Üniversite Sınavı Hakkında?

Yukarıdaki Başlıkların Dışında Kalan Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
Kai

Üniversite Sınavı Hakkında?

Mesaj gönderen Kai » 28 Ara 2018, 15:01

Merhaba arkadaşlar benim 142 kredim ve toplam 7 dönemim var merak ettiğim şey ben üniversite okumayı da düşünüyorum normal veya açıktan da olabilir. 1-21 Mart arasında üniversite başvurularının son tarihi olduğunu gördüm ve sınav da 15-16 Haziranda şimdi ben bu sınava başvuru yapabiliyor muyum?

Bir diğer sorum eğer açıktan üniversite okumak istersem ne yapmam gerekiyor bir sınava giriyor muyum veya şuan bunlar için çok mu erken bu konuda yardımcı olma şansınız var mı çünkü eğer katılma hakkım oluyorsa çalışmayı da düşünüyorum çok teşekkürler.

Kullanıcı avatarı
anlakdnz95
Acemi

Re: Üniversite Sınavı Hakkında?

Mesaj gönderen anlakdnz95 » 31 Ara 2018, 09:54

Kai yazdı: 28 Ara 2018, 15:01 Merhaba arkadaşlar benim 142 kredim ve toplam 7 dönemim var merak ettiğim şey ben üniversite okumayı da düşünüyorum normal veya açıktan da olabilir. 1-21 Mart arasında üniversite başvurularının son tarihi olduğunu gördüm ve sınav da 15-16 Haziranda şimdi ben bu sınava başvuru yapabiliyor muyum?

Bir diğer sorum eğer açıktan üniversite okumak istersem ne yapmam gerekiyor bir sınava giriyor muyum veya şuan bunlar için çok mu erken bu konuda yardımcı olma şansınız var mı çünkü eğer katılma hakkım oluyorsa çalışmayı da düşünüyorum çok teşekkürler.
selam dostum. her sınav 35 kredi veriyor , önünde kalan sınavlarına bakarak eğer bu yıl içerisinde (2019) mezun olma şansın var ise , üniversite sınavı başvurusu yapabilirsin , hatta aöl den mezun olmadan üniversiteye kayıtda yaptırabilirsin fakat , yıl sonunda olacak olan ek sınavda mezun olmak şartı vardır. (ek sınavlar 18 yaş üzeri için geçerli)
Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk

“Diğer Konular Hakkında Sorularınız” sayfasına dön