Acik Lise Ingilizce Alan,Kredi vb Konular Hakkinda Sorular

İngilizce dersi hakkında sorularınızı, cevaplarınızı, bildiklerinizi paylaşabilirsiniz...
Malzware

Acik Lise Ingilizce Alan,Kredi vb Konular Hakkinda Sorular

Mesaj gönderen Malzware » 03 Kas 2009, 13:23

Merhaba arkadaslar,ben acik ogretim lisesine bu sene kayit oldum ve suan 2. siniftayim.Kayit olurken Ingilizce alan sectim ve kafam suanda birazcik karisik.
-Acaba hangi dersleri secmek zorundayim?
-Hangi dersler kac kredi?
-Toplam kac kredilik dersler secmek zorundayim?
-Sinavda hem normal Ingilizce hem Inglizce alan secebilirmiyim?
-Girmem gereken dersler,sinav oncesi internette yayinlanan sinav yeri ve zamani bilgilendirme formunda olacakmi?

Sorular size gereksiz ve aptalca geldiyse ozur dilerim,ancak suanda kafam karisik.Bildiklerimden emin degilim ve bilmediklerim var,biri bana yardimci olabilirse cok mutlu olurum.

yagmur
Uzman

Re: Acik Lise Ingilizce Alan,Kredi vb Konular Hakkinda Sorular

Mesaj gönderen yagmur » 03 Kas 2009, 19:21

ben yardımcı olmaya calısayım benimde alanım yabancı dil

toplamda 30 kredilik ders secebilirsin,zorunlu derslerinde hangi dersler var ise onların hepsinden sınava girmek zorundasın,öncelik olarak ortak ve alan derslerini secmelisin,eğer kredi eksiğin varsa secmeli derslerden istediğini secebilirsin,derslerin kredisi secerken yanında yazıyor,bende ingilizce alan dersi olduğu için kredisi 13 sende kactır bilmiyorum ama aynıdır heralde :S ingilizce alan dersin dısında secmeli ingilizce secebilirsin.Sınava nerde gireceğin hangi derslerden hangi oturumda gireceğin sınavlara kısa bir zmn kala internetten ögrenci girişi yaparak ögrenebilirsin.baska sorun varsa yardımcı olmaya calışırım :)
Resim

My Maraz
Uzman Doktor

Mesaj gönderen My Maraz » 03 Kas 2009, 19:56

yagmur yazdı:ben yardımcı olmaya calısayım benimde alanım yabancı dil

toplamda 30 kredilik ders secebilirsin,zorunlu derslerinde hangi dersler var ise onların hepsinden sınava girmek zorundasın,öncelik olarak ortak ve alan derslerini secmelisin,eğer kredi eksiğin varsa secmeli derslerden istediğini secebilirsin,derslerin kredisi secerken yanında yazıyor,bende ingilizce alan dersi olduğu için kredisi 13 sende kactır bilmiyorum ama aynıdır heralde :S ingilizce alan dersin dısında secmeli ingilizce secebilirsin.Sınava nerde gireceğin hangi derslerden hangi oturumda gireceğin sınavlara kısa bir zmn kala internetten ögrenci girişi yaparak ögrenebilirsin.baska sorun varsa yardımcı olmaya calışırım :)
çok uzun okuyamadım :mrgreen:
Yanmakta Güzeldir Bazen.
Yakan değerliyse..

Malzware

Mesaj gönderen Malzware » 03 Kas 2009, 20:02

Tesekkur ederim Yagmur.Bende gecen yillarin sinavlarini indirip calisirken SANAT TARIHI ve FIKIH testlerini cozmeye calistim :P olmayinca "bu ne ya" diyip buraya geldim,aydinlattigin icin sagol.

yagmur
Uzman

Mesaj gönderen yagmur » 03 Kas 2009, 20:23

rica ederim :wink:
Resim

Malzware

Mesaj gönderen Malzware » 03 Kas 2009, 20:38

Kusura bakmazsaniz bir sorum daha olacak. :oops: Ben suanda Onkayit durumundayim ve aol.meb.gov.tr'de su yaziyi buldum "Tasdikname ile kayıt olan (2092���.'li) öğrencilerimiz aktif hale geldikten ve ders seçme işlemini yaptıktan sonra kitaplarını alacaklardır." Ders secme islemi tam olarak ne zaman yapiliyor,girecegim ilk sinavdami,yoksa internet uzerindenmi? Sorularim icin kusura bakmayin cahil kaldim =(

yagmur
Uzman

Mesaj gönderen yagmur » 03 Kas 2009, 21:34

yok canım ne demek elimden geldiğince yardımcı olurum önemli değil,gecen sene benimde basımdan gecti bunlar :)

