Askerlik ertelemesi hakkında karışık bir durum :S

Her Konuda Tartışabilirsiniz
keremaciroglu
Acemi

Askerlik ertelemesi hakkında karışık bir durum :S

Mesaj gönderen keremaciroglu » 26 Oca 2010, 14:49

Arkadaşlar benim 2010 da askerlık yoklamam var . 2011 de ise askerlık . bende 2011 de mezun olacagım . tahmını olarak mayıstakı sınavda . öss ye de kayıt yaptırabılecegım ancak askerlıgıme denk gelıyor hem mezunıyetım hem öss . ve acıklıselıye tecıl hakkı yok . fakat sozlu olark mazeret bıldırsem kabul etmezler mı ? öss ye gireceğim sonucta ve son senem olacak .en azından 1 sene tecil yapmazlar mı ? cok kötü denk geldi açıkçası :S Bu konuda bilgisi veya deneyımı olan arkadaslar yardım ederlerse sevinirim...

ckurt
Uzman Doktor

Re: Askerlik ertelemesi hakkında karışık bir durum :S

Mesaj gönderen ckurt » 26 Oca 2010, 22:04

yaptırırsın takma kafaya............

NewAqePrince
Uzman

Mesaj gönderen NewAqePrince » 26 Oca 2010, 22:26

Ya askerlığı zaten 2 sene erteleyemıyormusun ısteyınce?

keremaciroglu
Acemi

Mesaj gönderen keremaciroglu » 27 Oca 2010, 00:21

ah bi bilsem... herkes farklı bıseler soluyo

±. /\/\ukØØ.±
Acemi

Mesaj gönderen ±. /\/\ukØØ.± » 27 Oca 2010, 00:27

Bİraz araştırdım umarım işine yarar.Sen yinede bakarsın sağ sola kolay gele

ÖSS’ye girecekler ne yapmalı?

Öncelikle şunu belirtmeliyim ki doğum yılınız ile içinde bulunduğunuz yılın farkı 20 ise askerlik çağına gelmişsiniz demektir. Askerlik işlemleri için 20 yaşına girmeniz, yani doğum tarihinizi beklemezler. Örneğin 06/07/1988 doğumlu bir yükümlü 01 Ocak 2008 tarihi itibariyle askerlik işlemi yaptırabilir. Bu konuda dikkatli olun. Askerlik çağına girdiğiniz yıl ÖSS’ye giriyor olmanız askerlik şubesi açısından bir önem arz etmiyor. Bu nedenle durumunuzu belirtir bir dilekçe ile size en yakın askerlik şubesine durumunuzu belirtmeniz gerekiyor. Aksi halde ÖSS’ye giremeden asker yolcusu olursunuz. Sonra ÖSS’ye kışlada girmek zorunda kalabilirsiniz.

tecil için gerekli belgeler

1.
En son mezun olduğunuz okulun diploma aslı ve fotokopisi
2.
12 adet vesikalık resim (son altı ayda çekilmiş olmalı)
3.
Varsa sürücü belgeniz
4.
TC kimlik numarasının olduğu, kimlik üzerindeki resmin size benzediği ve yıpranmamış bir nüfus cüzdanı (resme benzemiyorsanız kimliğinizi değiştirin, yoksa işleminiz yapılmayabilir)
Bak Da İbret Al Yere DÜŞen YapraĞa,o Da Senİn Gİbİ YÜksekten Bakardi TopraĞa

keremaciroglu
Acemi

Mesaj gönderen keremaciroglu » 27 Oca 2010, 00:36

bunu bende nette gormustum yınede sagol arastırman ıcın ancak oss ye basvurdugumuzda o kayıt belgesını gonderdıgım gun bana öss ye grebılecegıme dair belge verecekler mı hemen ? ki bende tecil için kullanayım . bıldıgım kadarıyla o eve gelıyor ve ben onun gelmesını beklerken askerlık sevkı gelırse gıremem öss ye

±. /\/\ukØØ.±
Acemi

Mesaj gönderen ±. /\/\ukØØ.± » 27 Oca 2010, 00:47

İlk olarak senin öss ye girmen için bir engel yoksa ÖSS kaydını yaptırırsın. Dediğim gibi bir sorun yoksa şubeye gidip hemen aşşagıdaki belgeleri sunacaksın ki erteleme yapılsın şubeye gidipte össye gircem demene gerek yok ve bildiğim kadarıyla senın 2 yada 3 yıl erteleme hakkın war.

