Genel kültür bölümü

Yükseköğretim / YKS (TYT, AYT, YDT) Hakkında Herşey
Süpernova
Çırak

Genel kültür bölümü

Mesaj gönderen Süpernova » 01 Tem 2011, 17:52

Arkadaşlar bi sorum olucak genel kültür bölümü seçen kişilerin artık ortak kredi sorunu diye birşey olmıyacakmı? Yani ortak krediyi 80 yapmak zorunda değilmiyiz benmi yanlış anladım acaba? Sadece toplam kazanılan kredinin 192 veya üzerimi olması gerekiyor?

Süpernova
Çırak

Re: Genel kültür bölümü

Mesaj gönderen Süpernova » 04 Tem 2011, 19:39

Bilen yokmu ?

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 04 Tem 2011, 21:29

Aslında bu konuda AÖL net bir açıklama yapmamış. Mesela artık zorunlu dersler bölümünde ders kalsa da mezun olabilirsiniz denmiyor. Bunu Çağrı Merkezine sormak en doğrusu...
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

assolist
Yardımcı Uzman

Mesaj gönderen assolist » 21 Tem 2011, 08:49

Süpernova yazdı:Arkadaşlar bi sorum olucak genel kültür bölümü seçen kişilerin artık ortak kredi sorunu diye birşey olmıyacakmı? Yani ortak krediyi 80 yapmak zorunda değilmiyiz benmi yanlış anladım acaba? Sadece toplam kazanılan kredinin 192 veya üzerimi olması gerekiyor?
Ortak krediyi 80 yapmak zorunda değiliz evet ama tüm zorunlu derslerden geçmek yada muaf olmak zorundayız dil ve anlatım hariç.
Şöyle ki önceki sisteme göre ortak kredi 80'i bulmamışsa,mecburen muaf olunan dersler tekrar seçilmek zorunda kalınıyordu 80'i tamamlamak için.Artık böyle bir şart yok.

“Yükseköğretim / YKS (TYT, AYT, YDT)” sayfasına dön