Açık Öğretim Lisesi Sistemi Hakkında Genel Bilgiler

Yukarıdaki Başlıkların Dışında Kalan Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
Kullanıcı avatarı
hackerandkoch
Uzman Doktor
İletişim:

Re: Açık Öğretim Lisesi Sistemi Hakkında Genel Bilgiler

Mesaj gönderen hackerandkoch » 09 Haz 2012, 05:13

emrahk yazdı:
azim4232 yazdı:afedersiniz ama forumda istediğim konuyu bulamadım.Burdan yardım eden biri olur umarım.Sorum şu:
yurtdışında okumak istiyorum.AÖL nin diploma ve transkripti İngilizce olarak verme imkanı var mıdır.Yardımlarınız için teşekkürler.
Bu konuda ayrıntılı bilgi için Alo 147'yi veya AÖL'yi şu numaradan ararsanız bilgi edinebilirsiniz: 0 312 296 94 77
hocam santral gibisiniz :D

Resim
MEZUN
Bir insanın başına gelebilecek en kötü iki şey câhil bırakılmak ve aptal yaradılışlı olmaktır. Bunların ikisi de bir araya gelmişse bırak ipini gitsin.

sunrise71

Mesaj gönderen sunrise71 » 28 Haz 2012, 05:13

Bilgiler için teşekkürler..Ben lise 1 den terktim bu sene AÖL e kaydoldum..yazınızda 54 krediyle başlamış oluyorsunuz diyorsun benim sınavımda başarılı derslerimin kredisi 16 diyor toplam kredim de 86 ,hesaplamayı pek anlamadım ama :S

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 28 Haz 2012, 05:20

sunrise71 yazdı:Bilgiler için teşekkürler..Ben lise 1 den terktim bu sene AÖL e kaydoldum..yazınızda 54 krediyle başlamış oluyorsunuz diyorsun benim sınavımda başarılı derslerimin kredisi 16 diyor toplam kredim de 86 ,hesaplamayı pek anlamadım ama :S
54 kredi demişim evet, ama sana 70 gelmiş bu da normal bir rakam, demek ki her dersini geçmişsin. Ben eski sisteme göre ortalama 54 gelir demek istemiştim aslında. Şuan saydım da, lise 1'de full tüm dersleri geçenlerin toplam 70 kredisi oluyormuş. http://egitek.meb.gov.tr/aok/aol/ogretim.html

Sadece 1 AÖL sınavına girip 16 kredi kazanmışsın ayrıca. Böyle sınavlara girip, 192 krediye ulaşınca, "zorunlu dersler" ksımında ders kalmayınca ve dönemin de 8 ve üstünü bulunca mezun olacaksın...
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

sunrise71

Mesaj gönderen sunrise71 » 28 Haz 2012, 05:30

emrahk yazdı:
sunrise71 yazdı:Bilgiler için teşekkürler..Ben lise 1 den terktim bu sene AÖL e kaydoldum..yazınızda 54 krediyle başlamış oluyorsunuz diyorsun benim sınavımda başarılı derslerimin kredisi 16 diyor toplam kredim de 86 ,hesaplamayı pek anlamadım ama :S
54 kredi demişim evet, ama sana 70 gelmiş bu da normal bir rakam, demek ki her dersini geçmişsin. Ben eski sisteme göre ortalama 54 gelir demek istemiştim aslında. Şuan saydım da, lise 1'de full tüm dersleri geçenlerin toplam 70 kredisi oluyormuş. http://egitek.meb.gov.tr/aok/aol/ogretim.html

Sadece 1 AÖL sınavına girip 16 kredi kazanmışsın ayrıca. Böyle sınavlara girip, 192 krediye ulaşınca, "zorunlu dersler" ksımında ders kalmayınca ve dönemin de 8 ve üstünü bulunca mezun olacaksın...
Bir soru daha ..bu sınavda dil ve anl. 3 ü verdim şimdi 4 ü seçebilirim demi

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 28 Haz 2012, 05:33

Kayıt yenileme ile toplam dönemin 4 veya üzerinde olursa bu dersi seçebilirsin...
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

sunrise71

Mesaj gönderen sunrise71 » 28 Haz 2012, 05:35

çok teşekkürler....

mertyildirim

Mesaj gönderen mertyildirim » 11 Eyl 2012, 22:43

Ben Mesleki açık liseye gidiyorum 137 kredim var 30 alan kredim var mesleki açık lisedeki 2.senem olucak bu sene ama normal açık liseye geçersem daha çabuk bitirecegimi düşünüyorum açık liseye geçtigimde alan seçmem gerekiyor üniversitesiye gidicegim için ama alan kalktı diyorlar bu konuda pek bilgim yok şimdi ben alan seçsem 80 alan kredi toplamam gerekcekmi bir aydınlatırsanız beni çok sevinirim çok teşekkür ederim

fepaden

Mesaj gönderen fepaden » 15 Eyl 2012, 02:27

Okul / Alan - Bölüm : MESLEKİ AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ - 4 YILLIK / BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ ALANI
Öğrencilik Durumu : AKTİF
Toplam Dönemi : 13 AOL'de Okuduğu Dönem : 9
Toplam Kredi : 253 Alan Kredi : 135
Yüz Yüze Eğitimi Tamamladı Mı? : EVET
zorunlu 1 dersim kaldı arkadaşlar oda din kültürü ben mezun olurmuyum

