Üniversite İçin Dershane Şart Mı?

Her Konuda Tartışabilirsiniz
Kilitli
JoKeR
Doçent

Üniversite İçin Dershane Şart Mı?

Mesaj gönderen JoKeR » 16 Ağu 2010, 14:57

Geçen sene dershaneye gittim. Bu sene de son sınıf oldum. Sizce üniversite için dershane şart mı? MAlum Açık Lise derslerini de tek başımıza çalışıyoruz...

Dershane kaydımı sildirmeyi düşünüyorum bu sene için. Olmadı Matematik'ten özel ders alırım.

Fikirlerinizi alayım arkadaşlar.... ??? Özellikle mezunlardan...

baris_60
Uzman

Re: Üniversite İçin Dershane Şart Mı?

Mesaj gönderen baris_60 » 16 Ağu 2010, 15:29

Adam akıllı bir üniversite istiyorsan şart bence kardeşim. Özelliklede bizim gibi açıktan okuyanlara malum kimse anlatmıyor dersleri
Fen liseli değilizki umudumuz olsun,Anadolu liseli değilizki havamız olsun,Biz Açık liseliyiz Allah yardımcımız olsun :)

serenity
Doktor

Mesaj gönderen serenity » 16 Ağu 2010, 16:14

sayılsalsan evet, değilsen şart değil, yabancı dilsin sanırım bence hiç gerek yok :)

JoKeR
Doçent

Mesaj gönderen JoKeR » 16 Ağu 2010, 16:33

Yabancı dilim evet ;)

Feza
Yardımcı Uzman

Mesaj gönderen Feza » 16 Ağu 2010, 17:51

Herkesin kapasitesi bir olmaz ama yeni sınav sistemi herkesin alanına göre sınavlara girebileceği bir sistem olduğu için güzel,ilk sınav,yani YGS ise bu sene için genel olarak kolaydı ama seneye nasıl olur bilemeyiz,çok çalışırsan bence o parayı dershaneye vermeye değmez,yalnızca matematikten ders alabilirsin,yok ben illa deshaneye gitmek istiyorum diyorsan orası ayrı tabi.
Bir de yabancı dilde İngilizce tercih etmek istiyorsan,üstüne bir de istanbul falan istiyorsan,YDS yeni adıyla LYS-5 sınavında çok başarılı olman gerekiyor,mesela 80 sorudan en az 70 net gibi, :P çünkü DİL-1 puan türünde bu sınavın %80'i YGS'nin de %20'si alınıyor,tabi İstanbul yine de çok zor.İstanbul olsa iyi olur ama şehir farketmez diyorsan ve yalnızca yabancı dil için dershaneye gideceğim diyorsan git derim ama onun dışında YGS'de,ortalama bir öğrenciysen üstesinden gelirsin gibime geliyor.YGS deneme sınavlarından 350+ alabiliyorsan kendini tamamen yabancı dile vermelisin...
Ama yok ben illa İstanbul istiyorum diyorsan,dershane gerek + çok çalışman gerek çoook... :wink: Biz yabancı diliz ama bize ek-puan gelmiyor maalesef... :(
Mesafeler gözyaşlarıyla doldurulamaz...

NewAqePrince
Uzman

Mesaj gönderen NewAqePrince » 21 Ağu 2010, 22:55

Ben şart olduğuna ınanıyorum. Şayet açıkoğretımden okuduğumuz ıcın senınde belırttığın gıbı ders gormuyoruz sadece kitaptan okuyoruz okuyoruz okuyoruz.Okuyarak bı yere kadar... Elbet ınsanın aklından uçup gıdıyor bılgıler... Matematıkten %100 şart zaten... Mattan ozel ders alıym ondan alıym bundan alıym dıcene bı dershaneye git hepsını gör en iyisi...;)

murat_05
Çırak

Mesaj gönderen murat_05 » 22 Ağu 2010, 00:05

Ben bu sene ygs ye ve lys ye girdim. Son bir ay kala çalışmaya başladım. Ben de dershane şart diye düşünerek sınava birbuçuk ay kala dershaneye kayıt oldum. Toplam derse gittiğim gün 6-7'yi geçmez. Çünkü dershanede dersler çok yavaş işliyor.(genelleme olmasın.kalan zamana ve bana göre) Benim evde bir saatte virgülüne ünlemine kadar öğreneceğim bir konu orada 2 günde işleniyordu.. Beni inanılmaz şekilde yavaşlatıyordu ve oldukça sıkıcıydı.. Sonuçta verdiğim para boşa gitti..Ama dershaneye yıl boyunca giden arkadaşlarımın bir çoğundan daha yüksek puanlar aldım.Hemde o bir ay haricinde yıllardır hiçbir dersle ilgim alakam olmadığı halde..
Söylemek istediğim şey kendi başınıza düzenli çalışabilecek iradeye sahipseniz dershaneye giderek sadece kendinizi kısıtlarsınız.Artık eskisi gibi değil internetle beraber her türlü imkan parmaklarımızın ucunda.Bunları azimle yerli yerinde değerlendirebilirseniz on tane dershaneye giderek yapamayacağınız başarıyı tek başınıza çalışarak elde edebilirsiniz.Birazda kişilik meselesi.kimi okuyarak öğrenir, kimi dinleyerek, kimi yazarak.. Ben bu deneyimimle hayatım boyunca hiçbir konuda dershaneye gitmem, tavsiye etmem
Okul / Alan - Bölüm : AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ - 4 YILLIK / YABANCI DİL
Öğrencilik Durumu : AKTİF
Toplam Dönemi : 10 AOL'de Okuduğu Dönem : 10
Toplam Kredi : 232 Alan Kredi : 94

Kullanıcı avatarı
Senanur
Forum Moderatörü

Mesaj gönderen Senanur » 23 Eyl 2011, 14:48

İstanbulda Açık Lise dersleri veren bir dershane var. İsmi İlayda Açık Lise Dershanesi. Çok yakında Ankara, İzmir, Bursa ve Antalya illerinde yeni şube açacaklarmış. Bu dershaneye 3 sene önce yazıldım. Onların sayesinde Açık Liseyi 2.5 senede bitirip, Yine aynı dershanenin sadece Açık Lise Öğrencileri için açtıği Üniversite hazırlık kursuna yazılarak hayalimdeki İstediğim bir Üniversiteyi kazandım. Şitdetle Tavsiye ederim.
İlayda Açık Lise Dershanesi http://www.ilayda.com.tr
Tel: (0212) 531 45 89 - 525 22 33

Kilitli

“Tartışma Bölümü” sayfasına dön