Diploma Hakkında

Her Konuda Tartışabilirsiniz
Darbaz34
Çırak

Diploma Hakkında

Mesaj gönderen Darbaz34 » 13 Mar 2011, 01:08

İnşallah önümüzdeki mayıs ayında giricegim sınavda mezun olucam 10 kredi eksigim var bu sene ygs yede giricem askerligi ygs başvuru kagıdıyla kasım ayına kadar uzattım.
Sorum mesela mayıstaki sınavın sonuçları haziranda açıklandıgında diplomayı en geç ne zaman alırım askeriyeye götürücem bir prüz çıkmasın diye veya sonuçlar açıklanır açıklanmaz 1 hafta içinde çıkma belgesi alabilirmiyim ve bu belge diploma yerini tutarmı.

sonbahar
Doktor

Re: Diploma Hakkında

Mesaj gönderen sonbahar » 14 Mar 2011, 08:35

ben sana kendimden örnek vereyim.15-16 ocakta sınava girdim.18 şubatta açıklandı.1 hafta sonra 25 şubat gibi öğrenci bilgilerimde mezun yazdı.şu an mezun durumdadır diye kağıt alabilirim.ama bugün 14 mart ve diplomalar hala verilmedi.
O Şimdi Üniversiteli

Strong[e]r^

Mesaj gönderen Strong[e]r^ » 14 Mar 2011, 11:19

one.flower yazdı:ben sana kendimden örnek vereyim.15-16 ocakta sınava girdim.18 şubatta açıklandı.1 hafta sonra 25 şubat gibi öğrenci bilgilerimde mezun yazdı.şu an mezun durumdadır diye kağıt alabilirim.ama bugün 14 mart ve diplomalar hala verilmedi.
Kardeşim bende mezunum şuanda. Diploma bilgileri kısmımda aynen şöyle yazıyor bende hala diplomamı alamadım.

Çıkma Belgesi Aldı mı? : HAYIR
Diploma Basıldı mı? : HAYIR
Diploma No :
Diploma Notu : 69,32
Mezuniyet Donemi : 2010-1 Diploma Tarihi : 17.01.2011
Diploma Nerede ? :
Diploma Defteri Nerede ? : ANKARA-ÇANKAYA
Gönderilen Tarih :

Senin diploma bilgilerin nasıl acaba?
Diploma Basıldı mı? : EVET
Mezuniyet Donemi : 2010-1

Asrım zenan
Doktor

Mesaj gönderen Asrım zenan » 14 Mar 2011, 17:42

4 gün sonra 1 ay olucak..
Ne zaman alıcaz bu diplomaları..

Açık Öğretim Lisesinden mezun olarak diploma almaya hak kazanan öğrencilerimizin diplomaları, sınav sonuçları açıklandıktan 2-4 ay sonra öğrencilerin belirttiği adres illerinde bulunan Merkez Halk Eğitim Merkezi (ASO) Müdürlüğüne gönderilmektedir.

Diyor....Yani 2 - 4 ay arası beklicez..püf:S

Bende adını haykıracak bir nefes çığlık bile olsa..Susar mıydım sen giderken ardından çığlık çığlığa.Bende kollarından tutacak az biraz cesaret olsa.Bırakır mıydım sence seni ömrüm boyunca ..

sonbahar
Doktor

Mesaj gönderen sonbahar » 14 Mar 2011, 18:16

Strong[e]r^ yazdı:
one.flower yazdı:ben sana kendimden örnek vereyim.15-16 ocakta sınava girdim.18 şubatta açıklandı.1 hafta sonra 25 şubat gibi öğrenci bilgilerimde mezun yazdı.şu an mezun durumdadır diye kağıt alabilirim.ama bugün 14 mart ve diplomalar hala verilmedi.
Kardeşim bende mezunum şuanda. Diploma bilgileri kısmımda aynen şöyle yazıyor bende hala diplomamı alamadım.

