Çalışma Metodu !

Her Konuda Tartışabilirsiniz
Stormbg359

Çalışma Metodu !

Mesaj gönderen Stormbg359 » 29 Eyl 2011, 14:51

Evet arkadaşlar yeni kayıt oldum bazı şeler şimdi aklıma gelmeye başladı 2009 örgün eğitim dışı kaldım ilk gitmedm kayıt oldum artık yaş 20 gelince bazı şeleri geçte olsa anlamaya başladım nese uzun lafın kısası sizden bir rica olucaktı.

Benim rica sınavlara nasıl çalışmayalım butun kitabı okuyarakmı yoksa tetsler çözerekmi bir çalışma metodu önerirseniz çok mutlu olucam ve cevablarınızı bekliyorum...

İyi Günler

İyi Forumlar...

Kullanıcı avatarı
Yağmur damlaları
Onursal Üye

Re: Çalışma Metodu !

Mesaj gönderen Yağmur damlaları » 29 Eyl 2011, 15:55

Hoş eldiniz öncelikle aramıza..
Ben size kendi çalışma yöntemimi anlatayım ve pratikten bir kaç birşey yazarak yardımcı olmaya çalışayım.

Önce kitapları okuyarak çalışıyorum ama konularda en önemli noktaları not ediyorum.Örnek olarak tarih dersinde ilk ve en leri not ediyorum, yani Falan padişah ilk şurayı fethetmiştir , en önemli seferi şudur.....gibi.Bunu çoğu derslerde uyguluyorum.Not tutmak gayet pratik oluyor.Bütün kitapları çalışıp bitirdikten sonra Aol nin geçmiş sınav sorularından kendi derslerimi bastırıp , kendime sınav yapıyorum.Yanlış ve eksiklerimi test edip tekrar oralara çalışıyorum.Birde aol nin resmi sitesine yeni eklenen online testlet var onlarıda çözebilirsiniz.Bu şekilde sınava giriyorum ve sonuçlar gayet iyi geliyor çok şükür.Geçmiş sorular çok faydalı onları muhakkak tavsiye ederim.

Eğitim hayatınızda başarılar dilerim.
Unutma!Yalnız başına beni yıkabilen tek kişi sensin.

Anneliğin mukaddesliği gece yarısı uyandığı uykudadır.

Deliyi adam edemeyiz ama adamı deli ederiz!

Dost acı söyleyen değil,acıyı tatlı dille söyleyebilendir!

Ya insana gül ver yada gülüver.

Stormbg359

Mesaj gönderen Stormbg359 » 30 Eyl 2011, 08:11

Güzelmiş çalışma metodun tavsiyen için teşekkürler kesinlikle senin yaptığın gibi yapıcam :)

Sizede başarılar eğitim Hayatınızda...

Kullanıcı avatarı
Yağmur damlaları
Onursal Üye

Mesaj gönderen Yağmur damlaları » 30 Eyl 2011, 11:09

Sağolun.Allah razı olsun.
Unutma!Yalnız başına beni yıkabilen tek kişi sensin.

Anneliğin mukaddesliği gece yarısı uyandığı uykudadır.

Deliyi adam edemeyiz ama adamı deli ederiz!

Dost acı söyleyen değil,acıyı tatlı dille söyleyebilendir!

Ya insana gül ver yada gülüver.

Fays
Uzman Doktor

Mesaj gönderen Fays » 30 Eyl 2011, 13:58

Ben AÖL öğrencisi olduğum dönemdeki çalışma metodumu söyleyeyim, ki kesinlikle çok faydasını gördümü söylemeliyim. Yağmur Damlaları arkadaş da bu metodu uyguluyormuş anlaşılan.

Öncelikle bütün kitapları okuyor, önemli ve sınavda çıkması muhtemel yerleri deftere yazarak özet çıkarıyordum. Daha sonra defterden önemli yerleri tekrar tekrar çalışıyordum. Sınava az zaman kala geçmiş dönem ve yılların sorularını indiriyor onları çözüyor doğru ve yanlışlarımı ölçüyor, eksiğim varsa tekrar çalışıyordum. Bu metot ile hiçbir dersten kalmadım, Matematik hariç, ona da çalışmıyordum zaten.

Stormbg359

Mesaj gönderen Stormbg359 » 30 Eyl 2011, 14:46

Fays yazdı:Ben AÖL öğrencisi olduğum dönemdeki çalışma metodumu söyleyeyim, ki kesinlikle çok faydasını gördümü söylemeliyim. Yağmur Damlaları arkadaş da bu metodu uyguluyormuş anlaşılan.

Öncelikle bütün kitapları okuyor, önemli ve sınavda çıkması muhtemel yerleri deftere yazarak özet çıkarıyordum. Daha sonra defterden önemli yerleri tekrar tekrar çalışıyordum. Sınava az zaman kala geçmiş dönem ve yılların sorularını indiriyor onları çözüyor doğru ve yanlışlarımı ölçüyor, eksiğim varsa tekrar çalışıyordum. Bu metot ile hiçbir dersten kalmadım, Matematik hariç, ona da çalışmıyordum zaten.
İngilizce Fizik biyoloji falan o tür derslere nasıl hazırlanıyım peki usta ?

