sınıf geçme

Matematik dersi hakkında sorularınızı, cevaplarınızı, bildiklerinizi paylaşabilirsiniz...
emrahk
Onursal Üye

Re: sınıf geçme

Mesaj gönderen emrahk » 18 Eyl 2011, 07:59

Liselerde Eğitim-öğretim ya ders geçme (yani sınıf atlayarak) ya da kredili sistemle (yani AÖL gibi sınıf kavramı yok) olarak verilir. Dolayısıyla Açık Öğretim Lisesi'nde sınıf kavramı yok. Ulaşılması gereken 192 kredi var. Bunu bir yarışmada alman gereken 192 puan gibi düşün. Her etapta 30 puan almak için yarışırsın ve 192 puana ulaşınca yarışmayı kazanırsın. Yani her dönem 30 kredilik sınava gireceksin ve dersleri geçtikçe artarak 192'ye ulaşacaksın....

..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 18 Eyl 2011, 10:04

Sınıf olmadığı için kalmakta yok. Kredi biriktirme var. Örneğin 1 dönem 25 kredi alırsın, 2. dönem 28 kredi alırsın vs.. uzayıp gider ve birikip 192 krediye ulaşınca mezun olursun. İşte bu kaç yıl olur onu çalışma tempon gösterir....
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

Kullanıcı avatarı
Yağmur damlaları
Onursal Üye

Mesaj gönderen Yağmur damlaları » 18 Eyl 2011, 15:34

Açık lisenin normal okullarla bir ilgisi yok.Bir kaç haftaya aktifleşirsin.Sonrada ders seçip kitaplarını alırsın.Ders çalışma süresi 2 veya iki buçuk ay oluyor.Seçeceğin derleri belirlediysen internet üzerinden (http://egitek.meb.gov.tr/aok/Aok_Kitapl ... ar_Aol.htm) şimdiden çalışmaya başlayabilirsin.
Unutma!Yalnız başına beni yıkabilen tek kişi sensin.

Anneliğin mukaddesliği gece yarısı uyandığı uykudadır.

Deliyi adam edemeyiz ama adamı deli ederiz!

Dost acı söyleyen değil,acıyı tatlı dille söyleyebilendir!

Ya insana gül ver yada gülüver.

Kullanıcı avatarı
Yağmur damlaları
Onursal Üye

Mesaj gönderen Yağmur damlaları » 18 Eyl 2011, 18:34

Sen aktifleştikten sonra öğrenci sayfanda sana ders seçme ekranı gelecek.Oradan önce o dönemin zorunlu derslerini seçeceksin örneğin; matematik 1, dil ve anl. 1, din kültürü ve ahl. bil. 1 ....... zorunluları seçtikten sonra seçmeliler le kredini 30 a tamamlayacaksın. yani hem kendi dönemini hemde bir sonraki dönemin derslerinden seçebilirsin. Ama mat1 le mat 2 yi aynı dönemde seçmek yerine farklı dersleri seçmek çalışmak açısından daha kolay olur.Matematiği bir döneme sıkıştırmamış olursun iki dönemde rahat rahat verirsin.
İnşallah eksiksiz yardımcı olabilmişimdir..

Kullanıcı avatarı
Yağmur damlaları
Onursal Üye

Mesaj gönderen Yağmur damlaları » 19 Eyl 2011, 06:46

Kalma yok ama kredini tamamlayamazsan mezun olamazsın o kadar...

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 19 Eyl 2011, 08:08

Öğrenci girişi tahminen Ekim sonuna doğru açılır daha doğrusu durumun aktif olur. Tabi bu daha erken ve geçte olabilir, AÖL sistemi değişim içinde bu yüzden şaşırıyorum bazı şeylerine. Ama öğrenci numaranı ve şifreni girince hata veriyorsa ve bunu kastediyorsan şifreni kontrol et derim...

Mustafa Kemal Atatürk

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 19 Eyl 2011, 09:07

İlk kayıt yapanlara verilen şifre biraz karışık içinde ''artı-eksi'' gibi işaretler de var. Bunları düzgün girmek gerek.
En son emrahk tarafından 19 Eyl 2011, 09:10 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Mustafa Kemal Atatürk

“Matematik” sayfasına dön