önkayıt ögrencisi olduğun için henüz ders secemezsin bikac güne yada haftaya aktif olursun snrm cünkü baya gec aktiflesiyo,aktiflestikten sonra durumun ögrenci girişinde yeni bölümler göreceksin ders secme felan yazıcak ondan sonra istediğin dersleri secebilirsin.her kayıt olduğunda yeniden ders sececeksin,derslerini sectikten sonra cıktısını alıp halkeğitimden kitaplarını alabilirsin :)
Resim

Malzware

Mesaj gönderen Malzware » 03 Kas 2009, 22:23

Cok tesekkur ederim,kafamdaki butun soru isaretlerini sildiniz. :D

yagmur
Uzman

Mesaj gönderen yagmur » 04 Kas 2009, 18:59

önemli değil,yardımcı olabildiysem ne güzel (:
Resim

DeathNote
Doktor

Mesaj gönderen DeathNote » 04 Kas 2009, 20:01

Hosgeldin (: Benimkide Aktifleşmesi Sıkıldım Artık İyice 2 Ay Sonra Falen Sınav . ;)
Nice Güzellere Baglandım Kaldım,
Ne Bir Vefa Gördüm Ne Fayda
Buldum..
Her Türlü İsteğim Topraktan Aldım,
Benim Sadık Yarim Kara topraktır!! > Âsık Veysel
<

Malzware

Mesaj gönderen Malzware » 25 Kas 2009, 20:19

Hmm,benim bir sorum daha cikti,kusura bakmazsaniz.Simdi ben yabanci dil alanini sectim,secerken yetkili kisi bana sadece Inglizce oldugunu soyledi (ben de secerken yabanci dil-inglizce) diye belirtmistim.Ogrencilik durumum su anda aktif ve ders secimi yapmam gerekiyor ancak orada "yabanci dil" diye belirtilen bir ders var ve bu sozcugun anlaminin genis olmasi beni endiselendirdi.Ben simdi Almanca ve Fransizca dillerinden de mi sinava girmek zorundayim?

diablo_57
Doktor

Mesaj gönderen diablo_57 » 25 Kas 2009, 20:28

Malzware yazdı:Hmm,benim bir sorum daha cikti,kusura bakmazsaniz.Simdi ben yabanci dil alanini sectim,secerken yetkili kisi bana sadece Inglizce oldugunu soyledi (ben de secerken yabanci dil-inglizce) diye belirtmistim.Ogrencilik durumum su anda aktif ve ders secimi yapmam gerekiyor ancak orada "yabanci dil" diye belirtilen bir ders var ve bu sozcugun anlaminin genis olmasi beni endiselendirdi.Ben simdi Almanca ve Fransizca dillerinden de mi sinava girmek zorundayim?

bence var çünkü sde ingilizce olsaydı diğer bolumlerdede var bence almanca veya fransızca vardır aol siteden araştır istersen

Malzware

Mesaj gönderen Malzware » 25 Kas 2009, 20:33

Arastirdim ama bulamadim,burada tecrubeli kisilere danisayim dedim,simdi fark ettim yabanci dil ve 2.yabanci dil var yabanci dil=inglizce 2. yabanci dil=almanca-fransizca galiba.

Neyse simdi anladim "yabanci dil-alan" yazan inglizce,ama simdi yeni bir sorum var,ben ortak ve zorunlu dersler konusunu arastirdim ancak kafamda hala sorular var.Ben ilk donem ortak derslerin hepsini secmek zorundamiyim?

diablo_57
Doktor

Mesaj gönderen diablo_57 » 26 Kas 2009, 08:48

30 kredıye kadar ortak + alan seçmek zorundasın

Malzware

Mesaj gönderen Malzware » 26 Kas 2009, 13:38

Tsk ederim,2 tane ortak geometri var,sinavda ne yapacagim bilemiyorum :roll: calisabilecegim kadar calisicam artik.

“İngilizce” sayfasına dön