Açık lise - YGS - Üniversite

Her Konuda Tartışabilirsiniz
srcn7
Yardımcı Asistan

Re: Açık lise - YGS - Üniversite

Mesaj gönderen srcn7 » 06 Eki 2011, 19:24

Ya bir şey daha sorcam ?

Peki bu sınavlarda biliyosunuz okul ekstra puan veriyor ? Adı ( Diploma Puanı ) sanırım. Aöl'de puan verecek mi ? sınavlar sonucundamı ?ygs ye girerken mi puan veriliyordu?

Herneyse karısık oldu ama anladınız siz :D

Kullanıcı avatarı
kripton
Onursal Üye

Mesaj gönderen kripton » 07 Eki 2011, 08:37

Ben anladığım kadarıyla cevap vereyim:

Senin bahsettiğin sanırım aobp puanı. Arkadaşlardan duyduğuma göre diploma notun 80 ve üzeri olursa aobp puanı tam veriliyormuş. Bu da sanırım 75 oluyor. Sanırım ygs ye girerken değil de lys sonu değerlendirmeler sırasında veriliyor.

Yanlış hatırlamıyorsam emrahk arkadaşımız bahsetmişti; temmuz sınavının notları bu hesaba girmiyormuş.

Hep sanırım ifadesini kullandım çünkü ben de araştırma aşamasındayım :)
Resim

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 07 Eki 2011, 16:40

Neye ahaha diyorsunuz?..
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 07 Eki 2011, 16:52

Bu arada yazıda en önemli noktayı yazmamışım. YGS sınav ücretini yatırıp, başvuruların yapılacağı liselere gideceksiniz. Malum parasız hava bile alınmıyor bu ülkede... :!:
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

Kullanıcı avatarı
kripton
Onursal Üye

Mesaj gönderen kripton » 07 Eki 2011, 20:35

ozlem007 yazdı::D ahahaha diyorum. :lol:
Hakkatten komik olan ne :?: Keşke alıntı yapsaydınız :)
Resim

Kullanıcı avatarı
kripton
Onursal Üye

Mesaj gönderen kripton » 07 Eki 2011, 20:40

emrahk yazdı:Bu arada yazıda en önemli noktayı yazmamışım. YGS sınav ücretini yatırıp, başvuruların yapılacağı liselere gideceksiniz. Malum parasız hava bile alınmıyor bu ülkede... :!:
O zaman sıra şu şekilde mi olacak :?:

1) İnternetten formun çıktısını al ve doldur
2) Halkeğitimde onaylat
3) Bankaya para yatır
4) Liseye gidip kayıt ol

Bu arada her banka alıyor mu nerelere yatırabiliyoruz :?:
Bir de gideceğimiz lise bize en yakın lise olmak zorunda mı :?: İstediğimiz herhangi bir lise olmaz mı :?:
Resim

srcn7
Yardımcı Asistan

Mesaj gönderen srcn7 » 07 Eki 2011, 23:56

kripton yazdı:

2) Halkeğitimde onaylat
3) Bankaya para yatır
4) Liseye gidip kayıt ol

Bir de gideceğimiz lise bize en yakın lise olmak zorunda mı :?: İstediğimiz herhangi bir lise olmaz mı :?:

Evet ? Sıralama böyle mi olacak ?

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 08 Eki 2011, 13:10

srcn7 yazdı:
kripton yazdı:

2) Halkeğitimde onaylat
3) Bankaya para yatır
4) Liseye gidip kayıt ol

Evet ? Sıralama böyle mi olacak ?
Evet sıralama aynen Kripton'un yazdığı gibi olacak.

Kripton, tam olarak hangi bankaların olacağını bilmiyorum ama Ziraat Bankası kesin var aralarında, ben ona yatırmıştım. Birde istediğiniz bir okuldan başvurunuzu yapabilirsiniz. İlla ki yakın olması gerekmez. Daha sonra size ÖSYM şifre vereceği için, LYS'lere, KPSS'ye vs.. diğer tüm ÖSYM sınavlarına girmek isterseniz evde kendiniz başvurabileceksiniz, okula ihtiyacınız kalmayacak...

Mustafa Kemal Atatürk

gül kılıç
Doktor

Mesaj gönderen gül kılıç » 08 Eki 2011, 16:32

allah razı olsun arkadaş senden ya.tam aynı durumdayım dersaneye yazıldım ailemde çok istiyo büyük sorumluluk aldım yani.2012 yılında ygs ye gireceklerde aranan şartlar açıklandı yani öyle mi.ha bide hep beraber mail atalımda temmuzda mezun olamasak bile ağustos/eylül gibi ek sınav yapsınlar.desteklerinizi bekliyorum.

ozgur06
Yardımcı Asistan

Mesaj gönderen ozgur06 » 09 Eki 2011, 09:31

emrahk hocam , " Bazı HEM'ler forma bakmıyorlar bile, yani 102 krediden biraz az olanlar bile çaktırmadan onaylatabilir, sınava girip, kazanıp mezun olamazlarsa sorumluluk kendilerine ait unutmasınlar. " yazında bu kısım benim kafama yatmaya başladı :) dedigin gibi çoğu hem'ler çok sorumsuz , benim kredim 98 :( 4 kredi ile ygs'ye girme hakkını kaybettim. Bu dedigin yöntemi yapsammı ki acaba :) Ek sınavlar sonucunda mezun olabiliyorum işler iyi giderse. 98+90=188 4 kredi açıgım kalıyor onuda ek sınav ile verebilirim diye düşünüyorum

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 09 Eki 2011, 14:57

Tamamen şansına kalmış iş. Ben geçen sene başvururken, imza ve mühür bastı ve yolladı. Normalde sistemden kredi bilgilerime bakabilirdi, ama bakmadı. Gerçi beni tanıyordu hoca ama kredimi bilemezdi. Sadece ben değil, birçok kişiye böyle yapmışlar, senin Halk Eğitim'de bakmazsa, onaylarsa formunu sende başvurunu yapabilirsin. Biraz da o anki ruh hallerine bağlı, dediğim gibi şansına bir gider denersin...

Mustafa Kemal Atatürk

ozgur06
Yardımcı Asistan

Mesaj gönderen ozgur06 » 10 Eki 2011, 10:07

Haklısın hocam birşey kaybetmeyiz , zaten parayı sonra yatırıyormuşuz denemek lazım. Saolasn

gül kılıç
Doktor

Mesaj gönderen gül kılıç » 10 Eki 2011, 12:23

benim kredim toplam 112.dönemim 8 bende girebiliyorum o zaman dimi :mrgreen:

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 10 Eki 2011, 12:31

gül kılıç yazdı:benim kredim toplam 112.dönemim 8 bende girebiliyorum o zaman dimi :mrgreen:
Sen kesinlikle katılabiliyorsun zaten... :wink:

Mustafa Kemal Atatürk

srcn7
Yardımcı Asistan

Mesaj gönderen srcn7 » 10 Eki 2011, 20:48

Peki ne zaman Başvuru yapıyoruz ne zaman para yatırıyoruz tahminen ?

“Tartışma Bölümü” sayfasına dön