1.En son mezun olduğunuz okulun diploma aslı ve fotokopisi
2.12 adet vesikalık resim (son altı ayda çekilmiş olmalı)
3.Varsa sürücü belgeniz
4.TC kimlik numarasının olduğu, kimlik üzerindeki resmin size benzediği ve yıpranmamış bir nüfus cüzdanı (resme benzemiyorsanız kimliğinizi değiştirin, yoksa işleminiz yapılmayabilir)
Bak Da İbret Al Yere DÜŞen YapraĞa,o Da Senİn Gİbİ YÜksekten Bakardi TopraĞa

keremaciroglu
Acemi

Mesaj gönderen keremaciroglu » 27 Oca 2010, 20:32

Umarım dediğin gibi tecil oluyodur . tam öss ve mezuniyet yılında askere gitmek bi facia olur benim için...

infinitemadness1
Acemi

Mesaj gönderen infinitemadness1 » 29 Oca 2010, 01:59

keremaciroglu yazdı:Arkadaşlar benim 2010 da askerlık yoklamam var . 2011 de ise askerlık . bende 2011 de mezun olacagım . tahmını olarak mayıstakı sınavda . öss ye de kayıt yaptırabılecegım ancak askerlıgıme denk gelıyor hem mezunıyetım hem öss . ve acıklıselıye tecıl hakkı yok . fakat sozlu olark mazeret bıldırsem kabul etmezler mı ? öss ye gireceğim sonucta ve son senem olacak .en azından 1 sene tecil yapmazlar mı ? cok kötü denk geldi açıkçası :S Bu konuda bilgisi veya deneyımı olan arkadaslar yardım ederlerse sevinirim...

ya arkadaş aynı sorun bendede var...bende YGS sınavına girebilicem ama 2010 yılında askerlik yoklamam var ve 2011 yılında askere gidicem bende seninle aynı durumdayım...en erken 2010 mayıs en geç 2011 ocakta okulu bitiriyorum askerlik ertelemesi için son gün ise 31 ekim 2010 ne yapmam gerekiyo yada siz neler yaptınız ? 01.04.1991 doğumluyum... ne yapmam lazım???

infinitemadness1
Acemi

Mesaj gönderen infinitemadness1 » 29 Oca 2010, 02:08

±. /\/\ukØØ.± yazdı:İlk olarak senin öss ye girmen için bir engel yoksa ÖSS kaydını yaptırırsın. Dediğim gibi bir sorun yoksa şubeye gidip hemen aşşagıdaki belgeleri sunacaksın ki erteleme yapılsın şubeye gidipte össye gircem demene gerek yok ve bildiğim kadarıyla senın 2 yada 3 yıl erteleme hakkın war.

1.En son mezun olduğunuz okulun diploma aslı ve fotokopisi
2.12 adet vesikalık resim (son altı ayda çekilmiş olmalı)
3.Varsa sürücü belgeniz
4.TC kimlik numarasının olduğu, kimlik üzerindeki resmin size benzediği ve yıpranmamış bir nüfus cüzdanı (resme benzemiyorsanız kimliğinizi değiştirin, yoksa işleminiz yapılmayabilir)

siz bunu yazmışsınız ama yukarıdaki arkadaşla durumlarımız aynı şuan lise okuyoruz bu sizin yazdığınız liseden mezun olanlar için değil mi?

