Açık lise - YGS - Üniversite

Her Konuda Tartışabilirsiniz
emrahk
Onursal Üye

Re: Açık lise - YGS - Üniversite

Mesaj gönderen emrahk » 16 Kas 2011, 07:36

Tabi ki girebilirsiniz, kredileriniz fazlasıyla yetiyor...

..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

gzm18
Çırak

Mesaj gönderen gzm18 » 16 Kas 2011, 13:17

teşkkürler emrah hayatında başarılar diliyorum umarım dileğin başarıya kavuşursun ..

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 19 Kas 2011, 19:26

Teşekkür ederim, inşallah hepimiz istediğimiz gibi bir hayat sürelim...
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

Kullanıcı avatarı
kardelen198
Uzman Doktor

Mesaj gönderen kardelen198 » 21 Kas 2011, 22:35

Ahh gerçekten ben de çokkk teşekkür ediyorum sizlere, ben bilgilendirmenizi henüz gördüm çok heyecanlandım

benim de aol'sinde 6. dönemim kredim de 123 alanım yok

şimdi sınava hazırlanmaya başlasam geç kalmış sayılırmıyım acaba?

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 22 Kas 2011, 14:29

kardelen198 yazdı:Ahh gerçekten ben de çokkk teşekkür ediyorum sizlere, ben bilgilendirmenizi henüz gördüm çok heyecanlandım

benim de aol'sinde 6. dönemim kredim de 123 alanım yok

şimdi sınava hazırlanmaya başlasam geç kalmış sayılırmıyım acaba?

Rica ederim, geç kalmak diye birşey yoktur, yeter ki azmedin. YGS sınavı 1 Nisan 2012'de yapılacak ve yaklaşık 4 buçuk ay var...

Mustafa Kemal Atatürk

srcn7
Yardımcı Asistan

Mesaj gönderen srcn7 » 26 Kas 2011, 15:50

Bunlar diplomayı bu kadar geç yollarlarsa işimiz var.

23-24 Temmuz 2011 tarihinde yapılan Açık Öğretim Lisesi III. Dönem sınavları sonucunda mezun olmaya hak kazanan öğrencimizin diplomaları hazırlanarak, bulundukları illerin Koordinatör Halk Eğitim Merkezi Müdürlüklerine gönderilmiştir. Mezun olan öğrencilerimiz diplomalarını, 23 Kasım 2011 Çarşamba gününden itibaren, ilgili bankalara (Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank) diploma harçlarını (10 TL) yatırarak, dekontları ile birlikte kendileri ya da vekalet verdikleri kişiler aracalığı ile bulunduğu yerdeki Koordinatör Halk Eğitim Merkezinden alabilirler

trrtr

Mesaj gönderen trrtr » 02 Ara 2011, 18:07

emrahk Öncelikle herkesle bilgilerini paylaşarak yardımcı olduğun için sana teşekkür ederim benimde bi sorum olacak dönemim6 fakat kredim 100 yani 2 kredi eksikle ygsye başvuramıycakmıyım bu 102 kuralı kesınleşmiş bir şeymi veya öğrencinin sorumluluğuna bırakılmayacak kadar katı mı?

Öncelikle rica ederim, elimden geldiğince ve zaman buldukça bildiklerimi paylaşmaya çalışıyorum. İlk mesajda da yazdığım gibi 102 kredi kuralı kesindir, çünkü YGS'ye başvuran bir öğrenci o yıl 3 dönem yani 90 kredilik sınava girebilir (ek sınav hariç) bu da 102+90=192 edeceği için resmen mezuniyet kredisine ulaşılabileceği için konulmuş bir kuraldır. Meslela sizin 100 krediniz var ve 3 sınavda tam kredi alsanız 190 eder ve mezun olamazsınız, bu da AÖL müdürlüğünün sorumluluk kabul etmemek uğruna göze almayacağı bir durumdur. Ama burada ek sınav yapılma durumu göz önüne alınmıyor, her sene genelde en az 1 ek sınav yapılıyor ve sizin gibi 100 kredisi olanlar mesela ek sınavla mezun olabiliyorlar. Bu yüzden de demiştim mesajımda ''102 krediden az miktarda eksiği olanlar da Halk Eğitimler'in (veya bu sene okullar da başvuru alabilir) gözünden kaçarsa, başvuru yapabilirler. Çünkü Halk Eğitimler YGSbaşvurularında sadece ÖSYM'nin yayınladığı forma imza atıyorlar, başka birşey yapmıyorlar. Bu imzayı ve mührü attırabilirseniz bir şekilde siz de başvuru yapabilirsiniz. Ama dediğim gibi şansa kalmış bir durumdur, ben kendime güveniyorum mezun olabilirm deyip, ikna da edebilirsiniz onları...

Kullanıcı avatarı
kardelen198
Uzman Doktor

Mesaj gönderen kardelen198 » 04 Ara 2011, 22:30

Emrah bey bir sorum daha olacaktı size bu konuda pek bir bilgim yok umarım anlatabilirim, şimdi benim 6. dönemim 123 kredim var ve alanım yok, liseyi 2,5 yılda bitiriyorum; alansız öğrenciler sınava seneye girecekler, peki bu sene alansız öğrencileri neye göre değerlendirecekler veya değerlendirecekler mi? Bir sorun olur mu bir de boşu boşuna çalışmayayım zaten lisede 11 tane dersim var.

