2011 MEZUNİYET KREDİSİ TAMAMLAMA SINAVI YAPILACAK MI?

Yükseköğretim / YKS (TYT, AYT, YDT) Hakkında Herşey
enur

2011 MEZUNİYET KREDİSİ TAMAMLAMA SINAVI YAPILACAK MI?

Mesaj gönderen enur » 11 Eki 2010, 22:04

merhaba arkadaşlar..
sözel bölümdeyim 6 dönemim toplam 90 kredim var alan kredimse 34..
bu sene 12 kredilik ek sınav olduğu takdirde mezunum inş ama kafamı kurcalayan şey bu sene ünv. sınavına girebilicek miyim? ve beni ünv sınavına alacaklarmı bu şartlarda..
ne zaman belli oluyo ek sınav olacağı çünkü bu sene dershaneye yazılmayı düşünüyorum ünv için.. yani kesin sonuç öğrenemicek miyim ben? ek sınav yapılacak mı yapılmıcak mı bilen var mı arkadaşlar..

piyanist

Re: 2011 MEZUNİYET KREDİSİ TAMAMLAMA SINAVI YAPILACAK MI?

Mesaj gönderen piyanist » 12 Eki 2010, 02:33

iyi geceler dostum bende sana sorsam ben yenı kayıt yaptırdım.
bir dönemde kac sınava gırebiliyoruz.
2,5 yıllık zamanda nasıl mezun olunabiliyor..

adaasu
Doktor

Mesaj gönderen adaasu » 12 Eki 2010, 15:56

ben söyleyeyim 18 yaşından büyükler 2,5 yıllık zamanda mezun olabiliyor normalde 2 sınav yapılıyorken artık birde herkes için ek sınavla toplam 3 oluyor buda 90 krediye denk geliyor.eğer girdiğin her sınavda başarılı olursan diğerlerinden daha erken bitirebilirsin ayrıca istek üzerine ek sınavlar da yapılıyor ankara da böyleliklee erken mezun oluyorsun..
zeytin siyahıydı ZEYD'in gözleri....

adaasu
Doktor

Mesaj gönderen adaasu » 12 Eki 2010, 16:00

enur yazdı:merhaba arkadaşlar..
bu sene 12 kredilik ek sınav olduğu takdirde mezunum inş ama kafamı kurcalayan şey bu sene ünv. sınavına girebilicek miyim? ve beni ünv sınavına alacaklarmı bu şartlarda..
ne zaman belli oluyo ek sınav olacağı çünkü bu sene dershaneye yazılmayı düşünüyorum ünv için.. yani kesin sonuç öğrenemicek miyim ben? ek sınav yapılacak mı yapılmıcak mı bilen var mı arkadaşlar..
bir senede 3 sınav yapılıyor ya eğer dönemin 8 kredinde tamamlanıyorsa bu üç sınav sonunda o sene üni.sınavına girebilirsin. yani sınava girmek için mezun olmuş olmak gerekmiyor ,olabilecek olmak gerekiyor :)

enur

Mesaj gönderen enur » 12 Eki 2010, 22:50

adaasu yazdı:
bir senede 3 sınav yapılıyor ya eğer dönemin 8 kredinde tamamlanıyorsa bu üç sınav sonunda o sene üni.sınavına girebilirsin. yani sınava girmek için mezun olmuş olmak gerekmiyor ,olabilecek olmak gerekiyor :)

Arkadaşım sağolun dediğiniz şeyi ben de biliyorum da asıl sorum şu 3. dönem sonrası 2010 da yapıldığı gibi 2011 de de 12 kredilik sınav yapılacak mı..

Kullanıcı avatarı
ursula
Acemi

Mesaj gönderen ursula » 13 Eki 2010, 00:00

enur, bu sene o sınav için bir dolu mail attık, talebe göre yapıyorlar. tapılacaksa bile 3. sınavdan 1 ay sonra falan açıklanıyor.

enur

Mesaj gönderen enur » 13 Eki 2010, 12:59

ursula yazdı:enur, bu sene o sınav için bir dolu mail attık, talebe göre yapıyorlar. tapılacaksa bile 3. sınavdan 1 ay sonra falan açıklanıyor.
Şimdiden yapılacak mı yapılmıcak mı belli olsa da biz de bi yıl daha kaybetmesek yaa bu sene en iyisi ygs ve lys ye girmemek...:(:(

peki nereye mail atıcaz.. talep artması bakımından..

