Mezuniyeyt

Yükseköğretim / YKS (TYT, AYT, YDT) Hakkında Herşey
hSone

Mezuniyeyt

Mesaj gönderen hSone » 19 Eyl 2011, 20:41

Merhaba arkadaslar Kolay gelsin.
Ben 11 eylulde Yapılan ek sınav sonucu mezun oLdum..
OSS'e girmiştim herhangi bir yeri kazanamdım. 2 senelik direkt geçiş hakkım vardı herhangi bir tercihte yapmadım mezun olmadıgım için. işte bu 11 eyluldeki sınavdan sonra Ek tercihlerden yararlanacagım gününü bekliyorum..
Diploma bilgilerim:
Öğrencilik Durumu : MEZUN
Toplam Dönemi : 11 AOL'de Okuduğu Dönem : 9
Toplam Kredi : 252 Alan Kredi : 134
Yüz Yüze Eğitimi Tamamladı Mı? : EVET

Makine Bölümü Mezuyu
Mezuniyet Tarihi : 12/09/2011
Diploma Notu : 60,55

Diploma Notum sanırım biraz düşük geldi zor derslerde ancak bu kadar yapabildim.
Okuldan bana herhangi bir puan gelecekmi ikisinin toplam gelen puanının toplamımı bu diploma notu. bilmiyorum.

Üniverstede şansım ne durum'da yani yerleştirilirmiyim herhangi bir üni'e tahmin olarak .bilgi almak istiyorum tşk.

emrahk
Onursal Üye

Re: Mezuniyeyt

Mesaj gönderen emrahk » 19 Eyl 2011, 21:20

Merhaba, öncelikle mezuniyetini tebrik ederim. Ek yerleştirmelere kaldıysan şans biraz azalıyor. Çünkü ilk yerleştirmeyle kontenjanların çoğu doluyor ve ikinciye az bir açık kalıyor. Sınavsız geçişte diploma notuna ve yaşa bakarlar. Senin diploma notun orta diyebiliriz ve tercihlerinde iyi bir MYO olmasa da, daha az tercih edilenleri seçersen yerleşme şansın yükselir...
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

hSone

Mesaj gönderen hSone » 19 Eyl 2011, 21:33

Teşekkür ederim ilk tercihlerde tercih yapacaktım fakat. O sıra sınavda kötü geçmişti mezun olamayacagımı varsayıyordum Oyuzden tercih yapmadım keşke yapmasaymışım. Bu kontenjan dikkate alınmaksızın yerleştirilecektir vs. diyordu. Oda yüksekokul kazananlar içinmiş sanırım Sınavda. bizede denk gelse ne olurduki:) Oturdugum yerde Makine bölümü acılalı 2. yılına girdi bu sene işte orayı yazıcam. fakat diploma Notu biraz düşük oldu sanırım şansa alırlarsa artık. Çokta gitmek istiyorum inş hayırlısı olsun. artık 60 Diploma Notuna düşerse kontenjan acıgı şansa gireriz diye düşünüyorum o zaman

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 20 Eyl 2011, 11:22

hSone yazdı:Teşekkür ederim ilk tercihlerde tercih yapacaktım fakat. O sıra sınavda kötü geçmişti mezun olamayacagımı varsayıyordum Oyuzden tercih yapmadım keşke yapmasaymışım. Bu kontenjan dikkate alınmaksızın yerleştirilecektir vs. diyordu. Oda yüksekokul kazananlar içinmiş sanırım Sınavda. bizede denk gelse ne olurduki:) Oturdugum yerde Makine bölümü acılalı 2. yılına girdi bu sene işte orayı yazıcam. fakat diploma Notu biraz düşük oldu sanırım şansa alırlarsa artık. Çokta gitmek istiyorum inş hayırlısı olsun. artık 60 Diploma Notuna düşerse kontenjan acıgı şansa gireriz diye düşünüyorum o zaman
Kontenjana bakılmaksızın yerleşecekler yazısı şu yüzden yayınlandı. Örneğin bir öğrenci ÖSYS sınavlarına girdi ve bir üniversiteye yerleşti ama mezun değil. Ve ek sınav hakkı tanındı bu öğrenciye ama üniversite kayıtlarından sonra. Dolayısıyla bu öğrenci mezun olamadan kayıt yaptıramayacağı için başkasını yerine almasınlar diye, YÖK bu yazıyı yayınladı. Bu öğrencinin öğrencilik hakkı mezun olana kadar sürecek ve yerine ek yerleştimelerde başkasını alamazsınız demek için...

Keşke ilk tercihini yapsaydın, bu forumu takip etseydin o aralar birçok öğrenci mezun olmadan tercih yaptı. Neyse kısmet meselesi, sizin orda yeni açılan MYO'ya yerleşmen dileğiyle...
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

hSone

Mesaj gönderen hSone » 20 Eyl 2011, 18:10

inş yerleşebilirim cok zor bi ihtimal gibi duruyor belki kontenjanı coktan dolmuştur bile.. 2012'de direkt geçiş hakkım yok demi kalkacak mı bu

“Yükseköğretim / YKS (TYT, AYT, YDT)” sayfasına dön