SENEYE 3. DÖNEM SINAVI AĞUSTOSTA YAPILACAK !!

Her Konuda Tartışabilirsiniz
emrahk
Onursal Üye

SENEYE 3. DÖNEM SINAVI AĞUSTOSTA YAPILACAK !!

Mesaj gönderen emrahk » 18 Haz 2009, 09:55

Arkadaşlar maol internet sitesinde 2009-2010 iş takvimi açıklanmı ve seneye 1. ve 2. dönem sınavları eskiden olduğu gibi aynı aylarda yapılacak 3. dönem sınavıda ağustosta yapılacak ve ek sınavların genelde ağustosta yapılması gösteriyor ki bir dahaki yıldan sonra ek sınav yapılmama olasılığı çok yüksek..

..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

Kullanıcı avatarı
Bal10cuk
Uzman Doktor

Re: SENEYE 3. DÖNEM SINAVI AĞUSTOSTA YAPILACAK !!

Mesaj gönderen Bal10cuk » 18 Haz 2009, 11:55

yaaa inanmıyorum yaaaa böyle şey olur mu seneye biz öss ye girecez öss sınavı açıklandıktan tercihler yaptıktan sonra mı yapacaklar sınavı düpedüz saçmalık itiraz etmemiz lazım ne bu yaaa

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 18 Haz 2009, 12:03

Bal10cuk kesinlikle haklısın böyle olunca o 3. sınav hakkının pek anlamı kalmıyor mezun olmak için ağustosta yapılcak bu sınava gircek öğrencilerin öss hayalleri 2011'e kalacak bunlardan biride benim zaten hiç şaşırmadım bu meb bizim için neyin hayırlısını yaptı ki. :oops:
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

Rally
Acemi

Mesaj gönderen Rally » 18 Haz 2009, 15:33

Geleceğimizle oynamayı oldukça iyi biliyorlar böyle saçma bir iş takvimi görmedim 3. sınavın yapıldığı tarihe bak kafayı yememek elde değil

MuRaT_KS
Doktor

Mesaj gönderen MuRaT_KS » 18 Haz 2009, 15:47

iyide arkadaşlar ek sınavı nasıl bir tarihe bekliyordunuz. ikinci dönem sınavından 1 hafta sonraya mı?
Bir Sevda İse Hayatı Anlamlı Kılan, Daha Sesli Söyle KONYASPOR ULAN..!

Fays
Uzman Doktor

Mesaj gönderen Fays » 18 Haz 2009, 15:53

Çok şey beklemeyin arkadaşlar. beklentilerinizi düşürün biraz.. geçen senelerde ek sınavlar da ağustos ayında yapılırdı. şimdi ek sınav yerine 3 sınav uygulamasına geçildi ve 3. dönem sınavı da ağustos da olacak. gayet mâkul bence.. keşke 3 sınav uygulamasına bu yıl geçilseydi, bu sene ek sınav yapsalar bari..

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 18 Haz 2009, 17:12

İnanın bana 3.sınav yerine 3 kere sınava girip muaf olma koşulunu 2'ye indirseler ve her dönem seçeceğimiz kredi miktarını bikaç puan artırsalardı eminin herkesin daha çok işine yarayacaktı..

Mustafa Kemal Atatürk

cantona
Yardımcı Asistan

Mesaj gönderen cantona » 18 Haz 2009, 17:32

bende size katılıyorum takvim belirlenirken öss yi hiç hesaplamamışlar bile.
bu düzenlemeyle tek amaçları öğrencilerin liseyi erken bitirmelerini sağlamak olmuş.

Kullanıcı avatarı
fatihsaki9
Doktor

Mesaj gönderen fatihsaki9 » 18 Haz 2009, 18:00

Bence senede 3 kez sınava girme fikri gerçekten çok güzel oldu.Erken mevzun olmak isteyen benim gibi arkadaşlar mevzuniyet için 3. sınava girerek,erken mevzuniyet yolunda büyük bir adım atacaklarına inanıyorum...

