Açık lise - YGS - Üniversite

Her Konuda Tartışabilirsiniz
Kullanıcı avatarı
kripton
Onursal Üye

Re: Açık lise - YGS - Üniversite

Mesaj gönderen kripton » 22 Ara 2011, 08:30

Evet bence de çok iyi olur. Bilmediklerimizi buradan öğrenir bildiklerimizi de paylaşırız

Resim

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 22 Ara 2011, 15:55

Şunu söyleyeyim arkadaşlar, YGS başvurusuna gittiğinizde, görevli webcam'den fotoğrafını çekecek ve sınavlar, yerleştirme, öğrenci kimlik kartı ve üniverste okuduğunuz süre içinde tüm işlemlerde o resim kullanılacak. Ve ben geçen sene çektirdiğim o iğrenç resim sonrası öğrenci kimlik kartımı kimseye göstermiyorum. Cebimde en ücra köşede kendisi. :lol: :lol:

Siz siz olun, fotoğraf çekiminde iyi çıkmaya çalışın. :mrgreen:
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 22 Ara 2011, 16:14

Ve ÖSYM başvuru ile ilgili formu ve kılavuzu yayınlamış. Başvurular 3-13 Ocak 2012 tarihleri arasına alınmış. Buradan formu ve kılavuzu indirip inceleyebilirsiniz;

http://www.osym.gov.tr/belge/1-13169/20 ... vuru-.html
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

srcn7
Yardımcı Asistan

Mesaj gönderen srcn7 » 22 Ara 2011, 21:55

Sanırım BAŞVURU FORMUNDA !

Bir ortaöğretim kurumunun son sınıfında okumaktayım. [ 1 ]
Okul dışından ortaöğretimi bitirme sınavlarına giriyorum. [ 3 ]

Hangisi olacak yahu ?

Ayrıca şu başvuıru formunu tartışsak biraz ve yardımcı olursanız sevinirim :) Hadi mezunlar el atın şuna. yol gösterin.

Kullanıcı avatarı
kripton
Onursal Üye

Mesaj gönderen kripton » 23 Ara 2011, 19:29

Emrah paylaşımların için çok teşekkürler.

Bu arada resim konusunda uyardığın iyi oldu. Karizmatik çıkalım tabi :mrgreen: ama maalesef okullarda çekilen resimler en karizmatik insanı bile çirkin çıkarma kabiliyetine sahip sanırım. Sonuçta sütüdyo ortamı ile aynı değil. Ben sütüdyoda çekindiğimi bile beğenmedim de üni. sınavı için daha iyi bir fotoğrafçıya gidecem ( nüfus cüzdanı için olacak malum )

Bir de emrahk, bu klavuzda AÖF de yeni açılan bölümler olursa yer alır mı? Yoksa yeni açılan bölüm olup olmadığını AÖF BÜROSUNU ARAYIP ORADAN MI ÖĞRENEYİM?
Resim

JoKeR
Doçent

Mesaj gönderen JoKeR » 24 Ara 2011, 19:29

srcn7 yazdı:Sanırım BAŞVURU FORMUNDA !

Bir ortaöğretim kurumunun son sınıfında okumaktayım. [ 1 ]
Okul dışından ortaöğretimi bitirme sınavlarına giriyorum. [ 3 ]

Hangisi olacak yahu ?
Ben de bu konuyu merak ediyorum.

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 24 Ara 2011, 20:06

Aslında ikisi de oluyor. Biz geçen sene ikisini de kullanmıştık AÖL olarak. Genelde Bir ortaöğretim kurumunun son sınıfında okumaktayım. 1 olanı işaretledik. Ama mantıken AÖL'ye diğeri daha uygun tabi ki, Okul dışından ortaöğretimi bitirme sınavlarına giriyorum. [ 3 ]

Ama farketmez buraya ne işaretlediğiniz. Önemli olan okul kodlarını doğru girmek...

Mustafa Kemal Atatürk

srcn7
Yardımcı Asistan

Mesaj gönderen srcn7 » 25 Ara 2011, 11:32

emrahk yazdı:Aslında ikisi de oluyor. Biz geçen sene ikisini de kullanmıştık AÖL olarak. Genelde Bir ortaöğretim kurumunun son sınıfında okumaktayım. 1 olanı işaretledik. Ama mantıken AÖL'ye diğeri daha uygun tabi ki, Okul dışından ortaöğretimi bitirme sınavlarına giriyorum. [ 3 ]

Ama farketmez buraya ne işaretlediğiniz. Önemli olan okul kodlarını doğru girmek...

