. Ben açıköğretime 5 krediyle başladığım halde şu an 150 kredim var yani 2 sınava mezunum inşallah. Akıl vermek gibi olmasın ama gerçekten boşvermeyin aöl’yi ki bir anca mezun olasınız. 3 dönem sınavı + ek sınavla çok rahat mezun olursunuz, dediğim gibi alakasız ama kredinizi görünce yazamadan edemedim. Allah yolunuzu açık etsin gerçekten. 🙏

idunno

Mesaj gönderen idunno » 24 Kas 2018, 12:26

Jezxy yazdı: 24 Kas 2018, 01:25 Yeni Kayıt ve Kayıt Yenilemeler 1 Senede 3 Kez Yapılıyor ...

HALA AÇIK LİSE İŞ TAKVİMİNİ YAYINLAMADIĞINDAN HENÜZ KAYIT YENİLEMELERİN TARİHİ BELLİ DEĞİL AMA OCAK ORTASI GİBİ OLUR MUHTEMELEN

BUNLARI TAKİBİNİ

http://aol.meb.gov.tr RESMİ SİTEDEN VEYA BURADAKİ DUYURULARDAN TAKİP EDEBİLİRSİNİZ.

VE ÖĞRENCİ HESABINIZDAKİ RESİM KONUSUNA GELİCEK OLURSAK SİZE EN YAKIN HALKEĞİTİME GİDİP RAHATLIKLA HAFTA İÇİ MESAİ SAATLERİ İÇERİSİNDE FOTOĞRAF İŞLEMİNİZİ HALLEDEBİLİRSİNİZ.

KAYDINIZIN SİLİK GÖZÜKMESİ NORMAL KAYIT YENİLEDİĞİNİZ ANDAN İTİBAREN DÜZELİR.
Teşekkür ederim takipte kalacağım bakalım hayırlısı :tipik:

idunno

Mesaj gönderen idunno » 24 Kas 2018, 12:31

Beydanurr yazdı: 24 Kas 2018, 03:29 Konuyla çok alakasız farkındayım ama daha bir defa kayıt yenilediğiniz halde (ki sınava bile girememişsiniz) örgün eğitimdeki notlarınız sayesinde toplamda 83 kredi yapmışsınız. Ben açıköğretime 5 krediyle başladığım halde şu an 150 kredim var yani 2 sınava mezunum inşallah. Akıl vermek gibi olmasın ama gerçekten boşvermeyin aöl’yi ki bir anca mezun olasınız. 3 dönem sınavı + ek sınavla çok rahat mezun olursunuz, dediğim gibi alakasız ama kredinizi görünce yazamadan edemedim. Allah yolunuzu açık etsin gerçekten. 🙏
Çok teşekkür ederim. Gerçekten 83 kredi ile başlamam iyi bir şey. Ben de ilk başta okumayacağım diyerek kenarı attım her şeyi ama artık akıllandım dediğiniz gibi 3 dönem sınav ve ek sınavlara girmeye çalışıp bitireceğim umarım. Sizinde az kalmış umarım sizin de yolunuz açık olsun :04:

Beydanurr
Acemi

Re: Kayıt Yenileme İle İlgili Kafamda Sorular...

Mesaj gönderen Beydanurr » 25 Kas 2018, 01:50

Amiin. Çok teşekkür ederim. ☺️

“Yeni Kayıt ve Kayıt Yenileme” sayfasına dön