Çok yeniyim AOL de Yardımedermiziniz?

Diğer Dersleriniz hakkında sorularınızı, bildiklerinizi sorunlarınızı, paylaşabilirsiniz...
Kullanıcı avatarı
esraaah
Çırak

Çok yeniyim AOL de Yardımedermiziniz?

Mesaj gönderen esraaah » 09 Eyl 2011, 19:57

merhabalar ben bu sene kayd oldum lise 3ün sonundan tasdikname aldım.( konservtuvar lisesinde okuyodum)
lise 1 lise 2 geçtim hiiiiiç dersim YOK ama lise 3 de sadece dil anladım ve edebiyattan kaldım. kredimi hesapladım 102 kredim var.

Şimdi dumum bu size sorumlarım ise;
1- tam 90 krediye ihtiyacım var bu alınabilir mi ?bir sene içinde yani 2012 de mevzun olurmuyum?( 3 sınav da 91 yim 3 sınav hakkım var umarım bu 4 olur eylul sınavı da oluyo ya)
2- öss ye girebilrmiyim bu sene hakkım var mı? ( ona göre dershaneye gittcem)
3- alan secekmiyim? alansız malansız bişey dediler bu konu nasıl olucak?
4- yabancı dil ağırlıklı seçebilirmiyim? Almanca mesela almancam çok çok iyi en hızlı o şekilde toplarım cunki kredi.
5- Lise 1 de ortak dersler aldım herşey grodum ve gectım hata ortalamım 69.43 ( iyi yani) Lise 2 de de 4 saat mat gordum. onuda geçtim ama Lise 3 de Mat görmedim. AOL de ( lise son 4 yani yada 7-8 donem nasıl adlandırıyosanız artık) Matematik dersi secmem gerekcek mi? TANRIM:S:S lütfen bunu soyeyın.
Yoksa o seçtiğin alanamı bağlı.. ama o alansız olursa nasıl olcak..

aaaaaaaaaayyy ne olur bana bir deyi verin yaa icime darallar geliyor. benim bu Liseyi bu sene bitiemem lazım.
öpenzii

herşey güzel olacak! olmalı

Yns
Uzman

Re: Çok yeniyim AOL de Yardımedermiziniz?

Mesaj gönderen Yns » 10 Eyl 2011, 06:39

Şu sorularını tek bir konuda toplarsan çok daha iyi olur.O zaman hepsine cevap verebilirim.
Resim

Kanadının altına sığınacak bir kuş arayan eskimiş saçak gibiyim sensiz,
Ya da bütün balinaların kıyıya vurup intihar ettiği bir deniz...

Kullanıcı avatarı
esraaah
Çırak

Mesaj gönderen esraaah » 10 Eyl 2011, 10:13

benim kafam okadar bassa :)) zaten.. neyse :D

çok teşekkürler sayın profesor unvanli arkadaş bana bu konuda çok yarım etti
size de çok teşekkür ederim sağolun .

Saygılar

assolist
Yardımcı Uzman

Mesaj gönderen assolist » 10 Eyl 2011, 10:22

esraaah yazdı:merhabalar ben bu sene kayd oldum lise 3ün sonundan tasdikname aldım.( konservtuvar lisesinde okuyodum)
lise 1 lise 2 geçtim hiiiiiç dersim YOK ama lise 3 de sadece dil anladım ve edebiyattan kaldım. kredimi hesapladım 102 kredim var.

