LYS kayıtları

Her Konuda Tartışabilirsiniz
Kullanıcı avatarı
gülbeyaz
Doçent

LYS kayıtları

Mesaj gönderen gülbeyaz » 29 Nis 2011, 09:02

Lys kayıtları için ne yapmamız gerekiyor bankaya para yatırmak yeterlimi yoksa tekrar okula gidip ordan mı kayıt yaptıracağız?

Asrım zenan
Doktor

Re: LYS kayıtları

Mesaj gönderen Asrım zenan » 29 Nis 2011, 09:15

Aynı ygs gibi bununda kayıtı..
Bankaya para yatırılcak..Gene sınav yeri tercihi yapcaz..
İnternet veya bir Başvuru merkezndende yapılabilir..

Bende adını haykıracak bir nefes çığlık bile olsa..Susar mıydım sen giderken ardından çığlık çığlığa.Bende kollarından tutacak az biraz cesaret olsa.Bırakır mıydım sence seni ömrüm boyunca ..

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 29 Nis 2011, 10:55

LYS'ye girmeye hak kazanan herkesi tebrik ederim. Abi adam gibi kitapçık basıp vermiyorlar ki ne yapacağımızı anlayalım. İnternette yayınladılar ama açıp okuyasım gelmiyor başvuru klavuzunu. Yani ne adrese sonuç yollamak ne kitapçık basmak yok bunlardan tasarruf yapıyorlar. Ama her LYS sınavı başı bizden 20'şer lira almayı biliyorlar...
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

Kullanıcı avatarı
gülbeyaz
Doçent

Mesaj gönderen gülbeyaz » 29 Nis 2011, 11:39

emrahk yazdı:LYS'ye girmeye hak kazanan herkesi tebrik ederim. Abi adam gibi kitapçık basıp vermiyorlar ki ne yapacağımızı anlayalım. İnternette yayınladılar ama açıp okuyasım gelmiyor başvuru klavuzunu. Yani ne adrese sonuç yollamak ne kitapçık basmak yok bunlardan tasarruf yapıyorlar. Ama her LYS sınavı başı bizden 20'şer lira almayı biliyorlar...
ben kendim uğraşmayacağım paraları yatırıp direk okula gideceğim onlar yapsınlar kaydımı :)

Kullanıcı avatarı
naside
Doktor
İletişim:

Mesaj gönderen naside » 29 Nis 2011, 14:04

Ya benim kafam karma karışık kayıtlar başladı bile :(
sosyal bilimler okudum hangi LYS ye Kayıt olacağımı bilmiyorum bana yardım edebilecek olan var mı ? :(:(
'Burada öğretmen yok, öğrenci yok, lider yok, yol gösterici yok, efendi yok, kurtarıcı yok.Kendiniz için öğretmensiniz ve öğrencisiniz; efendi, yol gösterici, lider sizsiniz.
Siz her şeysiniz!..
www.bahcekayakoyu.com

Artık AÖF li ;)

Yakzan
Uzman

Mesaj gönderen Yakzan » 29 Nis 2011, 16:15

LYS 3 ve 4'ü seçeceksin...
Düşünmeden konuşmanın cezası, konuştuktan sonra düşünmeye mahkum olmaktır. (Hz.Ali a.s)
Öğrencilik Durumu:Mezun
Diploma Notu:63,28

Kullanıcı avatarı
naside
Doktor
İletişim:

Mesaj gönderen naside » 30 Nis 2011, 18:13

teşekkür ederim peki ama neden 2 tane lys sınavı? tekinden girsem edebiyat-coğrafya lys4 oluyo sanırım yetmez mi?
ne yararı olucak bana?
'Burada öğretmen yok, öğrenci yok, lider yok, yol gösterici yok, efendi yok, kurtarıcı yok.Kendiniz için öğretmensiniz ve öğrencisiniz; efendi, yol gösterici, lider sizsiniz.
Siz her şeysiniz!..
www.bahcekayakoyu.com

Artık AÖF li ;)

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 01 May 2011, 06:15

Meslek Lisesi İnşaat Bölümünde okuduğum için alan içi olan inşaat mühendiliği veya yapı öğretmenliği için LYS-1 ve LYS-2 seçmem gerekecek, Allah aşkına Matematik, Geometri, Fenden oluşan bu soruları Meslek Liseliler (hele öğretmensiz okuyan Açık Liseliler) nasıl çözecek? Bu ülkede vicdanı olup bunu düşünebilecek bir yetkili bulunmaz mı? Ben yıllarca İnşaat bölümü okuyacağım ama üniversitede bu alana ben değil düz liseli olanlar gidecek. Sözel için LYS-3 ve LYS-4 seçsem bana katsayı uygulanacak.. YA SABIRR..
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

