Genel Kültür Alanı Benim İçin Önemli Lütfen Bi Bakın

Forumumuzda yer almayan konu ve başlıkları burada oluşturabilirsiniz.

kilecra
Yardımcı Uzman

Genel Kültür Alanı Benim İçin Önemli Lütfen Bi Bakın

Mesaj gönderen kilecra » 31 Ağu 2011, 00:57

Arkadaşlar Soracağım Konuda Beni Aydınlatmanızı Rica Ediyorum...

Genel Kültür Alanında Okuyan Biri... Mezuniyeti Yaklaşmışsa Buna Ramen Bu Alanı Değişip Sosyal Bilimlere Geçmelimi... Genelde ora tercih ediliyor... Genel Kültür Alanının Bana avantajları nelerdir... Ünvde Sözel 2 den Sınava girebiliyormu Sözel 2deki Meslekleri Seçebiliyormu Yani Mezuniyete Yaklaşmış Olsada Yinede Genel Kültürden Sosyalbilimleremi geç diyorsunuz ? Bu genel Kültürün Dez Avantajları nedir ya ?

emrahk
Onursal Üye

Re: Genel Kültür Alanı Benim İçin Önemli Lütfen Bi Bakın

Mesaj gönderen emrahk » 31 Ağu 2011, 12:49

kilecra yazdı:Arkadaşlar Soracağım Konuda Beni Aydınlatmanızı Rica Ediyorum...

Genel Kültür Alanında Okuyan Biri... Mezuniyeti Yaklaşmışsa Buna Ramen Bu Alanı Değişip Sosyal Bilimlere Geçmelimi... Genelde ora tercih ediliyor... Genel Kültür Alanının Bana avantajları nelerdir... Ünvde Sözel 2 den Sınava girebiliyormu Sözel 2deki Meslekleri Seçebiliyormu Yani Mezuniyete Yaklaşmış Olsada Yinede Genel Kültürden Sosyalbilimleremi geç diyorsunuz ? Bu genel Kültürün Dez Avantajları nedir ya ?
Kesinlikle geçmemeli!

Üniversite sınavlarında, Sosyal Bilimler ve Genel Kültür aynı statüde yani sözel olarak geçer. Eğer Sosyal Bilimler'e geçersen, birçok yeni ders eklenecek zorunlu derslerine, hatta Genel Kültür'de aldığın kredilerde azalma bile olabilir. Bu yüzden bitirmesi en kolay bölüm olan Genel Kültür'de kalıp mezun olmanda, üniversite sınavına böyle çalışmanda fayda var...
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

kilecra
Yardımcı Uzman

Mesaj gönderen kilecra » 01 Eyl 2011, 01:36

Bi Soru Daha Sorabilirmiyim ... Seçtiğimiz Derslerdeki Hangi Ünitelerden Sorumlu Olucaz... Bunu Nerden Öğrenicez Kime Sorucaz ... Nerden Bilicez Hangi Ünitelerden Sorumlu Olduğumuzu ?

Kullanıcı avatarı
kripton
Onursal Üye

Mesaj gönderen kripton » 03 Eyl 2011, 12:36

açıköğretimde 8 dönem var. Kitaplar 1-2-3-4-5-6-7-8 olarak numaralı zaten. Sen hangi dersi seçmişsen ( mesela matematik-1 ) sana verilen matematik-1 kitabının tamamından sorumlusun o dönem. Kitabın üzerinde 1-2 ya da 5-6 yazıyorsa senin dönemin neyse sadece o bölüme çalışıyorsun. Bazen de örgün eğitim kitabı verebiliyorlar. Mesela benim coğrafya kitabım örgün lise 3 kitabı. Normal liselerin 1 dönemi açıklisenin 2 dönemine denk. Ben lise 3 kitabının ilk yarısına 5. dönemde çalıştım. Diğer yarısına da 6. dönem çalışacağım. Konuları ise bu linkten takip edeceksin dönemine göre

http://egitek.meb.gov.tr/aok/Aok_Kitapl ... ar_Aol.htm
Resim

“Yeni Forum Konuları Oluşturun” sayfasına dön