İlginiz için şimdiden teşekkür ediyorum.

ckurt
Uzman Doktor

Mesaj gönderen ckurt » 05 Ara 2011, 00:19

arkadaşlar diplomaymıs cıktı belgesıymıs hıc kafanıza takmayın... okulu bıtırın kayıt ısını akısına bırakın sorun cıkmıyor... yakında mezunıyet hıkayemı paylasacagım...

Kullanıcı avatarı
kripton
Onursal Üye

Mesaj gönderen kripton » 05 Ara 2011, 12:57

kardelen198 yazdı:Emrah bey bir sorum daha olacaktı size bu konuda pek bir bilgim yok umarım anlatabilirim, şimdi benim 6. dönemim 123 kredim var ve alanım yok, liseyi 2,5 yılda bitiriyorum; alansız öğrenciler sınava seneye girecekler, peki bu sene alansız öğrencileri neye göre değerlendirecekler veya değerlendirecekler mi? Bir sorun olur mu bir de boşu boşuna çalışmayayım zaten lisede 11 tane dersim var.

kardelen sen 2012 ygs ye girebilirsin benim de dönem 6 kredim 136 inşallah girecem nisandaki sınava. Alansız öğrencileri nasıl değerlendirecekler bilmiyorum ama biz ilk alansız okuyanlarız ve 2012 ygs ye ilk biz gireceğiz alansız olarak ( bildiğim kadarıyla )
Resim

Kullanıcı avatarı
kripton
Onursal Üye

Mesaj gönderen kripton » 05 Ara 2011, 12:58

ckurt yazdı:arkadaşlar diplomaymıs cıktı belgesıymıs hıc kafanıza takmayın... okulu bıtırın kayıt ısını akısına bırakın sorun cıkmıyor... yakında mezunıyet hıkayemı paylasacagım...
Bekliyoruz mezuniyet hikayesini. Yeni başlayanlara iyi geliyor bu başarı hikayeleri. Şevkimiz artıyor
Resim

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 05 Ara 2011, 19:43

kardelen198 yazdı:Emrah bey bir sorum daha olacaktı size bu konuda pek bir bilgim yok umarım anlatabilirim, şimdi benim 6. dönemim 123 kredim var ve alanım yok, liseyi 2,5 yılda bitiriyorum; alansız öğrenciler sınava seneye girecekler, peki bu sene alansız öğrencileri neye göre değerlendirecekler veya değerlendirecekler mi? Bir sorun olur mu bir de boşu boşuna çalışmayayım zaten lisede 11 tane dersim var.

Alansız sistem mezunları istedikleri üniversite bölümü hangi puan türünden öğrenci alıyorsa, ona göre LYS'lerin ilgili sınavına girecekler. Örneğin sayısal puanla alım yapan bir bölüm isterseniz, LYS'nin sayısal olanına, sözelse, sözel olanına gireceksiniz. Yeterli bir puan alırsanız da üniversiteye yerleşeceksiniz. Alansızlar için herhangi bir problem olmayacak ve gayet basit işleyecek sistem....

Mustafa Kemal Atatürk

_slipknot_

Mesaj gönderen _slipknot_ » 20 Ara 2011, 22:24

kredim 167 alan_87 bu ocak ayındaki sınavda 25 kredi alırsam biticek şayet alamassam 2012 2. dönemde kesin biter benm sorum şu geçen sene muaniye oldum yani 2011 8. ayda ve 2012 ağustosta askerim 3 tertip =) ama tecil edicem bitirince liseyi aöl den çıkma bitirdi belgesi herneyse artık alıp askeri şubeye gitsem tecil ederler dimi he bide şu var ygs sınavı nisanda yapılıcak yani nisanda sınava girip sınav belgemi askeriyeye götürüp onlada tecil ederim askerlik şubesiyle görüştüm dediler şu anda 2012 ağustosta askere gidiyorsun dediler ama ondan önce lise diplomanı alırsan getir tecil ederiz dediler ben nisandaki ygs sınavının belgesi ile de ederim dimi ??

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 21 Ara 2011, 18:22

_slipknot_ yazdı:kredim 167 alan_87 bu ocak ayındaki sınavda 25 kredi alırsam biticek şayet alamassam 2012 2. dönemde kesin biter benm sorum şu geçen sene muaniye oldum yani 2011 8. ayda ve 2012 ağustosta askerim 3 tertip =) ama tecil edicem bitirince liseyi aöl den çıkma bitirdi belgesi herneyse artık alıp askeri şubeye gitsem tecil ederler dimi he bide şu var ygs sınavı nisanda yapılıcak yani nisanda sınava girip sınav belgemi askeriyeye götürüp onlada tecil ederim askerlik şubesiyle görüştüm dediler şu anda 2012 ağustosta askere gidiyorsun dediler ama ondan önce lise diplomanı alırsan getir tecil ederiz dediler ben nisandaki ygs sınavının belgesi ile de ederim dimi ??

Bu sorduğun sorunun cevabı askerlik şubende saklı. Mesela YGS giriş belgesi resmi bir belge yerine geçmeyeceğinden, senin askerliğini tecil etmeyebilirler, ki edebilirlerde bunu bizzat şubenden öğrenmelisin. Ağustos ayında askersen, zaten çok önce Mayıs ayında meszun olma ihtimalinde varsa, mezun olduğun resmileşince hemen çıkma belgeni alır öyle de tecil edebilirsin...

Mustafa Kemal Atatürk

srcn7
Yardımcı Asistan

Mesaj gönderen srcn7 » 21 Ara 2011, 21:01

Başvuru tarihleri yaklaştı. Konuyu sürekli gündemde tutalım yardımcı olalım birbirimize.

“Tartışma Bölümü” sayfasına dön