Fays
Uzman Doktor

Mesaj gönderen Fays » 30 Eyl 2011, 16:19

Stormbg359 yazdı:
Fays yazdı:Ben AÖL öğrencisi olduğum dönemdeki çalışma metodumu söyleyeyim, ki kesinlikle çok faydasını gördümü söylemeliyim. Yağmur Damlaları arkadaş da bu metodu uyguluyormuş anlaşılan.

İngilizce Fizik biyoloji falan o tür derslere nasıl hazırlanıyım peki usta ?
Bilemiyorum hangi alanda daha iyisin ama yine kendimden örnek vereyim. Tam bir sayısal özürlüyüm ve Fizik 1-2, Biyoloji 1-2 gibi dersler de zorunluydu. Ancak hiç bir zaman matematikte zorlandığım kadar zorlanmadım bu derslerde. Hele biyolojide. Biyoloji kolay, ek çalışma gerektirmedi ben de, diğerleriyle birlikte çalıştım. Ancak Kimya ve Fizik'te formül ve işlemler olduğu için başka kaynaklara da baktım, zorlandığım konuları internetten araştırdım, ders videoları izledim ve sürekli problem çözdüm. Sonuç olarak geçtim, eminim sen de geçeceksin, sınavda da o kadar zor sormuyorlar zaten.

İngilizce bunlardan daha kolay bence, elbette bu durum göreceli. Kişinin dil merakına ve seviyesine göre değişiyor. Zaten İngilizce 1-5 arası çok kolay geldi bana. E biraz da çalışıp temel noktaları anlarsan, sınavda o kalıpları soruyorlar zaten. Çoğu zaman soruya bakarak cevabı anlayabiliyorsun.

Kullanıcı avatarı
kripton
Onursal Üye

Mesaj gönderen kripton » 30 Eyl 2011, 18:21

Ben de yazayım kendi metodumu:

Sözel derslerin kitabını baştan sona okuyorum önemli yerlerin altını çiziyor ya da deftere yazıyorum.

Sayısal derslerde açık lisenin kitabına çalışıyorum ama kimya mat geo fizik de ek kitap mutlaka tavsiye ederim. Ben matematik ve kimya da ekol hoca sitesinden çok istifade ettim. Ayrıca matematik dersi için fem yayınları üniversiteye hazırlık kitabı da çok işime yaradı.

Kitapları bitirdikten sonra geçmiş sınav kitapçıklarındaki soruları çözüp kaç doğrum kaç yanlışım var onu test ediyorum. Sınava yakın kitaplara birdaha göz gezdiriyorum.

Özellikle sayısal derslerde bol bol soru çözmenin çok faydası oluyor. Başarılar
Resim

byMRZ
Uzman Doktor

Mesaj gönderen byMRZ » 30 Eyl 2011, 18:26

bnde aynı metotlan calısıyorum krıpton gecmıs sınav sorularını cozuyorum onlarda 90 95 cıkartıyorum ama sınavda hep65 75 arası oluyor cok heyecanlanıyorum herhalde sınavda :)

Kullanıcı avatarı
kripton
Onursal Üye

Mesaj gönderen kripton » 30 Eyl 2011, 18:42

4. dönemde ben de ingilizceden öyle olmuştum. Denemelerde 95-100 alıyordum sınavda 75 aldım resmen çuvalladım :mrgreen: Pisi pisine soru kaybettim vs. dikkatsizlik yüzünden basit hatalar olabiliyor. Heyecanda olabilir tabi.
Resim

NewAqePrince
Uzman

Mesaj gönderen NewAqePrince » 01 Eki 2011, 20:30

Öncelıkle hayırlı olsun arkadaşım :) Çalışma metodu olarak kıtabı anlayarak duzgun bır şekılde oku özetleri 1-2 kere tekrar et kıtaptakı testlerı çoz... En onemlısıde çıkmış sorulara kesınlıkle bak bunun sana çok faydası olur... ;)

Stormbg359

Mesaj gönderen Stormbg359 » 02 Eki 2011, 08:06

Bilgi için teşekkür ederim hepnize sayısal biraz kötü benim sözel iyi tarih coğrafya falan işte biyoloji iyi ama fizik kimya matematik çok kötü bunları inş halldebilirim tekrar teşekkürler :)

crysis19

Mesaj gönderen crysis19 » 21 Şub 2015, 19:25

ben 2014 son sınavda bitirdim tek yaptığım şey 1 hafta önceden çıkmış testleri tekrar çözüp soru cevapları aklımda kalıodu. 20 sorudan 10 u da kesin çıkıyordu o şekil bitirdim. :22:

Ebu Bekir
Yardımcı Asistan

Mesaj gönderen Ebu Bekir » 22 Şub 2015, 01:14

crysis19 yazdı:ben 2014 son sınavda bitirdim tek yaptığım şey 1 hafta önceden çıkmış testleri tekrar çözüp soru cevapları aklımda kalıodu. 20 sorudan 10 u da kesin çıkıyordu o şekil bitirdim. :22:
Dostum ölü konuyu diriltmişsin :D

“Tartışma Bölümü” sayfasına dön