ders seciminde

Yukarıdaki Başlıkların Dışında Kalan Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
man
Yardımcı Asistan

ders seciminde

Mesaj gönderen man » 21 Eki 2011, 21:43

alansiz okuyorum lise bir butun ortak dersleri sectim kredim 26 oldu ingilizce 2 ve dinkulturu 2 yi de sectim kredim
30 oldu...burda sormak istedigim.su ortak derslerim lise bir donem bir sectim ama kredi 26 etti bende
secmeli dersleri secmedim ortak derslerden 2 inci donem derslerini sectim bir sorun olurmu bu yardim
yani ortak dersleri veriryim deddim ama donem i onemlimi ben yeni kayit oldum

Kullanıcı avatarı
Yağmur damlaları
Onursal Üye

Re: ders seciminde

Mesaj gönderen Yağmur damlaları » 21 Eki 2011, 22:10

Bildiğim kadarıyla dersler döneminden önce seçilmiyor.Yani birinci dönem ortak derslerini seçtiyseniz geriye kalan 4 kredinizi seçmeliler ile tamamlamalısınız. Başarılar.
Unutma!Yalnız başına beni yıkabilen tek kişi sensin.

Anneliğin mukaddesliği gece yarısı uyandığı uykudadır.

Deliyi adam edemeyiz ama adamı deli ederiz!

Dost acı söyleyen değil,acıyı tatlı dille söyleyebilendir!

Ya insana gül ver yada gülüver.

man
Yardımcı Asistan

Mesaj gönderen man » 21 Eki 2011, 22:20

kesin bilgisi olan varmi yardim lutven....

byMRZ
Uzman Doktor

Mesaj gönderen byMRZ » 21 Eki 2011, 22:40

bende yok dıye bılıyorum

man
Yardımcı Asistan

Mesaj gönderen man » 21 Eki 2011, 22:42

forumda okumustum yaa ortak dersleri sectin kredin eksikse secmeli veya 2inci donemden tamamliya bilirsin diye
secemiyor olsak sistem secmemize izin vermezki ben lise bir 1 inci donem

Kullanıcı avatarı
melodi
Doktor

Mesaj gönderen melodi » 22 Eki 2011, 00:05

man yazdı:alansiz okuyorum lise bir butun ortak dersleri sectim kredim 26 oldu ingilizce 2 ve dinkulturu 2 yi de sectim kredim
30 oldu...burda sormak istedigim.su ortak derslerim lise bir donem bir sectim ama kredi 26 etti bende
secmeli dersleri secmedim ortak derslerden 2 inci donem derslerini sectim bir sorun olurmu bu yardim
yani ortak dersleri veriryim deddim ama donem i onemlimi ben yeni kayit oldum

hayır sorun olmaz.çünki senin ders seçme ekranında seçebileceğin dersler yayınlanıyor.seçilemiyecek olsa bu dönemin için 2.dönem dersi eklemezlerdi senin ders seçim ekranına.için rahat olsun.

Kullanıcı avatarı
melodi
Doktor

Mesaj gönderen melodi » 22 Eki 2011, 00:07

toplam dönem 5
aöl de okuduğu dönem 3
toplam kredi 65

Kullanıcı avatarı
Doçent
Forum Moderatörü

Mesaj gönderen Doçent » 22 Eki 2011, 12:17

ne yani diyelim mat 1 ve mat 2 aynı anda verebilcek miyiz :?: benim bildiğim ortak derslerin tümü ve seçmeli derslerden tamamlama oluyo...zaten egitek te yazmışlar örnek vermişler orda 2 döneme ait seçilmiş ders yoktu :roll:
Hayat seni güldürmüyorsa espriyi anlamadın demektir.

