Açık Öğretim öğrencilerine kitaplar bedava dağıtılacak mış

Her Konuda Tartışabilirsiniz
Kullanıcı avatarı
suheda
Yardımcı Uzman

Açık Öğretim öğrencilerine kitaplar bedava dağıtılacak mış

Mesaj gönderen suheda » 10 Mar 2009, 20:32

Başbakan Erdoğan, ilköğretim okulu öğrencilerine zengin, fakir ayrımı yapılmadan kitaplarının eğitim-öğretim yılı başında dağıtıldığını da hatırlatarak, "Şimdi yeni bir müjde daha veriyorum sizlere. Açık Öğretim'de, ilköğretim ve lise öğrencilerine de (900 bin öğrenci var şu anda) onların da kitaplarını ücretsiz vereceğiz" dedi.
http://www.habervakti.com/?page=news_details&id=6523

bu nedemek oluyor bundan sonra bankaya para yatırmayacakmıyız. ben anlamadım yani para almadan kitap dağitılacağını hiç sanmıyorum ben

Kullanıcı avatarı
laden
Uzman

Re: Açık Öğretim öğrencilerine kitaplar bedava dağıtılacak mış

Mesaj gönderen laden » 10 Mar 2009, 20:43

suheda yazdı:Başbakan Erdoğan, ilköğretim okulu öğrencilerine zengin, fakir ayrımı yapılmadan kitaplarının eğitim-öğretim yılı başında dağıtıldığını da hatırlatarak, "Şimdi yeni bir müjde daha veriyorum sizlere. Açık Öğretim'de, ilköğretim ve lise öğrencilerine de (900 bin öğrenci var şu anda) onların da kitaplarını ücretsiz vereceğiz" dedi.
http://www.habervakti.com/?page=news_details&id=6523

bu nedemek oluyor bundan sonra bankaya para yatırmayacakmıyız. ben anlamadım yani para almadan kitap dağitılacağını hiç sanmıyorum ben
umarız basbakanın dedigi gibi olur.son yazdıgına katılmıyorum para vermeden kıtapda verilebilir.yıllar önce örgün egitimdeki ögrencilerin kitapları parasız verilecek dendiginde de kimse inanmamıştı.ama bugün milyonlarca ögrenci kitaplara beş para vermeden alıyor.
dügümlenirken uzun yolların ufukta ucu, bugünde gelmedi hasretle beklenen yolcu!...NFK

Kullanıcı avatarı
Bal10cuk
Uzman Doktor

Mesaj gönderen Bal10cuk » 10 Mar 2009, 22:42

kitaplar paralımı ki 40 ytl de kitaplardamı dahildiki :?

corleone1919
Yardımcı Uzman

Mesaj gönderen corleone1919 » 10 Mar 2009, 22:54

kitaplar paralımı derken şimdi arkadaşlar sonuçta devletinde giderleri oluyor ne kadar bilmiyorum ama 1.5 2 milyon açık lise öğrencisi var bir sürü kitap kağıt kartuş çalışanlarıydı falan bu verilen 40 liralarla kapanan şeyler yani at gözlüğüyle bakmamak lazım diye düşünüyorum toplandığı zaman çok güzel bi miktar yapıyo tabi ama çoğunluğu giderlere harcanıyo bu verilen paraların
Gece kirpikli kadın, aşkıma siyah bakma.
Zaten yakanlar yakmış, bir ateşte sen yakma.

mavi_buketler
Asistan

Mesaj gönderen mavi_buketler » 11 Mar 2009, 00:51

Para vermeye razıyım ama birde verdiğime deyse de kitaplarımı zamanında alsam. :evil:
Para vermişken alamıyoruz vermeyince acaba alırmıyız yoksa daha mı beter olur zaman göstericek.

Canaslı
Doktor

Mesaj gönderen Canaslı » 11 Mar 2009, 03:12

corleone1919 yazdı:kitaplar paralımı derken şimdi arkadaşlar sonuçta devletinde giderleri oluyor ne kadar bilmiyorum ama 1.5 2 milyon açık lise öğrencisi var bir sürü kitap kağıt kartuş çalışanlarıydı falan bu verilen 40 liralarla kapanan şeyler yani at gözlüğüyle bakmamak lazım diye düşünüyorum toplandığı zaman çok güzel bi miktar yapıyo tabi ama çoğunluğu giderlere harcanıyo bu verilen paraların

arkadawşım parayı kayıt yenileme için yatırıyoruz kitaplar bedavaya zaten
açağıl

Kullanıcı avatarı
saLLy
Uzman Doktor

Mesaj gönderen saLLy » 11 Mar 2009, 19:35

Canaslı yazdı:
corleone1919 yazdı:kitaplar paralımı derken şimdi arkadaşlar sonuçta devletinde giderleri oluyor ne kadar bilmiyorum ama 1.5 2 milyon açık lise öğrencisi var bir sürü kitap kağıt kartuş çalışanlarıydı falan bu verilen 40 liralarla kapanan şeyler yani at gözlüğüyle bakmamak lazım diye düşünüyorum toplandığı zaman çok güzel bi miktar yapıyo tabi ama çoğunluğu giderlere harcanıyo bu verilen paraların