yukarıda yazan arkadaşla benim durumum aynı ben 01.04.1991 doğumluyum şimdiden tecil ettirmemmi gerekiyor ? 4 yıllık aöl sosyal bilimler okuyorum şuan 5.dönemim 102 kredim var 2010 yılında yoklama 2011 mayıs gibi askere gidicekmisim tecil ettirmem için ne yapmam lazım... YGS sınavına girebilicem ama 2010 yılında askerlik yoklamam var ve 2011 yılında askere gidicem en erken 2010 mayıs en geç 2011 ocakta okulu bitiriyorum askerlik ertelemesi için son gün ise 31 ekim 2010 ne yapmam gerekiyo yada siz neler yaptınız ? 01.04.1991 doğumluyum... ne yapmam lazım???

keremaciroglu
Acemi

Mesaj gönderen keremaciroglu » 29 Oca 2010, 12:09

senin durumun bende iyimiş yine öss ye girecekler için büyük sıkıntı yok ben bu sene öss yede giremeyecegımden yoklamaya gtmek zorundayım ama sen gidince öss ye girecegini söylersin onlarda erteliceklerdir tahminimce . benim durumumda tahmın ettıgım kadar kötu degılmıs sanırım . tecil cok zor olmuyor diye duyumlar alıyorum . yani bunu dert etmemize gerek yok sanırım.

infinitemadness1
Acemi

Mesaj gönderen infinitemadness1 » 30 Oca 2010, 12:19

keremaciroglu yazdı:senin durumun bende iyimiş yine öss ye girecekler için büyük sıkıntı yok ben bu sene öss yede giremeyecegımden yoklamaya gtmek zorundayım ama sen gidince öss ye girecegini söylersin onlarda erteliceklerdir tahminimce . benim durumumda tahmın ettıgım kadar kötu degılmıs sanırım . tecil cok zor olmuyor diye duyumlar alıyorum . yani bunu dert etmemize gerek yok sanırım.

ya zaten durumlarımız aynı sadece ben bu sene YGS sınavına girebiliyorum aynı zamanda mezun olucaz...umarım tecil ettirebiliriz...keşke kesin bi cevap olsa

bide YGS sınavına girişte önemli olan toplam dönemmiş toplam dönemi 6 nın üstünde olan sınava girebiliyomuş...

keremaciroglu
Acemi

Mesaj gönderen keremaciroglu » 30 Oca 2010, 14:51

bide YGS sınavına girişte önemli olan toplam dönemmiş toplam dönemi 6 nın üstünde olan sınava girebiliyomuş...[/quote]
o nasıl oluyor ki benım toplam donemım 8 ancak sene sonu mezun olamıyorum hepsınden gecsem bıle . bu durumda nasıl gırebılırım kı.. bende toplam donem kadar kedi de onemlı.ve zorunlu derslerın bıtıp bıtmeyecegı.

infinitemadness1
Acemi

Mesaj gönderen infinitemadness1 » 30 Oca 2010, 16:00

keremaciroglu yazdı:bide YGS sınavına girişte önemli olan toplam dönemmiş toplam dönemi 6 nın üstünde olan sınava girebiliyomuş...
o nasıl oluyor ki benım toplam donemım 8 ancak sene sonu mezun olamıyorum hepsınden gecsem bıle . bu durumda nasıl gırebılırım kı.. bende toplam donem kadar kedi de onemlı.ve zorunlu derslerın bıtıp bıtmeyecegı.[/quote]

YGS sınavına giriş hakkın var...ama kazansan bile gidemezsin bende aynı durumdayım 2011 ocak ayında biticek benim okulumda...askerlik tecil için bi neden olur diye söyledim

bu konuda kesinde bi bilgi yokki tecil ettirebilicekmiyiz?

keremaciroglu
Acemi

Mesaj gönderen keremaciroglu » 30 Oca 2010, 16:27

tecil ettiririz ya o pek sorun olmz bence mılyonlarca asker adayı var ulkede biz 2-3 sene ertelesekte orduda sorun cıkmaz heralde :D cok sukur o konuda ulkemızın sıkıntısı olmadıgından ve egıtıme destek verdıgınden kolayca hallolacaktır dıye umuyorm

“Tartışma Bölümü” sayfasına dön