Herkeze Merhaba (Çok zor durumdayım lütfen yardım)

Foruma Yeni Katılan Arkadaşlar, Kendiniz Burdan Tanıtınız. Not: İsim, Yaş, Şehir Şeklinde...
Mavissh

Herkeze Merhaba (Çok zor durumdayım lütfen yardım)

Mesaj gönderen Mavissh » 12 Nis 2009, 17:43

Öncelikle merhaba annemin sürekli benim için girip baktığı ancak üye olup bir türlü istediği cevabı alamadığı yerdeyim bende.
Adım ceren 4yıllık acık lise programına ilk başlayanlardanım malum bu sene son sene ve ciddi bir şekilde öss moduna girip hazırlanmaya başladım.Dershaneye de gidiyorum.
Ama bu sene bazı derslerin kredileri yükseldi ve ben bir kredilik dersimi alamadım.Eğer ağustos ayında ek sınav yapılmazsada bütün emeklerim boşuna gidicek.Duyurulardan okuduğum kadarıyla her yıl yapılacak diye bir şart yok.Çağrı merkezinede sordum kesin bir cevap vermediler.Acaba sizin bildiğiniz benim içimi rahatlatacak bir bilgi varmı?

Fays
Uzman Doktor

Re: Herkeze Merhaba (Çok zor durumdayım lütfen yardım)

Mesaj gönderen Fays » 12 Nis 2009, 18:49

Geçmiş yıllarda yapılan Ek sınavlar sadece 3 yıllıkları kapsıyordu. yani 4 yıllıklar giremiyordu. bu sene belki değişir ve ek sınava bütün sistemdekiler girerler umarım. ek sınavın olup olmayacağı belli değil ama ben olur diye tahmin ediyorum.

Kullanıcı avatarı
Bal10cuk
Uzman Doktor

Mesaj gönderen Bal10cuk » 13 Nis 2009, 10:23

Mavissh yazdı:Öncelikle merhaba annemin sürekli benim için girip baktığı ancak üye olup bir türlü istediği cevabı alamadığı yerdeyim bende.
Adım ceren 4yıllık acık lise programına ilk başlayanlardanım malum bu sene son sene ve ciddi bir şekilde öss moduna girip hazırlanmaya başladım.Dershaneye de gidiyorum.
Ama bu sene bazı derslerin kredileri yükseldi ve ben bir kredilik dersimi alamadım.Eğer ağustos ayında ek sınav yapılmazsada bütün emeklerim boşuna gidicek.Duyurulardan okuduğum kadarıyla her yıl yapılacak diye bir şart yok.Çağrı merkezinede sordum kesin bir cevap vermediler.Acaba sizin bildiğiniz benim içimi rahatlatacak bir bilgi varmı?
Ek sınav bu sene 4 yıllıklara da olacakmış ama seneye ne olur bilmiyorum :(

Kullanıcı avatarı
Bal10cuk
Uzman Doktor

Mesaj gönderen Bal10cuk » 13 Nis 2009, 10:29

ÖSS Sınavına Kimler Başvurabilir?

1. 2008-2009 Eğitim Öğretim Yılı 1. Dönem sonunda ve daha önce mezun olan öğrenciler,

2. 2008-2009 eğitim öğretim yılı 2. dönem kayıt yenileme sonrası, öğrencilik durumu aktif ve donuk olan öğrencilerden, 2008-2009 Eğitim Öğretim Yılı II. Dönem sınav sonrası aşağıdaki mezuniyet şartlarını tamamlayarak mezun olabilecek öğrenciler Öğrenci Seçme Sınavına (ÖSS) müracaat edebilirler.

3,] Dönem şartı tutan ( 3 yıllıkta 5. dönem, 4 yıllıkta 8. dönem olan) Açık Öğretim Lisesi öğrencilerinin 16-17 Mayıs 2009 tarihinde yapılacak olan sınavlarda alacağı kredi, mezuniyeti için yeterli olmayanlar, dönem olarak son sınıf düzeyinde olduklarından Bakanlık Onayı ile yapılabilecek Ek Sınav sonunda mezun olabilecekler sorumluluğu kendilerine ait olmak üzere Öğrenci Seçme Sınavına müracaat edebilirler.

Not: 2008-2009 eğitim-öğretim yılı II. döneminde, yeni kayıt yaptırıp öğrenci numarası 2082........... ile başlayan ön kayıt öğrencilerimizin de Akif hale geldiklerinde (23 Mart 2009) şartları tutanlar Öğrenci Seçme Sınavına başvuruda bulunabilirler.

Mezuniyet Şartları:

a) Öğrencilerden 4 (dört) yıllık sisteme tabi olanlar,

· Öğrenim gördüğü toplam dönemin en az 8 veya üzeri olması (2008-2. dönem kayıt yenileme sonrası)

· Girdiği sınavlar sonucunda toplam kredisinin en az 192 veya üzeri olmasını hesaplayarak,

· Ortak derslerin tamamını başarması veya muaf olması (Dil ve Anlatım dersinden muafiyet olmaması nedeniyle mutlaka başarılması gerekmektedir.)

· Alan kredisinin 80 veya üzerinde olması (Genel Kültür Alanı’nda alan kredisi yoktur),

· Alan derslerinin tamamının sınavına girilmiş olunması,

· Açık Öğretim Lisesinde en az bir dönem sınava katılmış olması

· Genel Kültür alanındaki öğrencilerin ortak derslerden 80 veya üzerinde kredi almaları,

b) Öğrencilerden 3 (üç) yıllık sisteme tabi olanlar,

· Açık Öğretim Lisesinde en az bir dönem sınava katılmış olması,

· Toplam dönemlerinin en az 5 olması, (2008-2. dönem kayıt yenileme sonrası)

· Ortak derslerin tamamını başarması veya muaf olması, (Dil ve Anlatım dersinden muafiyet olmaması nedeniyle mutlaka başarılması gerekmektedir.)

· Girdiği sınavlar sonucunda, toplam kredilerin en az 144 veya üzeri, Alan kredisinin 64 veya üzerinde olmasını hesaplayarak (Genel Kültür hariç).

bakınız
http://aol.meb.gov.tr/haber_goster.asp?ID=227&KELIME=[/

Mavissh

Mesaj gönderen Mavissh » 13 Nis 2009, 19:25

Teşekkür ederim umarım ek sınav olur çünkü sağlık sorunlarım nedeniyle liseye gidemedim
Ve şimdi şartlarımı zorlayıp dershaneye gidiyorum.Emeğimin boşa gitmesini istemiyorum o yüzden yorumlarınız için tekrar teşekkür ederim...

Kullanıcı avatarı
sofistike07
Yardımcı Asistan

Mesaj gönderen sofistike07 » 14 Nis 2009, 12:18

mayıs da son sınavıma gircem ve daha sonra ek sınavlarada gircemi söylediler halk eğitim merkezinden yani var. :D
Sevmek her zaman sahip olmak değildir...
Sevgi bazen beklemektir...

“Kendinizi Tanıtın” sayfasına dön