Rica etsem bu başvruru formuna bizimle birlikte bakarmısın ? yani en azından nereye ne yazcagımız hakkında bize bilgi verirsin yardımcı olursun ? İlerleyen günlerde bu başlık altında, hep birlikte konuşarak dolduralım başvuru formunu...

srcn7
Yardımcı Asistan

Mesaj gönderen srcn7 » 25 Ara 2011, 12:00

http://www.aciklise.net/osys-okul-kodlari.html

Kodlar bu olsa gerek ? Böyle bi link buldum ama ne kadar dogru bilmiyorum ?

UmutHnclr

Mesaj gönderen UmutHnclr » 26 Ara 2011, 13:06

Arkadaşlar Size birşey sormak istiyorum ben adıyamanda yaşıyorum bugün açık öğretim lisesine gittim ve 131 kredim olduğunu söyledim yanlız bana sınava giremiyeceğimi söylediler . 180 kredim olması lazımış . bana yardımcı olabilirmisiniz bir akıl verin lütfen .

srcn7
Yardımcı Asistan

Mesaj gönderen srcn7 » 26 Ara 2011, 15:29

oha! ne alaka olurmu öyle şey! bence yanlışlık var!

_slipknot_

Mesaj gönderen _slipknot_ » 26 Ara 2011, 22:31

arkdaşlar bu sene ocaktaki sınavda bitiriyorum lise hayırlısıyla İnşallah sorum şu AÖF DE okicam ygs den ne kdar puan almam lazım yada 2 senelik AÖF OKİCAKSAM ygs girmem yeterli mi birde 4 senelik AÖF okumak için hem ygs hemde lys ye giricem dimi AÖF ün bölümleri kaç puanla alıyor bunların tablosu felan yokmu arkdaşlar

Kullanıcı avatarı
kardelen198
Uzman Doktor

Mesaj gönderen kardelen198 » 26 Ara 2011, 22:45

nasıl yani olabilir mi böyle bir şey başka bir liseye gidin bence

Kullanıcı avatarı
Yağmur damlaları
Onursal Üye

Mesaj gönderen Yağmur damlaları » 27 Ara 2011, 06:55

_slipknot_ yazdı:arkdaşlar bu sene ocaktaki sınavda bitiriyorum lise hayırlısıyla İnşallah sorum şu AÖF DE okicam ygs den ne kdar puan almam lazım yada 2 senelik AÖF OKİCAKSAM ygs girmem yeterli mi birde 4 senelik AÖF okumak için hem ygs hemde lys ye giricem dimi AÖF ün bölümleri kaç puanla alıyor bunların tablosu felan yokmu arkdaşlar

Ygs ye girip barajı geçtikten sonra AÖF'nin 2 senelik bölümlerine girebiliyorsunuz... Çok vaktim yok şimdi araştıramadım ama şu linki vereyim size http://www.aof.tv/ygs-baraj-puani-ile-g ... -bolumleri . Bunun haricinde Google'a yazarsanız bu konuda karşınıza yararlı bilgiler çıkacaktır..
4 senelik AÖF için LYS gereklimi bilmiyorum ama muhtemelen gereklidir, en azından sadece barajı geçmek yetmiyor 4 senelikler için...

Birde ben http://www.yaziyeri.com/ygs-lys/ygs-ve- ... e-girilir/ bu link i bulmuştum daha önce..
Forumdaki bilgili arkadaşlarda yardımcı olacaklardır...
Unutma!Yalnız başına beni yıkabilen tek kişi sensin.

Anneliğin mukaddesliği gece yarısı uyandığı uykudadır.

Deliyi adam edemeyiz ama adamı deli ederiz!

Dost acı söyleyen değil,acıyı tatlı dille söyleyebilendir!

Ya insana gül ver yada gülüver.

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 27 Ara 2011, 10:56

UmutHnclr yazdı:Arkadaşlar Size birşey sormak istiyorum ben adıyamanda yaşıyorum bugün açık öğretim lisesine gittim ve 131 kredim olduğunu söyledim yanlız bana sınava giremiyeceğimi söylediler . 180 kredim olması lazımış . bana yardımcı olabilirmisiniz bir akıl verin lütfen .

Kesinlikle girebilirsin. Giremezsin diyen her kimse, direkt o koltuğu terketmeli. Pardon burası Türkiyeydi değil mi?

Sen sınava hazırlanmaya devam et, YGS sınavına girebiliyorsun...

Mustafa Kemal Atatürk

“Tartışma Bölümü” sayfasına dön