Kullanıcı avatarı
gülbeyaz
Doçent

Mesaj gönderen gülbeyaz » 13 Eki 2010, 16:47

enur yazdı:
ursula yazdı:enur, bu sene o sınav için bir dolu mail attık, talebe göre yapıyorlar. tapılacaksa bile 3. sınavdan 1 ay sonra falan açıklanıyor.
Şimdiden yapılacak mı yapılmıcak mı belli olsa da biz de bi yıl daha kaybetmesek yaa bu sene en iyisi ygs ve lys ye girmemek...:(:(

peki nereye mail atıcaz.. talep artması bakımından..
kesin yapılır merak etme ben de bu sene mezun olcam eksiğim yok ama olabilir ama her sene yaptılarına göre bu senede kesin yaparlar boşuna bir sene kaybetme hazırlan ygs sınavına

adaasu
Doktor

Mesaj gönderen adaasu » 13 Eki 2010, 17:41

enur yazdı:
adaasu yazdı:

Arkadaşım sağolun dediğiniz şeyi ben de biliyorum da asıl sorum şu 3. dönem sonrası 2010 da yapıldığı gibi 2011 de de 12 kredilik sınav yapılacak mı..
bence de yapılır arkadaşım merak etme sen hazırlan sınava.mailleride çağrı merkezine atıyoruz aol nin ana sayfasında görürsünüz

enur

Mesaj gönderen enur » 13 Eki 2010, 22:21

O zaman derhal ders çalışmaya başlıyorum..Arkadaşlar sınav yapılacağını varsaymak bile harika inş önümüzde ki yıl bu sıralar üniversiteli olurumm... :wink:

blackeagle
Çırak

Mesaj gönderen blackeagle » 14 Eki 2010, 01:27

Sizlere zaten çok hak tanındı sınav ocak ayında yapılıcak büyük ihtimal umuda kapılmayın arkadaşlar

oktayteymur

Mesaj gönderen oktayteymur » 15 Eki 2010, 21:55

... ARKADAŞLARR BEN DE SİZİN GİBİ BU SORUNUN CEVABINI ÇOK MERAK ETTİM. AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ OKUYANLAR TABİİKİDE ÜNİVERSİTE SINAVLARINA GİREBİLİYORLAR. YALNIZZZ BÖYLE KULAKTAN DOLMA BİLGİLERE SAKIN GÜVENMEYN. HER SENE ANKARA Bİ AÇIKLAMA YAPIYOR. ŞU ŞU ŞARTLARI SAĞLAYANLAR ÜNİVERİSTE SINAVLARINA GİREBİLİR DİYEE. EĞER ŞARTLARA UYGUN İSENİZZ ZATEN BAŞVURUNUZ GERÇEKLEŞİYORR. SİZE TAVSİYEM EN KISA ZAMANDA MEZNİYET BİLGİLERİNİZİ ALINIZ. ANKKARANIN ÇAĞRI MERKEZİNDEN BU BİLGİLERİ TEMİN EDEBİLRİSİNİZZ. HERKEZE 2011 YILINDA BOL ŞANS VE BAŞARILAR DİLERİMMM.

enur

Mesaj gönderen enur » 17 Eki 2010, 00:59

oktayteymur yazdı:... ARKADAŞLARR BEN DE SİZİN GİBİ BU SORUNUN CEVABINI ÇOK MERAK ETTİM. AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ OKUYANLAR TABİİKİDE ÜNİVERSİTE SINAVLARINA GİREBİLİYORLAR. YALNIZZZ BÖYLE KULAKTAN DOLMA BİLGİLERE SAKIN GÜVENMEYN. HER SENE ANKARA Bİ AÇIKLAMA YAPIYOR. ŞU ŞU ŞARTLARI SAĞLAYANLAR ÜNİVERİSTE SINAVLARINA GİREBİLİR DİYEE. EĞER ŞARTLARA UYGUN İSENİZZ ZATEN BAŞVURUNUZ GERÇEKLEŞİYORR. SİZE TAVSİYEM EN KISA ZAMANDA MEZNİYET BİLGİLERİNİZİ ALINIZ. ANKKARANIN ÇAĞRI MERKEZİNDEN BU BİLGİLERİ TEMİN EDEBİLRİSİNİZZ. HERKEZE 2011 YILINDA BOL ŞANS VE BAŞARILAR DİLERİMMM.
arkadaşım dediğiniz mezuniyet bilgilerini nereden alıcam..
ben de aöl çağrı merkezini aradıysam da net bilgi vermediler..
yardımcı olabilirseniz sevinirim..

eagle67
Uzman Doktor

Mesaj gönderen eagle67 » 17 Eki 2010, 13:28

Ders seçebilelim de mezuniyet kusur kalsın be :evil:
ALTYAPISINDA -DÜRÜSTLÜK - OLMAYAN HER EYLEM, BAŞARISIZLIKLA SONUÇLANIR.
FATİH VOLKAN YENİTÜRK.

oktayteymur

Mesaj gönderen oktayteymur » 17 Eki 2010, 18:13

sen bana sööyleee kredi bilgilerini söliym sana mezuniyt şartlarını. meslk mi okuyosun yoksaa düz falan mı dönemini yazz . kredilerini yazzzzz.

“Yükseköğretim / YKS (TYT, AYT, YDT)” sayfasına dön