Çıkma Belgesi Aldı mı? : HAYIR
Diploma Basıldı mı? : HAYIR
Diploma No :
Mezuniyet Donemi : 2010-1 Diploma Tarihi : 17.01.2011
Diploma Nerede ? :
Diploma Defteri Nerede ? : ANKARA-ÇANKAYA
Gönderilen Tarih :

Senin diploma bilgilerin nasıl acaba?
benimde diploma ilgilerimde aynen böyle yazıyor.aöl yi aradım mart nisan gibi dediler.kayıt yenileme bitince sıra bize gelir heralde öyle umut ediyorum.
O Şimdi Üniversiteli

burakk
Yardımcı Asistan

Mesaj gönderen burakk » 14 Mar 2011, 20:33

Nisanın son haftası yada mayıs başında alabileceksiniz arkadaşlar diplomalarınızı bağlı bulunduğunuz ildeki koordinatör halk eğitim merkezinden. ocak mezunları için söylediğim geçerli.

Daha 1 - 1.5 ay bekleyeceksiniz.

Okul / Bölüm : AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ / SOSYAL BİLİMLER 4 YILLIK
AOL KREDİ : 194
AOL Alan Kredi : 92
Mezuniyet Dönemi : 27 Eylül 2010
Diploma Notu : 78,32

Asrım zenan
Doktor

Mesaj gönderen Asrım zenan » 14 Mar 2011, 20:59

burakk yazdı:Nisanın son haftası yada mayıs başında alabileceksiniz arkadaşlar diplomalarınızı bağlı bulunduğunuz ildeki koordinatör halk eğitim merkezinden. ocak mezunları için söylediğim geçerli.

Daha 1 - 1.5 ay bekleyeceksiniz.

Bunca yıl bekledik sabrettik..
Biraz daha beklicez napalım:)

Bende adını haykıracak bir nefes çığlık bile olsa..Susar mıydım sen giderken ardından çığlık çığlığa.Bende kollarından tutacak az biraz cesaret olsa.Bırakır mıydım sence seni ömrüm boyunca ..

sonbahar
Doktor

Mesaj gönderen sonbahar » 14 Mar 2011, 21:49

çok geç veriyorlar ya.ocak ayında kpss tercihi yapamadım bu yüzden.bari mayıs alımlarına yetişse.diploma olmayınca alımlara başvuruda yapamıyorum.
O Şimdi Üniversiteli

simaymine
Acemi

Mesaj gönderen simaymine » 16 Mar 2011, 12:28

arkadaslar bende mayıs sınavıyla mezun olcam hazıranda basvurcam korkuorm unıye kayıt yaptıramam dıploma gelmez dıye gelırmı sızde ne kadar surede gelır

sonbahar
Doktor

Mesaj gönderen sonbahar » 16 Mar 2011, 14:20

o zamana kadar çoktan gelir senin diploma.mayıstan sonra ağustos ayında bir sınav yapıyorlar,eylüldede ek sınav yapıyorlar o diplomaları dahi yetiştiriyorlar.
O Şimdi Üniversiteli

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 16 Mar 2011, 14:51

Zaten diploma eline ulaşmasa bile üniversiteler kayıt için geçici çıkma belgesinide kabul ediyor, sonra diploma eline geçince okula teslim ediyorsun...
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

onurkeskin
Çırak

Mesaj gönderen onurkeskin » 21 Mar 2011, 16:37

arkadaşlar benim askerlik sorunum var. normalde mayıs ayında askere gidiyorum. ama ocak ayında mezun oldum. askerliği tecil ettirecem. mayıs ayına kadar askeriyeye diplomamı götürmem gerekiyor . o zamana kadar diploma elime ulşamazsa ne yapacaağım

aslan38
Acemi

Mesaj gönderen aslan38 » 22 Mar 2011, 18:14

arkadaşlar dün ben aöl telefon açtım nisan sonuna gelir diyolar ama bu bence haksızlık bize dedikleri mart sonu dediler ama 1 ay daha attılar bende şikayet edecem.

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 23 Mar 2011, 07:51

:o Ooo benim yüzyüze eğitim haziranda bitip mezun oluyorum. Benip diploma Kasımda gelir artık...
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

Asrım zenan
Doktor

Mesaj gönderen Asrım zenan » 28 Mar 2011, 11:27

Arkadaşlar bende ..mezun durumu yazıyordu şimdi..
DİPLOMA NOSU ALMIŞ GENEL LİSE ÖĞRENCİLERİ. yazıyor..
Bu ne anlama geldiğini bilen varmı?

“Tartışma Bölümü” sayfasına dön