kitap artııı kayt yenilemee 40 zaten... 70di 40 a indirdiler...bu kayt yenileme bedawaya qelecek oluo sanırm...sadece herlde halkeqtme yatrrz para
߀$İKTA$

liseli
Çırak

Mesaj gönderen liseli » 11 Mar 2009, 22:21

Kitap meselesi sorun değilde 3 yıllıkların derdine bir çare bulunsa çok iyi olur

corleone1919
Yardımcı Uzman

Mesaj gönderen corleone1919 » 11 Mar 2009, 23:14

Canaslı yazdı:

canaslı peki bu devlet verilen 40 liraları ne yapıyo tabikide kitap ve diğer gelirlere harcıyo binlerce kitap yapıyolar mantıklı bi düşün derim kitaplar ücretsizse bu kırk liralar cebemi gidiyo ki öyle birşey söz konusu değil

ultra
Doktor

Mesaj gönderen ultra » 12 Mar 2009, 11:04

Sınavda görev alan öğretmenleri ve memurları unutmayın onlarada ücret ödeniyor.

MuRaT_KS
Doktor

Mesaj gönderen MuRaT_KS » 12 Mar 2009, 13:25

40 YTL kayıt yenileme ve sınav ücreti. Kitaplar ücretsiz... Bu konuşmalar full seçim çalışması kendi milli eğitiminden haberi yok adamın.
Bir Sevda İse Hayatı Anlamlı Kılan, Daha Sesli Söyle KONYASPOR ULAN..!

Kullanıcı avatarı
Cetin
Uzman

Mesaj gönderen Cetin » 12 Mar 2009, 15:00

kitaplar zaten bedava değil mi? 40 tl kayıt parası olarak geciyor,kayıt ve kitap parası denmiyor.
bence kitaplar paralı olsa çok daha iyi olur,çünkü aradığımız kitabı halk egitimlerde bulamıyoruz,en azından parayla satılsa veririz parasını buluruz istedigimiz kitapları.bedava olduğu için millet 3er 5er götürüyo ihtiyacı olmadığı halde olan bizim gibi kitap bulamayanlara oluyor.
Resim

akbaba
Doktor

Mesaj gönderen akbaba » 12 Mar 2009, 19:16

Cetin yazdı:kitaplar zaten bedava değil mi? 40 tl kayıt parası olarak geciyor,kayıt ve kitap parası denmiyor.
bence kitaplar paralı olsa çok daha iyi olur,çünkü aradığımız kitabı halk egitimlerde bulamıyoruz,en azından parayla satılsa veririz parasını buluruz istedigimiz kitapları.bedava olduğu için millet 3er 5er götürüyo ihtiyacı olmadığı halde olan bizim gibi kitap bulamayanlara oluyor.

evet doğru söylüyosun ama durumu kötü olanlar okuyamayabilir ozaman
(şu bazılarının bedava diye fazladan kitap almalarına bende sinir oluyorum
bu dönem kitaplarımı alırken annem görmüş bi kadın fazladan felsefe kitabından almış bide ben kitap okumayı seviyorum da demiş kitabı alıp gitmiş hiç ihtiyacı olan olurmu diye düşünmüyolar) :|
yaşlanarak değil yaşayarak tecrübe kazanılır,zaman insanları değil armutları olgunlaştırır. PEYAMİ SAFA

corleone1919
Yardımcı Uzman

Mesaj gönderen corleone1919 » 12 Mar 2009, 20:17

bende

tarih3
tarih6
sosyoloji2
din3-6
psiko-2
dil anl5-6
coğ-2
ted-3

bu kitaplar bende var şuan elimde açık liseye vermeden önce bi söyliyim dedim ihtiyacı olan varmı bu kitaplara

Fays
Uzman Doktor

Mesaj gönderen Fays » 12 Mar 2009, 20:30

Bunu ucuz bir seçim vaadi olarak görüyorum,ama gerçekleşse şapka çıkartır takdir ederim bir aöl öğrencisi olarak.

bu arada, toplamda her dönem 45 TL veriyoruz ama halk eğitimde kitaplar genelde yeni değil kullanılmış oluyor,öğrenciler başkalarının kullandığı kitapları alıp çalışıyorlar. şahsen benim başıma geldi bu. bu dönemde böyle oldu,kitapların bazıları eski,kullanılmış ve her tarafı yazılıydı. herhalde 45 TL döner sermayeye gidiyor..

“Tartışma Bölümü” sayfasına dön