man
Yardımcı Asistan

Mesaj gönderen man » 22 Eki 2011, 13:13

ders secme ekraninda donem birden basliyor donem 3 kadar olan dersleri secme imkani veriyor
ben lise 1 donem 1
alansiz 4 yillik okuyorum yas 33
ortak dersleri sectim donem 1 leri kredim 26 oldu
30 tamamlamak icin ingilizce donem 2..ile din kulturu 2 yide sectim kredim oldu 30
simdi bazilari diyor donem 2 de olan dersi secemezsin secmeli ders sececeksin
kimiside diyor sece bilirsin ben ortak derslerden sectim cunki ortak derslerimi vermek istiyorum

lutven bilgisi olan arkadas aydinlatici bir cevap versin

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 22 Eki 2011, 13:20

Ders seçme ekranında kaç ders görüyorsanız onların hepsinden istediğinizi seçebilirsiniz. Yani 1. dönem okumuyorsunuz ki 2. dönem derslerini de seçebilmişsiniz. Kredi bilgileri bölümünü tıklayın ve ''toplam dönemi'' yazan yerde kaç yazdığına bakın. Eğer oarada 2 yazıyorsa, siz hem 1 hem de 2. dönem derslerini seçebilirsiniz demek oluyor. Örneğin toplam dönemi kısmında 1 yazan bir öğrencinin ders seçim ekranında sadece yanında 1 yazan dersleri görünecek ve yalnız onları seçebilecektir.

Yani bunları düşünmeyin. Ders seçim ekranınızda hangi dersler görünüyorsa önemli olan onların arasından en mantıklıları seçmektir...
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

man
Yardımcı Asistan

Mesaj gönderen man » 22 Eki 2011, 18:11

cevap icin cok tsk dedigini yaptim kredi bolumune tikladim orda yazan bilgiler susekil de
acikogretim lisesi 4 yillik alan yok
toplam donemi--3
toplam kredi--0
aol de okudugu donem--1
alan kredi ---0

kredi bolumunde bilgiler bu sekilde yani benim okudugum donem 1 --inci donem ama
ben istesem 2..inci 3 uncu donem ortak derslerimide sece biliyorum
ocak ayindaki sinavda ..hem sectigin 1 inci donem derslerimden sinava girecegim
hemde 2 inci donem derslerinden sinava girecegim oyle degilmi.//?

bu sekil dogruysa ben hep ortak derslerimi sececegim 1..inci 2 inci 3 uncu donem fark etmezz
yeterki sectigin ortak dersi ver al kredini bitir okulu

secmeli dersleri ben son 7..8 inci donemlerde kredi dolsun diye secerim belki
onceligim ortak dersleri vermek ved ekurturlmak sonuna kolayi kalsin
emrahk yazdı:Ders seçme ekranında kaç ders görüyorsanız onların hepsinden istediğinizi seçebilirsiniz. Yani 1. dönem okumuyorsunuz ki 2. dönem derslerini de seçebilmişsiniz. Kredi bilgileri bölümünü tıklayın ve ''toplam dönemi'' yazan yerde kaç yazdığına bakın. Eğer oarada 2 yazıyorsa, siz hem 1 hem de 2. dönem derslerini seçebilirsiniz demek oluyor. Örneğin toplam dönemi kısmında 1 yazan bir öğrencinin ders seçim ekranında sadece yanında 1 yazan dersleri görünecek ve yalnız onları seçebilecektir.

Yani bunları düşünmeyin. Ders seçim ekranınızda hangi dersler görünüyorsa önemli olan onların arasından en mantıklıları seçmektir...

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 22 Eki 2011, 18:25

Aynen işi çözdünüz. Hep böyle yapacaksınız, ortaklar bitsin bir kere, o zaman seçmeli seçersiniz ilerde. Başarılar...
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

man
Yardımcı Asistan

Mesaj gönderen man » 22 Eki 2011, 21:20

cok tesekkurler emrah

Kullanıcı avatarı
Doçent
Forum Moderatörü

Mesaj gönderen Doçent » 23 Eki 2011, 11:56

bende anladım :lol:
Hayat seni güldürmüyorsa espriyi anlamadın demektir.

Kullanıcı avatarı
kripton
Onursal Üye

Mesaj gönderen kripton » 23 Eki 2011, 17:43

Evet man işi çözmüşsün :) Sen sanırım örgün lisede bir müddet okudun değil mi? Bu da döneminin 3 olarak görülmesine neden olmuş olabilir. İyi etmişsin seçmeli seçmediğine. Dediğin gibi ilerleyen dönemlerde ortak kalmazsa o zaman başvurursun.
Resim

“Diğer Konular Hakkında Sorularınız” sayfasına dön