Yeni Kayıt Oldum Yapmam Gerekenler ?

Her Konuda Tartışabilirsiniz
jette

Yeni Kayıt Oldum Yapmam Gerekenler ?

Mesaj gönderen jette » 07 Şub 2009, 12:02

Arkadaşlar Ben İkinci Dönemde Yeni Kayıt Oldum Sorularım Olacak Sizlere ?

Alan Bölüm : Türkçe Matematik
Öğrenci Girişi: Aktif

1-Verilen Kitapların Kapsama Alanı Nedir? Yani Ben Şimdi İkinci Dönem Sınavlarına Gireceğim İçin Kitapların Neresinden Sorumluyum.
2-Bu Dönem Sonu Yani ikinci Dönem Sonu Hangi Derslerden Sınava Gireceğim Hangi Derslere Çalışmam Gerek ?
3-Sınava Girmek için Kimlik Gibi Bir Şeyden Bahsediliyor Ama Ben Kayıt Olunca Böyle Bir Şey Vermediler ?

Sorularıma Cevap Olursanız Çok Sevinirim.

Kullanıcı avatarı
HanzaLa
Çırak

Re: Yeni Kayıt Oldum Yapmam Gerekenler ?

Mesaj gönderen HanzaLa » 07 Şub 2009, 20:29

Merhaba , Mayıs ayında gireceğiniz sınav için kendiniz Internet sitesi yoluyla ders seçimlerini yapıyorsunuz ve seçtiğiniz ders kitaplarını halkeğitim merkezlerinden temin ediyorsunuz. Kitap içeriğinin tümünden sorumlusunuz. Ayrıca belirttiğiniz sınav giriş kartını bağlı bulunduğunuz açıköğretim bürosundan(halkeğitim merkezi) alabilirsiniz.

jette

Mesaj gönderen jette » 08 Şub 2009, 09:29

Evet Ama Şu Anda Öğrenci Girişi Yapıyorum Ama Ders Seçim Gibi Bir Bölüm Yok Sadece Kullanıcı Bilgileri Ve Genel Bilgiler Yer Alıyor NE Zaman Aktif Olur Bu Ders Seçme İşlemim Acaba Birde Bana Zaten Bir Çok Kitap Verdiler Ne Dersi Kaç Tane Ders Seçmem Gerekiyor.Ve Ben İkinci Dönemde Kayıt Olduğum İçin Sadece Kitapların İkinci Dönem Bölümlerinemi Çalışmam Gerek

Kullanıcı avatarı
Bal10cuk
Uzman Doktor

Mesaj gönderen Bal10cuk » 08 Şub 2009, 11:30

ilk kayıt yapılınca dersleri onlar seciyo kitabınıda vermişler zaten onlara çalısacaksın işte

jette

Mesaj gönderen jette » 08 Şub 2009, 19:44

Arkadaşlar Tamamda Ben İkinci Dönemde Kayıt Oldum Bu Kitaplar İkiş Dönemi birden Kapsamıyormu Acaba Ben Şimdi Neresine Çalışmam Lazım Kitabın Ve 12 Tane Kitabın Hepsine Çalışmammı Gerek Nasıl Olacak Ben Anlamadım Yardımcı Olurmusunuz Acaba

akbaba
Doktor

Mesaj gönderen akbaba » 08 Şub 2009, 20:48

1. sınıf matematik kitabı 2 dönemi birden kapsıyo
diğer kitaplarda mesela fizik-1 sadece 1. dönemi kapsıyo 2. dönemde tekrar fizik-2 kitabı alıyosun hem´den
eğer herhangi bir kitabının üzerinde 1-2 yazıyosa bu kitap 2 dönemi birden kapsıyo mesela biyoloji 1-2 eğer 1.sınıf 1. dönemi okuyosan biyoloji -1den sorumlusun 2 yazan kısımdan 2.dönem sorumlu olcaksın
eğer 12 ders seçtiysen o derslerin kitaplarının hepsine çalışman gerekir çünkü sınavda hepsinden sorumlusun
umarım yardımcı olabilmişimdir :)
yaşlanarak değil yaşayarak tecrübe kazanılır,zaman insanları değil armutları olgunlaştırır. PEYAMİ SAFA

Kullanıcı avatarı
Bal10cuk
Uzman Doktor

Mesaj gönderen Bal10cuk » 08 Şub 2009, 23:27

jette yazdı:Arkadaşlar Tamamda Ben İkinci Dönemde Kayıt Oldum Bu Kitaplar İkiş Dönemi birden Kapsamıyormu Acaba Ben Şimdi Neresine Çalışmam Lazım Kitabın Ve 12 Tane Kitabın Hepsine Çalışmammı Gerek Nasıl Olacak Ben Anlamadım Yardımcı Olurmusunuz Acaba

ya tamam bende 2. dönemde kayıt yaptırmıstım normalde 2. dönem gibi görünsede senin 1. dönem sınavın olcak değişen bişi yok kitapların neler istersen hepsini yz ona göre bilenler cevaplar yani sen suan 2. dönem sınavlarına degil 1. döneme gireceksin

Kullanıcı avatarı
HanzaLa
Çırak

Mesaj gönderen HanzaLa » 10 Şub 2009, 11:52

Merhaba , arkadaşım şimdi 1. dönem dersleri 2. dönem dersleri diye birşey yoktur. Söz konusu varolan dersleri geçmektir. Sınıf geçme sistemi değilki. Yapman gereken aktif olduktan sonra sınava yakın ders seçmelerde aktif olacaktır. Burda var olan öncelikle zorunlu derslerini seçip kredi toplamak. 4 yıllıksan en fazla 30 3yıllıksan en fazla 40 kredi şeklinde alabilirsin.

“Tartışma Bölümü” sayfasına dön