Kullanıcı avatarı
naside
Doktor
İletişim:

Mesaj gönderen naside » 01 May 2011, 14:42

emrahk yazdı:Meslek Lisesi İnşaat Bölümünde okuduğum için alan içi olan inşaat mühendiliği veya yapı öğretmenliği için LYS-1 ve LYS-2 seçmem gerekecek, Allah aşkına Matematik, Geometri, Fenden oluşan bu soruları Meslek Liseliler (hele öğretmensiz okuyan Açık Liseliler) nasıl çözecek? Bu ülkede vicdanı olup bunu düşünebilecek bir yetkili bulunmaz mı? Ben yıllarca İnşaat bölümü okuyacağım ama üniversitede bu alana ben değil düz liseli olanlar gidecek. Sözel için LYS-3 ve LYS-4 seçsem bana katsayı uygulanacak.. YA SABIRR..
Allah yardımcın olsun çok haklı konuşmuşsun.. :( herşey neden bu kadar zor bizim için bilmiyorum ki..
Siz her şeysiniz!..
www.bahcekayakoyu.com

Artık AÖF li ;)

Kullanıcı avatarı
naside
Doktor
İletişim:

Mesaj gönderen naside » 01 May 2011, 15:48

İnternetten lys başvurusu nereden ve nasıl yapılıyor?
bilen varsa tam adresini verebilir mi ?
Siz her şeysiniz!..
www.bahcekayakoyu.com

Artık AÖF li ;)

Kullanıcı avatarı
gülbeyaz
Doçent

Mesaj gönderen gülbeyaz » 01 May 2011, 16:31

naside yazdı:İnternetten lys başvurusu nereden ve nasıl yapılıyor?
parayı yatırdıktan sonra ais ösym sayfasında bireysel başvuruyu seçiyorsun ama bence gidip bir okulda yaptırmak daha mantıklı kendi başına sorun falan çıkar kötü olur

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 02 May 2011, 07:53

naside yazdı:
emrahk yazdı:Meslek Lisesi İnşaat Bölümünde okuduğum için alan içi olan inşaat mühendiliği veya yapı öğretmenliği için LYS-1 ve LYS-2 seçmem gerekecek, Allah aşkına Matematik, Geometri, Fenden oluşan bu soruları Meslek Liseliler (hele öğretmensiz okuyan Açık Liseliler) nasıl çözecek? Bu ülkede vicdanı olup bunu düşünebilecek bir yetkili bulunmaz mı? Ben yıllarca İnşaat bölümü okuyacağım ama üniversitede bu alana ben değil düz liseli olanlar gidecek. Sözel için LYS-3 ve LYS-4 seçsem bana katsayı uygulanacak.. YA SABIRR..
Allah yardımcın olsun çok haklı konuşmuşsun.. :( herşey neden bu kadar zor bizim için bilmiyorum ki..
Amin. Allah hepimize yardımcı olsun...

Mustafa Kemal Atatürk

Kullanıcı avatarı
naside
Doktor
İletişim:

Mesaj gönderen naside » 02 May 2011, 14:19

gülbeyaz yazdı:
naside yazdı:İnternetten lys başvurusu nereden ve nasıl yapılıyor?
parayı yatırdıktan sonra ais ösym sayfasında bireysel başvuruyu seçiyorsun ama bence gidip bir okulda yaptırmak daha mantıklı kendi başına sorun falan çıkar kötü olur
çok teşekkür ederim...Allah yar ve yardımcımız olsun inşallah..
Siz her şeysiniz!..
www.bahcekayakoyu.com

Artık AÖF li ;)

Kullanıcı avatarı
gülbeyaz
Doçent

Mesaj gönderen gülbeyaz » 02 May 2011, 16:40

bugün akbanka parayı yatırdım yarında okula gidip kaydımı yaptırırım.Sonrada gidip kendime LYS kitapları almam lazım lazımda sizce hangi yayınların kitaplarını almalıyım özellikle tarih için önerileriniz varsa mutlu olurum.

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 02 May 2011, 17:00

Gülbeyaz, bankaya para yatırırken hangi LYS sınavı için para yatırdığını söyledin mi, yoksa bunu sormuyorlar mı? Birde evde kendimizin başvuru yapması çok kolay okullara gidip sıra beklemeye değmez bence, aday işlemlerinden T.C kimlik no ve şifreyle girince yandaki kısımdan tıpkı YGS için 2011-ÖSYS seçtiğimiz gibi bu sefer 2011-LYS seçiyoruz gerisi çok kolay geliyor zaten...

Mustafa Kemal Atatürk

“Tartışma Bölümü” sayfasına dön