Kullanıcı avatarı
fatihsaki9
Doktor

Mesaj gönderen fatihsaki9 » 18 Haz 2009, 18:03

cantona yazdı:bende size katılıyorum takvim belirlenirken öss yi hiç hesaplamamışlar bile.
bu düzenlemeyle tek amaçları öğrencilerin liseyi erken bitirmelerini sağlamak olmuş.
Dediklerinde haklısın arkadaşım ama bu bir gerçekki Türkiye'deki eğitim sisteminde yapılacak ve alınacak kararlar sadece bir grup(örnek:öss ye gircekler) için yapılmaz genel anlamda herkezi ilgilendirecek kararlar alınır...Bunu ben değil eğtim sistemi söylüyor sakın yanlış anlama.

Kullanıcı avatarı
Bal10cuk
Uzman Doktor

Mesaj gönderen Bal10cuk » 18 Haz 2009, 21:41

3 kredi yüzünden kazandıgım üniye mi gidemeyecegim :(

Kullanıcı avatarı
Bal10cuk
Uzman Doktor

Mesaj gönderen Bal10cuk » 18 Haz 2009, 21:56

yaaa ben daha dün dersaneye yazıldım öss için ne olacak şimdi ek sınav yapmazlarsa ki yapsalar hangi ay yaparlar üni kayıtları başladıgında mı :(
8 eylülde açıklanacakmış ek sınav yapsalar nolurrr off çıldırıcam yaaa zaten birsürü engelleri aşıp bu günlere geldim şimdi bunlar engel oluyor bana :(
Fays yazdı:Çok şey beklemeyin arkadaşlar. beklentilerinizi düşürün biraz.. geçen senelerde ek sınavlar da ağustos ayında yapılırdı. şimdi ek sınav yerine 3 sınav uygulamasına geçildi ve 3. dönem sınavı da ağustos da olacak. gayet mâkul bence.. keşke 3 sınav uygulamasına bu yıl geçilseydi, bu sene ek sınav yapsalar bari..

mezuniyet için dönemi tuttuğu halde az bir kredi eksiği olanlara olanak sağlamalılar 3 yıllıklar için iki kere üst üste ek sınav yapıldı öyle değil mi?
MuRaT_KS yazdı:iyide arkadaşlar ek sınavı nasıl bir tarihe bekliyordunuz. ikinci dönem sınavından 1 hafta sonraya mı?
ek sınav değil 3. sınav demek istedin heralde en azından eylül de ek sınav yapılacak şekilde ayarlansaydı :( nisan ayında 2. sınav temmuz gibi 3. sınav olsaydı ağustos sonuda ek sınav araya katılırdı şimdi ne oalcaz biz dönemi tutan öss girenlere yapılan sınav diye mail yollamışlar birde hani :(

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 18 Haz 2009, 22:04

1. sınav aralık 2. mart 3. haziran olabilirdi isteseler bir aksaklık olmadan yapılabilirdi..

Mustafa Kemal Atatürk

Kullanıcı avatarı
mihman_

Mesaj gönderen mihman_ » 18 Haz 2009, 23:10

Fays yazdı:Çok şey beklemeyin arkadaşlar. beklentilerinizi düşürün biraz.. geçen senelerde ek sınavlar da ağustos ayında yapılırdı. şimdi ek sınav yerine 3 sınav uygulamasına geçildi ve 3. dönem sınavı da ağustos da olacak. gayet mâkul bence.. keşke 3 sınav uygulamasına bu yıl geçilseydi, bu sene ek sınav yapsalar bari..
Bencede..

Kullanıcı avatarı
havva41
Yardımcı Uzman

Mesaj gönderen havva41 » 18 Haz 2009, 23:19

bence çok iyi oldu bu senede 3 dönem daha kısa zamanda bitiricez birde 30 krediden daha fazla ders seçebilseydik 30 kredi az...

“Tartışma Bölümü” sayfasına dön