Şimdi dumum bu size sorumlarım ise;
1- tam 90 krediye ihtiyacım var bu alınabilir mi ?bir sene içinde yani 2012 de mevzun olurmuyum?( 3 sınav da 91 yim 3 sınav hakkım var umarım bu 4 olur eylul sınavı da oluyo ya)
2- öss ye girebilrmiyim bu sene hakkım var mı? ( ona göre dershaneye gittcem)
3- alan secekmiyim? alansız malansız bişey dediler bu konu nasıl olucak?
4- yabancı dil ağırlıklı seçebilirmiyim? Almanca mesela almancam çok çok iyi en hızlı o şekilde toplarım cunki kredi.
5- Lise 1 de ortak dersler aldım herşey grodum ve gectım hata ortalamım 69.43 ( iyi yani) Lise 2 de de 4 saat mat gordum. onuda geçtim ama Lise 3 de Mat görmedim. AOL de ( lise son 4 yani yada 7-8 donem nasıl adlandırıyosanız artık) Matematik dersi secmem gerekcek mi? TANRIM:S:S lütfen bunu soyeyın.
Yoksa o seçtiğin alanamı bağlı.. ama o alansız olursa nasıl olcak..
aaaaaaaaaayyy ne olur bana bir deyi verin yaa icime darallar geliyor. benim bu Liseyi bu sene bitiemem lazım.
öpenzii
1-tüm sınavlardan 30 tam kredi alırsanız kredinizde 102 olduğuna göre zorunlu yada sınavına girmediğiniz dersinizde kalmaz ise mezun olursunuz.
2-2012 YGS'ye girebilirsiniz bu şartlarda tabi ama hepsinden kesin 30'ar kredi almalısınız.1 kredi bile eksik alsanız sizi zora sokabilir.
3-Alan kaldırıldı.Yeni kayıt olanlar alan seçmiyorlarmış artık.
4-Seçmeli derslerden almanca seçebilirsiniz.
5-Evet görmediğiniz yada başarılı olamadığınız dersleri göreceksiniz tabii ama bunun en doğrusunu kayıt olup derslerinizi görünce öğrenebilirsiniz.Bu konuda yorumda bulunmak pek sağlıklı olmaz.

Kullanıcı avatarı
esraaah
Çırak

Mesaj gönderen esraaah » 10 Eyl 2011, 10:30

çook teşekkür ederiim yanıtınız için sağolun varolun:)
ama ben 7 donem den başlayacağım alan seçiyormuşum yani 3 ve altı seçmiyormuş
ama benim 80 alan kredis toplamam lazım bunu 3 sınav içiinde mı toplicam (konservatubar lisesinde alanım neydi bilmiyorum sanırım TM dim) ? ama ing de gordum yoksa gorduğum ing. sayılcakmi o kredilere?
aklım çok karışık.. benim napcam bilmedim. offf

bu sene biteydi şu lise

assolist
Yardımcı Uzman

Mesaj gönderen assolist » 10 Eyl 2011, 10:37

esraaah yazdı:çook teşekkür ederiim yanıtınız için sağolun varolun:)
ama ben 7 donem den başlayacağım alan seçiyormuşum yani 3 ve altı seçmiyormuş
ama benim 80 alan kredis toplamam lazım bunu 3 sınav içiinde mı toplicam (konservatubar lisesinde alanım neydi bilmiyorum sanırım TM dim) ? ama ing de gordum yoksa gorduğum ing. sayılcakmi o kredilere?
aklım çok karışık.. benim napcam bilmedim. offf

bu sene biteydi şu lise
7.dönemi görmemişim.Tabi alan en az 80 kredi olmak ile toplamda 192 kredi. Zorunlu ve alan derslerin hepsinden sınava girip ya başaracak yada muaf olacaksınız.3 sınav içinde bu şartların hepsi olurmu bilmiyorum.Gördüğünüz ve başarılı olduğunuz derslerin kredileri size başlangıçta verilecek olan kredinin içinde olacaktır.

kopernik
Çırak

Mesaj gönderen kopernik » 23 Haz 2013, 19:39

Kullanıcı avatarı
Doçent
Forum Moderatörü

Mesaj gönderen Doçent » 23 Haz 2013, 20:51

kopernik yazdı:http://www.konuanla.com/

şimdi reklamlar :mrgreen:
Hayat seni güldürmüyorsa espriyi anlamadın demektir.

“Diğer Dersler” sayfasına dön