yardım :(

Diğer Dersleriniz hakkında sorularınızı, bildiklerinizi sorunlarınızı, paylaşabilirsiniz...
ustat

yardım :(

Mesaj gönderen ustat » 04 Eki 2011, 21:41

slm arkadaslar acık liseye yeni kayıt oldum ders secimimi de yaptım 30 kredi dun kıtaplarımıda aldım ama bu kitapların ne kadarından sorumlu tutulacagım kitapların hepsi mi yoksa hepsinden 3 ünite yetiyormu birde alan secimi ne karar veremedim yardım ederseniz cok sevinirim simdiden cok tesekkurler :(

Kullanıcı avatarı
dark_angel
Yardımcı Asistan

Re: yardım :(

Mesaj gönderen dark_angel » 05 Eki 2011, 00:56

her dersin kitapı aynı değil.bazıları 4 üniteye kadar olur,bazıları tamamen bütün kitapı kapsar.seçtiğin dersleri yazarsan kaça kadar olduğunu söylerim.bir de aol nin sitesinden de öğrenebilirsin. http://egitek.meb.gov.tr/aok/Aok_Kitapl ... ar_Aol.htm

Kullanıcı avatarı
melodi
Doktor

Mesaj gönderen melodi » 05 Eki 2011, 08:04

ders kitaplarının hangi bölümlerinden sorumlu olduğun m.e.b ders kitapları bölümü var.orada örn. biyoloji 1-2 diyelim,ders kitabını tıkladığında alt kısmında handi ünitelerin hangi döneme ait olduğu yazıyor.

Kullanıcı avatarı
kripton
Onursal Üye

Mesaj gönderen kripton » 05 Eki 2011, 09:31

ustat yazdı:slm arkadaslar acık liseye yeni kayıt oldum ders secimimi de yaptım 30 kredi dun kıtaplarımıda aldım ama bu kitapların ne kadarından sorumlu tutulacagım kitapların hepsi mi yoksa hepsinden 3 ünite yetiyormu birde alan secimi ne karar veremedim yardım ederseniz cok sevinirim simdiden cok tesekkurler :(
Sen 1. dönemsen örneğin; Matematik-1, fizik-1, edebiyat-1 vs... yazan kitabın tamamından sorumlusun ocak sınavında. Ancak dediğin gibi bazı kitapların üzerinde Biyoloji 1-2 yazar. O zaman dönemin birse biyoloji-1 bölümüne tamamen çalışacaksın.

Bazı kitapların üstünde 1-2 ya da 5-6 diye ayırmasına rağmen içinde yazmayabiliyor. Onu da arkadaşın verdiği linkten konulara bakıp ayarlayacaksın. Benim kitap aldığım halkeğitimin kitap odasında kapıya asmışlar bazı kitapların ne kadarından sorumlu olunacağını. Kitapları aldığın yere de bakabilirsin

Liseye sıfırdan başlıyorsan alan seçimi yapmayacaksın alanlar kalktı.
Resim

ustat

Mesaj gönderen ustat » 05 Eki 2011, 21:50

tesekkur ederim arkadaslar cok sagolun linkten anladım dersten derse degisiyormus bazı derste 2 ünite olurken bazı derste 4 ünite olabiliyomus :) din kült.ve ahlak bilgisi 1 ortak : tarih 1 ortak : cografya 1 ortak : matematik 1 ortak :geometri 1 ortak :yabancı dil 1 ortak : dil ve anlatım 1 ortak :türk edebiyatı 1 ortak :fizik 1 ortak :kimya 1 ortak :biyoloji 1 ortak :ekonomi 1 secmeli :isletme 1 secmeli :saglık bilgisi 1 ortak : derslerimde bunlar arkadaslar bu derslerden kac soru cıkıyor aceba ?

Kullanıcı avatarı
kripton
Onursal Üye

Mesaj gönderen kripton » 07 Eki 2011, 20:22

Evet derslerinden anlaşılan sıfırdan başlıyorsun liseye ve alansız okuyacaksın. Sınavda her dersten 20 tane soru var. Ve sen sorulardan 9 una doğru cevap verirsen geçiyorsun. Yanlışlar doğruları götürmüyor. Başarılar
Resim

“Diğer Dersler” sayfasına dön