3 yıllıkların durumu.

Foruma Yeni Katılan Arkadaşlar, Kendiniz Burdan Tanıtınız. Not: İsim, Yaş, Şehir Şeklinde...
azra87

3 yıllıkların durumu.

Mesaj gönderen azra87 » 23 May 2009, 23:21

herkese selamlar.Bi sorum olacaktı cevaplarsanız sevinirim.Ben 3yıllık sistemde okuyorum,4. dönem sınavına girdim,tahminen 130 kredi olacak bu sınavla.15 civarı kredim eksik kalıyor.Ek sınav açılırsa kredimi tamamlarım.Ancak dönemim 5 olmuyo.Kredimi tamamladığım halde mezun olamaz mıyım?(DÖNEMDEN DOLAYI)Ocak ta sınava girersem dönemim 5 olur.Ama o zaman da bizi 4 yıllığa mı geçirecekler?Şimdiden teşekkür ederim.

Kullanıcı avatarı
asit
Doktor

Re: 3 yıllıkların durumu.

Mesaj gönderen asit » 23 May 2009, 23:45

wayy senin haline kardeşim sen bu sene ve onumuzdekı sene zor mezun olursun
azra87 yazdı:herkese selamlar.Bi sorum olacaktı cevaplarsanız sevinirim.Ben 3yıllık sistemde okuyorum,4. dönem sınavına girdim,tahminen 130 kredi olacak bu sınavla.15 civarı kredim eksik kalıyor.Ek sınav açılırsa kredimi tamamlarım.Ancak dönemim 5 olmuyo.Kredimi tamamladığım halde mezun olamaz mıyım?(DÖNEMDEN DOLAYI)Ocak ta sınava girersem dönemim 5 olur.Ama o zaman da bizi 4 yıllığa mı geçirecekler?Şimdiden teşekkür ederim.

Fays
Uzman Doktor

Re: 3 yıllıkların durumu.

Mesaj gönderen Fays » 24 May 2009, 20:10

azra87 yazdı:herkese selamlar.Bi sorum olacaktı cevaplarsanız sevinirim.Ben 3yıllık sistemde okuyorum,4. dönem sınavına girdim,tahminen 130 kredi olacak bu sınavla.15 civarı kredim eksik kalıyor.Ek sınav açılırsa kredimi tamamlarım.Ancak dönemim 5 olmuyo.Kredimi tamamladığım halde mezun olamaz mıyım?(DÖNEMDEN DOLAYI)Ocak ta sınava girersem dönemim 5 olur.Ama o zaman da bizi 4 yıllığa mı geçirecekler?Şimdiden teşekkür ederim.

Benim durumumda aynı seninki gibi.

Toplam dönemim 4, mayıs sınavıyla birlikte toplam kredimde 127 civarı olacak. bizler ek sınavla mezun olabiliyoruz ancak ek sınava girebilmek için toplam dönemin 5 olması gerekiyor. umarım bu seneki ek sınavda bu dönem şartını kaldırırlar,yoksa bizler ek sınava giremezsek mezun olamıyoruz ve 4 yıllık sisteme geçiriliyoruz, böylece 192 kredi ve 8 dönem okuma şartı sırtımıza yüklenecek.

Bu gerçekten haksızlık.. ve bir çok 3 yıllık öğrencisi bu durumda umarım buna bir çözüm bulunur. bu mağduriyet için bir konu açmıştım, orada gerekli adresleri mail fax ve tel numaralarını yazdık, dilekçe mail ve fax ile sesimizi duyurmaya çalışıyoruz..

Konunun linki burada istersen bir göz at, faydası olabilir -> http://www.aciklise.net/Forum/viewtopic ... 74&start=0

“Kendinizi Tanıtın” sayfasına dön