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 16 Eyl 2012, 17:21

mertyildirim yazdı:Ben Mesleki açık liseye gidiyorum 137 kredim var 30 alan kredim var mesleki açık lisedeki 2.senem olucak bu sene ama normal açık liseye geçersem daha çabuk bitirecegimi düşünüyorum açık liseye geçtigimde alan seçmem gerekiyor üniversitesiye gidicegim için ama alan kalktı diyorlar bu konuda pek bilgim yok şimdi ben alan seçsem 80 alan kredi toplamam gerekcekmi bir aydınlatırsanız beni çok sevinirim çok teşekkür ederim
Artık alanlar dediğin gibi kalktı. Dolayısıyla düz liseye geçince "Alan Yok" oalrak alansız okuyacaksın. 80 alan kredisi biriktirme zorunluluğun olmayacak. Geçişinde 30 alan kredin silinecek ve geri kalan kredin AÖL'ye geçecek. Sonra zorunlu derslerini bitireceksin ve 192'ye ulaşmak için geri kalanları istediğin seçmeli dersi seçip tamamlayıp mezun olacaksın...
fepaden yazdı:Okul / Alan - Bölüm : MESLEKİ AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ - 4 YILLIK / BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ ALANI
Öğrencilik Durumu : AKTİF
Toplam Dönemi : 13 AOL'de Okuduğu Dönem : 9
Toplam Kredi : 253 Alan Kredi : 135
Yüz Yüze Eğitimi Tamamladı Mı? : EVET
zorunlu 1 dersim kaldı arkadaşlar oda din kültürü ben mezun olurmuyum
Kredin, dönemin tamam. Yüzyüze eğitimin de bitmiş. Din Kültürü'nü geçersen mezunsun...

Mustafa Kemal Atatürk

mertyildirim

Mesaj gönderen mertyildirim » 17 Eyl 2012, 19:32

Öncelikle çok teşekkür ederim peki Mesleki açık lisede bu sene 2nci senem olucak sizce devammı etmeliyim yoksa açık liseye mi geçmeliyim yani hangisinde daha erken bitirebilirim

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 23 Eyl 2012, 03:43

Eğer yüzyüze eğitime bir engel yoksa devam et derim. 11. sınıfsan, seneye 12 olur, stajını yapar mezun olabilirsin. MAÖL'ün kültür dersi (ortak) kredisi daha kolay birikiyor. 3. dönem 40 kredilik ders seçme hakkı olunca daha da avantajlı...

Mustafa Kemal Atatürk

mertyildirim

Mesaj gönderen mertyildirim » 23 Eyl 2012, 20:53

Bitirdiğimde 2 yıllık myo geçiş yapabilecekmiyim
En son mertyildirim tarafından 23 Eyl 2012, 22:01 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

mertyildirim

Mesaj gönderen mertyildirim » 23 Eyl 2012, 22:00

Birde açık meslek lisesinden mezun oldugum takdirde il dışındaki 2 yıllık üniversitelere geçiş yapabilirmiyim mesela istanbulda yaşamıyorum ama istanbuldaki herhangi bir üniversitenin 2yıllık meslek yüksek okuluna bölümümle ilgili yönetim bilişim sistemleri bölümüne sınavsız geçiş yapabilirmiyim

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 24 Eyl 2012, 01:42

mertyildirim yazdı:Birde açık meslek lisesinden mezun oldugum takdirde il dışındaki 2 yıllık üniversitelere geçiş yapabilirmiyim mesela istanbulda yaşamıyorum ama istanbuldaki herhangi bir üniversitenin 2yıllık meslek yüksek okuluna bölümümle ilgili yönetim bilişim sistemleri bölümüne sınavsız geçiş yapabilirmiyim
2 yıllık MYO'lara sınavsız geçiş hakkın var. Ama İstanbul'da örgün veya MAÖL farketmez endüstri meslek lisesi mezunlarının yerleşmesi çok zor. Vakıf üniversiteleri dışında İstanbul'daki sınavsız alan yüksekokullar genelde Anadolu Teknik Liselileri kabul ediyor. Ama Kocaeli Ünviersitesi gibi üniversiteler genelde her öğrenciyi kabul ediyor. Kısacası tercih yaparsın, illa ki kendi şehrindeki bir üniversitede okumak zorunluluğun yok. Gerçi genelde herkes okulum kendi oturduğum ilimde olsun der ama... :D

Mustafa Kemal Atatürk

mertyildirim

Mesaj gönderen mertyildirim » 25 Eyl 2012, 23:47

sanada çok soru sordum kardeşim kusura bakma son sorum ise üniversite sınavına giripte şansımı denemek istiyorum 4 yıllık üniversiteler için ama 4yıllıkları kazanamazsam 2 yıllıgı son tercihe koysamda 2 yıllıga geçiş yapabilirmiyim yani sınavsız geçiş ve sınavlı geçişi bir arada kullanabilirmiyim Birde ben Düzceliyim Ege meslek yüksekokuluna yada Çanakkale Çomü Meslek Yüksekokuluna sınavsız geçiş yapabilirmiyim?

“Diğer Konular Hakkında Sorularınız” sayfasına dön